Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adam - alocasia odora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adam - alocasia odora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 26>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2008 u 20:10
Ja nemam adama, ali čula sam da on "voli plakati"! Tako mi rekla šogorica, njoj se to isto događalo i predivno raste i dalje!

Možda netko iskusniji ti to stručnije objasni!!! Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 23:23
adam plakanjem izbacuje visak vode ine smeta mu da super napreduje a naj vise se desava kad je u ztvorenoj prostoriji Wink
Na vrh
damirG View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje damirG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 22:19
ZAHVALJUJEM NA ODGOVORU.POZDRAVSmile
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 13:01
procvjetao mi adam smile126
moram ga uslikati pa cu staviti sliku
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 14:51
Super, Natalija!

Ja sam dobio maleni pelcerić...
Sada čekati da naraste veeeeliki... Hehe...
Na vrh
Teehee(R) View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Teehee(R) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 08:48
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

procvjetao mi adam smile126
moram ga uslikati pa cu staviti sliku


Super je!
Moji su ogromni (170+cm, po 4-5 listova), ali nisu jos cvjetali..mozda su premladi - dobio sam ih tek prosle godine.
Inace, dobio sam ga u meni do onda nevidjenom nacinu presadjivanja: neko veliko i staro stablo adama je izrezano na tri ili cetiri komada, a komadi su  zatvoreni u staklenku od krastavaca sa vodom unutra (negdje do 1/3 staklenke je bilo vode). To deblo je pustilo korijenje i dvije male stabiljke.
Prezimili su u nekoj vrsti staklenika - zimskog vrta, gdje prezimljavaju i kaktusi, i preko zime nije zaliven niti jednom. Mislim da temperatura ponekad i ode do nule, jer se par kaktusa smrzlo.

Jel to normalni nacin presadjivanja kod njih? Kako se oni inace pelcaju?
(zicaju me, a ja ih ne znam razmnoziti Wink )

Sesvete/Zagreb
Na vrh
sabaheta View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sabaheta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2008 u 13:44
jaoooooo prelijepi su vam adami ja sam imala dva dobila ih na poklon iz šida i pošto su bili ogromni stavila sam ih u odvojene saksije preko zime su mi izgubili listove pa sam ih u proljeće smjestila u jednu saksiju iz tih su sad počeli listovi mislim iz oba korijena ali nikad više od tri liske na jednom stablu čim porastu tri jedna počne da žuti i tako da nikad nisu bujni pa ako znate poentu toga javite mi divni su mi ovi vaši sa puno listova

ensar
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2008 u 18:37
uh...ala ti pishesh duuuuugachke rechenice   Big%20smile
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2008 u 22:25
sabaheta,poslušaj moj savjet i stavi ih van u hlad još bolje ako je oblačno vrijeme.možda im se listovi malo saviju ali ubrzo će se priviknuti i počet če tjerati sve više i više listova.neče im naškodit i malo ako budu na suncu,ali dok se priviknu na vanjski zrak. inače,vole dosta vode.
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2008 u 12:47
MOJ JE JOŠ MALI PELCERIĆ, TEK TREĆI LIST MU JE IZAŠAO, SUPER SE DRŽI, A KAD VIDIM VAŠE KAPITALCE, JOŠ MI JE DRAŽI....JA BI DA I MOJ BUDE TAKVI
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2008 u 21:10
hvala na lepim rechima Wink, trudimo se...
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 15:13
Dolazi jesen, kada Adama otprilike treba unijeti u kuću na kontinentu?
Koliko stupnjeva, koliko svjetla i koliko često zalijevati?
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 11:02
Adama treba unjeti u kuću svakako prije mraza. Ja ih unosim početkom 10.mj.Preko zime su mi u sobi ili u hodniku na normalnoj sobnoj temperaturi po mogučnosti uz prozor ali im neče naškoditi i malo manje svjetlosti.Obično im poslije premještanja počnu žutjeti stariji listovi ali neka te to ne brine jer i preko zime oni tjeraju nove listove.Puno sreće tebi i tvojim adamima da lijepo odzimuju zimu .
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 12:19
Hvala Štefice!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 11:38
Moj adam je tako velik da ga ne mogu unosit u kuću.Ostane na terasi (na moru sam ), izgubi listove ali me to ne brine jer iz podanka u proljeće ponovo potjeraju novi.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 11:49
I moj je ove godine divlji. Trenutno ima 8 listova i dva su abnormalno ogromna. Neznam kak bum ga opće stavila u kuću! Znam samo da ga svekrva ne prima u svoj wellnes centar više, jer je rekla da će on nju istjerati iz stana koliki je!

Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2008 u 14:06
I ja imam adama ali moj ima bijeli cvijet preko ljeta. Ovo ljeto je imao dva cvijeta jedan do drugoga. Nakon toga su listovi bili upola manji.
Držim ga na prozoru cijelo vrijeme i ima sunca od 12 sati do nekih 18h. i ne zaljevam ga često.
Treba li ga češće zaliti i treba li kompostnu zemlju i koliko često?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2008 u 16:12
Ja moga zaljevam često, ali ovaj puta sa manje vode.
On brzo pokaže kada mu je previše vode: Pusti na vrh lista suzu.
Meni raste u najobičnijoj vrtnoj zemlji i samo ga prihranim jednom mjesečno.
I kao takav dobro ide.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 20:29
    EVO DA SE I JA POHVALIM,DANAS SAM JU KUPILA,NISAM MOGLA ODOLJETI.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 22:00
ZBUNJENA SAM.DALI SU ADAM I ALOKAZIJA JEDNO??MENI BAŠ I NISU SLIČNI!!Disapprove
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.