Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adam - alocasia odora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adam - alocasia odora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 26>
Korisnik
Poruka
mohikanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mohikanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2011 u 09:18
Hvala, ali moj Adam je u stanu tako da cu morati, daj mi objasni molim te to konjsko đubrivooo se kupi  ili moram na hipodrom i kako se dozira i nacin  prehrane sa timsmile64
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2011 u 22:37
E s tim nisam nikada baratao,a mislim da ga i nema za kupiti.Jedino ti ostaje hipodrom,ali ako ga i nađeš onda stavljaj manje da nebi slučajno izgorilo korijen.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2011 u 23:22
hej ljudi gdje ste bili lani,ja imala malih Adama ko u priči,sve dobila iz sjemena,čak stavljala u oglase ,no nitko nije htio kupiti ni za male novce.Već sam dvije ture podijelila malih biljkica,jer nisam imala kamo s njima,no nažalost ove godine nema ništa od sjetve sijanaca,nema ploda izostalo cvjetanje,pa ništa.Sad miruju.Imam jednog bebača,no taj ne ide nikamo,ostaje kod kuće uz mamu.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 20:10
E Monstera da smo mi bili tu znali bi mi za to,ali ovako ništa bit će drugi put.Sad ni ja nemam više ni jednog ove godine mi je propao i jedan jedini koji je ostao,ali nabavit ću ja njega.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 20:34
Eto mene guske,nisam ni ja bila tu,pa onda nitko nije mogao ni znati.Ja sam nedavno doletjela na ovaj forum.
A sad se malo uozbiljiti! Nego dmirce kako misliš propao,pa bar je to biljka koja ne treba baš previše pažnje!Jooooj ljudi,pa da smo se prije našli,ja bi vam svima podjelila male Adamiće,ove godine nema niti cvjetića,a kamoli malih biljčica.Uglavnom kad bude javit ću vam koga bude interesiralo.Ili još bolje ponekad me podsjetite,neću se ništa ljutiti!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 20:53
Monstera neznam kako je uginuo bila su tri u jednom kaliču.Jedan je bio posebno posađen i zimus su mi istrunuli,a bili su u negrijanoj sobi.U svakom slučaju od nekog ću nabaviti.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 21:12
Ajoooj ,greška je u tome što on baš i ne smije biti gdje je jako hladno,on je ipak tropska biljka,Može biti malo hladnije,ali nikako da mu je prehladno,moji su u hodniku još ni svjetla baš nemaju dovoljno,pa nisam nikad imala problema s njima!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 21:12
OK kad nabavim drugog bit će u prostoriji sa palmama.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 21:21
Samo pazi,ne treba biti ni pretoplo,jer onda suzitj.kapa voda s listova,njemu zato još kažu da je jedina biljka koja plače.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 21:38
Znam to što plače to izbacuje višak vlage to se dešava i sa filodendronima,a nije pretoplo sve ću ja obezbjediti samo dok ga nabavim.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2011 u 09:03
Nemoj biti tužan,bit će ih valjda još pa ćeš, ih dobiti!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2011 u 22:09
Ma nesekiram se ja za to bit će i nadam se da će jednom da mi uspije.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 10:08
Molim pomoć...ovo su, sad moji, premrzli ADAMI....
...Deblo je tvrdo, no tu gdje počinju listovi je sve gnjecavo, nagnito...
...do kud da ih porežem, ili ostavim ovak???


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 11:04
a joj ne izgledaju baš dobro i mog je uhvatio mraz ali su samo listovi otišli stabljika mi je zdrava moram baš uslikat, a da staviš na toplije ako već nisi i nemoj slučajno zaljevat ja ih nebi još rezala puno samo taj dio gdje je gnjecamo do zdravog odnosno tvrdog dijela 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 11:13
...stabljika je čvrsta...gnjecavi je ovaj dio gdje kreću listovi...
...što se tiče temperature..postepeno im "povisujem", jer su do nedugo bili vani..pa da opet, ak ih naglo utoplim, ne ispadne dobro....


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 22:06
Lovro i moje je mišljenje isto kao kod enrikova nona da ih odječeš do zdravog djela.Trebali bi istjerati iz starog panja.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 22:14
Hvala, krećem sutra u akciju!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 22:33
Lovro, ja sam imala sličan problem. Odrezala sam ga gotovo do dna i najprije ga mazila i pazila, redovito zalijevala i brinula o svjetlosti, temperaturi... a on je kilavio i kilavio! List krene, pa strune, pa krene, pa se osuši. Onda mi je dosadio, izbacila sam ga u prostoriju u koju rijetko zalazim, zalijevao ga je tko je stigao, ostavila sam ga na milost i nemilost sudbini. Evo ga sada nakon tri godine:


Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 18:59
Moja je alokazija zimi gubila listove jer sam ju prekasno unosila u kuću. Sad na to pazim i nema više problema. Preko ljeta voli biti vani na polusjenovitom mjestu ali ju obavezno morate unijeti u toplu svjetlu prostoriju čim noćne temperature počnu padati ispod petnaestak stupnjeva. Onda za nju nema šokova i lijepa je cijele zime.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 20:20
Ove godine sam dost rano unijela u kuću...nego, na stubištu je sad...tam bi moglo bit mrvicu prehladno za nju...
Hvala na informaciji...drugu zimi boravit će na drugom mjestu!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.