Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adam - alocasia odora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adam - alocasia odora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526>
Korisnik
Poruka
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2015 u 22:44
Bujna je jednom dok malo stasa i ojaca. I ne smeta joj nase sunce, moze biti na juznoj strani zasadjena bez problema.
Ova je dosla iz Hawaia, bila je sva mala i jadna od transporta.

Ovak bude valjda zgledala sljedece vegetacije ak bu sve po planu.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2015 u 22:52
smile94Krasna je . Puno uspjeha da je održite na životu i uzgojite koju biljkicu više. 
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2015 u 11:36
 Alocasia brisbanensis.  Bebice od velikog adama.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2015 u 11:38
Adam obični bebe.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2016 u 19:57
Imam problem sa svojim Adamima i Evama. Po zemlji u teglici gmižu brzinski neke bijele životinjice. Ima ih stotine . Sad sam bacila tu zemlju i oprala cijeli korjen biljke.Dali će preživjeti moju proceduru pranja korjena i stavljanja nove zemlje ili dajte mi ako imate bolji savjet. Prvi puta se susrećem sa tim problemom, pa neznam kako postupiti . Dali treba tretirati biljku sa kakvim insekticidom prije sadnje ? Sad su u vodi i čekaju novi supstrat. Pomagajte. 
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2016 u 20:46
Adrijana, dobro si napravila i adam će ti sigurno preživjeti. No, ako ti se opet pojave te bijele napasti, Neopitroid u prahu će ih sigurno uništiti. Provjereno! :) Imaš ga u svakoj poljoprivrednoj trgovini. Ja sam ga posula površinski, a zatim štapićem malo umiješala u supstrat. Zalijevanjem je otišao još dublje i gamad je za dva, tri dana potamanjena. Za biljku je to potpuno bezopasno.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2016 u 20:49
Bilo koji insekticid pomaze, mospilan itd.
Okupati korijenje i zasaditi u novu zemlju, te ponovno poprskati zemlju
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2016 u 21:33
Hvala na pomoći. Sutra idem u napad. 
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2016 u 21:38
Ove godine definitivno i Colocasie  idu van u zemlju kraj Alocasie , jer vidim da se samo muće u teglama.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2016 u 21:50
Originalno poslano od člana AdrijanaM AdrijanaM napisao:

Ove godine definitivno i Colocasie  idu van u zemlju kraj Alocasie , jer vidim da se samo muće u teglama.

Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2016 u 17:10
Konacno sam je nasao i to u lokalnom vrtnom centru.
Alocasia x portora (hibrid izmedu Alocasia odora (klasicni adam) x Alocasia portei)

Moja biljka




Odrasli primjerak, slika s neta.



Obje biljke su isto stare, s time da je lijeva presadena u veci lonac.









Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2016 u 17:38
Pa bravo . Predivna biljka . Baš si naletio .Clap A vidim da ima i mladicu sa strane. Pun pogodak.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2016 u 17:44
Je mladica je sa strane, no ne usudim ju se jos odvajat dok nebude imala jos barem 2 lista.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2016 u 21:48
Colocasia 'Thailand Giant Strain' lijepo napreduje.

Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2016 u 23:27
Bravo , veliku uspjeh svaka čast. Odakle sjemenke ? Moja Alocasia elephant ear nije uopće  nikla , posijala sam 10 sjemenki , a ono ništa. Cry .
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2016 u 07:35
Sjemenke iz Tenerifa.
Sjemenke alocasia moraju biti svjeze da bi nikle, cim se izvade iz bobe i osuse, jako brzo gube klijavost.
Colocasia ima sitno sjeme, kao sjemenke maka, al boje i oblika sezama i one puno bolje drze vitalitet.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2016 u 11:17
Ako ko zna onda si to ti . Svaka čast i sve pohvale . Uvijek daš odličan savjet.Hug
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2016 u 17:56
Ja sam isto nabavil nekoliko sjemenki Alocasia macrorrhiza, i nist nije niklo dok nisam isel viseti zakaj.
Isto metoda pokusaja i promasaja.
No A. macrorrhizu imam, a sad samo razmisljam da je sasjecem i umnozim.

Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2016 u 19:18
Alocasia gageana 'Variegata'

Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2016 u 19:24
Jedan malo veci list

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.