Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adam - alocasia odora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adam - alocasia odora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 26>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 09:02
ja mu pogulim sve te ostatke listova čim se posuše,  sviđa mi se stablo koje se formira, ali nije biljka koja se drži zbog interesantnog debla...

mislim da sam jednom tu pročitala - da budem iskrena, nemam vremena listati svih 17 stranica, da se može odrezati deblo i skratiti na komade, a onda saditi ti "diskovi"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 11:16
Natalija, tako sam ja dobila svoga prošlo ljeto: susjedi je narastao prevelik za stubište i početkom ljeta ga je 'rascjepkala', posadila te komadiće i danas je jedan moj Tongue
ali za razliku od originalne mame-adama, moj do sada nije imao više od 2 listića. stalno smo na -1+1. nadam se kad zatopli pa ga iznesem u hladovinu da će nam se broj listova povećati..
Think green, dream in colours!





Varaždin
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 12:35
bebolina...superrrr, bravo za naše cifovke
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 12:36
natalija, moj je vjerojatno isto od te sorte 3-4 lista, jedva čekam da prođe ova bura, pa da ga iznesem van
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 15:13
Zato me ova biljka i živcira već godinama, taman kad bude divan s lijepim velikim listovima, unesem ga na još jedno zimovanje i on otkaže poslušnost. LOL
belica,zagreb
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 19:06
Evo novih biljčica. Eva, Colocasia 'Black Magic'. Bolja polovica adama Smile
Još su malo pod šokom, od transporta, al nadam se da ce bit Ok, s ovim toplijim danima.



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 20:25
kreos Thumbs%20Up, jesu izdaleka stigle?
već sam se par puta divila njihovim krasnim, tamnim listovima na webu...
kakvu njegu trebaju kao obični adam ili?
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 21:08
Stigle iz UK. Nov sam sa ovom porodicom, al po citanju s neta ne trebaju posebnu brigu.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 23:42
Natalija evo ovako ti je kod mene završio adam tako da ga možeš skratiti na visinu koja ti odgovara a ostale djelove možeš sasječi u kolutove tako da svaki ima ber po jedno okce i bit će mladih admčiča
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 13:25
Došao danas Jask's Giant. Gomolj ima skoro pola kile!

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 15:58
kreos di ga misliš držati? ogroman je po slikama na googleu
pari mi se da je onaj brbin div bio ovog roda LOL
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 16:06
Preko ljeta vani a preko zime osušeni gomolj mislim prezimit u suhom i hladnom podrumu. Naravno ako gomolj potjera mladice!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 16:08
moj se dobro drži a posadila sam kraj njega kalu kao Evu da ne plaće stalno , baš me zanima kako će se ponašati, pokraj njih je banana u zemlji


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 16:15
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

ogroman je po slikama na googleu
pari mi se da je onaj brbin div bio ovog roda LOL


Nov sam s ovom biljkom, al po literaturi vecina pripadnika Alocasia roda ima uspravne listove, dok kod Colosasie su listovi padajući, no ne znam da li je to pravilo.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 23:16
Postoje anegdote da su u Indiji ljudi se odmarali ispod ovih adama.........znači da su listovi bili padajući! 
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 23:17
Danas sam dobio 2.....već plaču! 
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 12:43
Evo kod mene niče adam iz starog panja
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 17:35
Evo trenutnog stanja! Pupovi su se izdužili i pojavilo se korijenje!


Na vrh
anicadk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2013
Lokacija: slavonija
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anicadk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 09:15
predivni su adami,  moji listovi su se nešto objesili, pa sam ja sve odrezala, sad se nadam da će potjerati nove listove, mlade još ne tjera, a imam ga već 3 godine
Na vrh
anicadk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2013
Lokacija: slavonija
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anicadk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 09:18
i ovaj je prošlogodišnji
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,781 sekundi.