Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adam - alocasia odora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adam - alocasia odora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 26>
Korisnik
Poruka
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 13:41
ey...alocasia se tretira ko Adam...moja je trenutno bez ijednog lista ali ce se oporavit
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 16:45
   .....alocasia mi je predivna...tretira se isto kao i Adam...

Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 23:47
lovro...ja ti preporucam da pricekas do proljeca...iz vlastitog iskustva....ja sam imala isti slucaj i raspilila na komade..cca 20 cm i posadila...sada imam cijelu prasumu..stavit cu slike pa ako ti pomogne....
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 23:54
    evo,nadam se da se vidi koliko ih raste iz jednog komada,a bilo ih je 3....
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 23:55
  ovog ceka ista sudbina kad se iscrpi...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 00:02
@LovroHeart
Sve što trebaš napraviti je pustit ga na miru do proljeća. Nemoj ga zalijevati, nemoraš ga rezati miti previše brinuti da li mu je hladno u kući, jer on podnosi niske temperature. Ja sam ih imala nekoliko velikih i pitajboga koliko malih, većina ih je prezimljavala u svjetlom i jedva grijanom prostoru od proljeća, tad su išli van u polusjenu i razbacali se ko veliki. Ako im na proljeće promijeniš zemlju i presadiš u veću teglicu s tim da ih dublje ukopaš u zemlju, dobit ćeš nekoliko mladica koje na jesen razdvojiš i tako dobiješ nove biljke.
Os svih tih velikih i malih koje sam imala, ostala sam bez ijednogCry puno sam ih opdijelila a ona dva koja su mi ostala, bila su toliko lijepa da su jedne noći postali meta lopovimasmile43
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 00:04
@irenaidani, prekrasni su, bravosmile120
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 00:12
hvala bebo Smile ,nisu teski za uzgoj...zimi malo stagniraju...al u proljece idu van ionda tek poludeSmile ...imam i evu...ima tko iskustva?
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 00:13
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 00:21
Originalno poslano od člana irenaidani irenaidani napisao:

hvala bebo Smile ,nisu teski za uzgoj...zimi malo stagniraju...al u proljece idu van ionda tek poludeSmile ...imam i evu...ima tko iskustva?
Znam da nisu teški za uzgoj, pogotovo ako na proljeće idu van u polusjenu. Kako sam već gore tipkala, imala sam prekrasne primjerke, ali nažalost nemam više ni a od adama, ostale su mi samo dvije velike, prazne tegle.Thumbs%20Down 
Evu prvi put vidim, baš je lijepa
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 01:27
Bebi bit će i a i adama, samo eve nemam. Clap
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 22:58
lilie neznam koliko je to moguče da se nabavi eva,a i neki je mješaju sa kalom međutim jako je slična adamu po obliku i veličini lista,a želim ti sreču da je pronađeš pa da vidimo slikicu.
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 00:06
Originalno poslano od člana irenaidani irenaidani napisao:

tu je slika...Wink
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 23:09
irenaidani to je znači eva da kako sam i opisao slična po listu adamu samo što su malo duži i uži listovi kod eve.
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 14:14
da dmirce12,to je eva...tako su mi rekli...ja sam je dobila iz Paga jednu godinu...isto se odrzava ko adam...list otpadne pa istjera novi i tako stalno...i pazi stvar...odvojila sam ih na oko mj.dana...nju sam stavila u svoj dnevni boravak a adam ostavila kod mame u blagavaoni...e koja zalost...adam je plakao a eva mi ostala bez ijednog lista...sad sam ih opet stavila skupa i ona je potjerala dva lista a on vise ne cmizdri...neopisivo....Smile
Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 16:27
ej za nepovjerovat
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 16:54
AH ...TA LJUBAV...Tongue
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 23:07
A zato moj adam jadničak plače a ja mislila da izbacuje višak vode pa uvela restriktivne mjere štednje na vodi.
 ŠALA MALA,  prekrasan je ima  ravno 7 listova i nešto sve miriše na cvit a da mu je još eva???????
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 09:46
...ja sam negdje procitala da cvijet osusis kad ocvate i bit ce sjemena....Smile,probaj...
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 10:00
Naravno da cu probati, bit će adama!!!!!
Daj mi reci sto da radim sa onima sto izlaze iz njega ne mislim na one iz zemlje pored nego baš iz njegova debla malo iznad zemlje onako kao pelcer?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.