Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adam - alocasia odora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adam - alocasia odora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 26>
Korisnik
Poruka
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 12:52
ja isto imam problem  s tim usima, sad su se ugostile na gardeniji. a spricam s onim sredsrvom na bazi dalmatinskog buhaca, ili onim od dr woolfa, i super je. ali sad sam se ipak odlucila na neki otrov jer mi ih je vise puna kapa, tak da sam u potrazi za necim jacim. ali imam malu bebu pa me zanima kolko treba da taj otrov ispari i postane bezopasan za nju? 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 14:13
kupila sam u Austriji prošle godine specijalne kapi za uši i posebno za crnu pjegavost i pepelnicu. To sam špricala po svim biljkama i prošle godine nije bilo ničega na cvijeću.
 
ove godine sam ostala bez toga i cvijeće je puno uši svih duginih boja.
 
AngryAngryAngry
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 14:18
jedan savet protiv svih buba....mnogo ce biti efikasnije biti ako biljke potopite u rastvor otrova i vode ( zameshate potrebnu koncentraciju u neku dublju posudu) , saksiju biljke obmotate , "obuchete" u kesu i zaronite ih  naglavachke Big%20smile na nekoliko sekundi u rastvor....MNOGO je bolje za biljke tako jer tako otrov "udje" na sva ona mesta kojima ne mozemo prici prskalicom...

i da vrlo vazna stvar... , bice malo nereda Wacko posle ali nece biti buba Wink

a protiv Cp vrlo efikasan je Nissorun ili Talstar ( jedan je za jajashca, drugi za odrasle jedinke ali ih mozete kombinovati pa odraditi VEEEEliki posao)

Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 18:48
  i ja imam adama ovo je stara slika sad ima dva list zimi ga stavim u kupaonu možda ove godine budem imala kojeg mladog mačak je napokon odustao od spavanja u  tegli inače mi dobro napreduje uvijek ima 5-6 listova i stalno rastu novi jedino što zauzima puno mjesta . Ovdje se nevidi veliki ovog mladog  sam dala sestri.Smile
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 21:15
dragi moji, vjerovali ili ne, ali moj adam opet ima mladice, a nije toga dugo prosla da sam mu odvojila sve stare i sad opet. ili ja imam plodne ruke, ili je taj adam neki super.
...sreca prati hrabre...
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 14:38
Tako treba!! samo neka on raste zdravo i baca mladice za dijeljenje!
A možda je u tome da nemaš njega već imaš nju... TongueWink
Ovo je valjda godina Adama jer ni moj mi neda previše mira i malkice priznajem da me počeo zlostavljatiOuch
a evo i razloga...
slikica iz gornje perspektive:

slikica sa ulaza u sobu:

Opet je pojeo vazu....

Kako fino zaklanja sunceko i svijetlost u sobi!

i omjer:

već priprema novi listić... no kod mene je problem da ima još svega 70 cm do stropa...a biljka sa vazom je oko metar i 90...Geek
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 14:46
Ovo nije adam nego - Adamčina
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 15:09
Hvala hvala otok!Embarrassed
a ovolicki je bio u rujnu 2008!!!!

Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 20:53
pa kako? koji je recept? stvarno je divaaaaaaaaan! 
...sreca prati hrabre...
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 21:06
ovo je največi adam koji sam vidjela

  smile120šta mu treba raditi da bi bio ovakav
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 23:05
evo ga josh jedan "kapitalac" koji je proshle godine imao 10 listova ..ove godine je usporio Wink za sada ima sam 9 i dva cveta ( u isto vreme Big%20smile)
oovo  su  slike od proshlog meseca kada je imao malo manje listova ali posluzice dok ne ne nadjem u rachunaru novije


ili list meren prema plastichnim , kucnim , makazama



Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 23:47
evo ga ovog meseca Smile
slika cvetova
 

i kako je izgledao sad koji dan



eto od mene za sada toliko Wink
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 06:39
kako su bujni ovi adami smile71

ja imam jednog već par godina, ali nikad nije imao ovoliki broj cvjetova niti su bili ove veličine
stvarno s čim ih hranite?

da li se otklanja ona suha kora u podnožju biljke koja ostane nakon što se list osuši?
i da li je bolje kad je dublje u zemlji ili kad mu je taj donji dio (korijen listova) iznad zemlje?

ovo pitam zato jer sam u početku uvijek skidala to suho, ali na slikama obično vidim da je to i dalje na biljkama pa sam prestala
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 11:26
A što reći...
šta mu radim...
osim što ga gledam, što mi radi hlad na radnom stolu i što me pita vode i vode....
pa eto položaj mu je takav da ima direktno sunce do 3-4 popodne a poslje jaka svijetlost cijeli dan... soba mi je na jugoistočnoj strani...
svaki dan dobije čašu vode nekad i pola litre (pije ko blesav)
jedino možda za dodati je da u njegovoj zemlji je umješan talog od kave al to nebi preporučao nikome ko drži biljku u zatvorenoj sobi unutra jer ako se zalije previše ona voda koja se iscijedi smrdi kao kanalizacija!!!
prihrana.. prihranjujem kao i svako drugo bilje, držim se uputstva na ambalaži tekućeg gnjojiva samo što ne gnjojim svaki 7-15 dana već jedanput na mjesec i time zalim sve biljke...
A da vodu kojom zaljevam biljke čekam da odstoji barem pola dana i da bude na sobnoj temperaturi... nikada ne zaljevam sa vodom direktno iz slavine...
špricanje listova... kako kad... ponajčešće sa krpom u ruci da usput pokupim prašinu sa listova...Wink
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 12:54
Brbe,mislim da je tajna i u tome što tvoj adam ima jako malu teglu.
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 15:00
Brbe i Monk pa ovo su pravi kapitalci,svaka čast,prekrasno ih je gledati,a tebi Brbe roletna uopće nije potrebna,još malo pa nećeš imati niti mjesta u sobi!!smile96
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 17:36
Originalno poslano od člana Štefica Štefica napisao:

Brbe,mislim da je tajna i u tome što tvoj adam ima jako malu teglu.


Ehh Štefica prerasao ju je... ove godine ova mu je treća vaza.... to znači da sam ga ove godine već 2 puta presadio u veću vazuDead... ovaj primjerak nije niti godinu dana kod meneDead
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 18:07
hvala na savjetima o njezi



Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2009 u 13:23
a koja je svrha taloga od kave? i dal je stvarno u pitanju mala tegla? i primjecujem da su oba kapitalca unutra, kako to? jel im i to pogoduje?
...sreca prati hrabre...
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2009 u 19:21
talog od kave navodno spušta PH vrijednost zemlje, a usput i koristi se kao gnjojivo...
al eto nebih savjetovao za upotrebu u zatvorenom prostoru jer zna zasmrditi...
mala tegla... pogledaj kada sam dobio adama i kakav je sada... možeš to i gledat kao i ljenost u presađivanju... jer neke biljke presađuješ jedanput u dvije godine, najčešće jedanput na godinu... a adama sam već dva puta presadio i malkice mi ga pun kufer njegovog presađivanja a bogami i strah da ne krene opet valom super rasta...Confused
ako se tegla bude kao počela prevrtati zbog težine dobit će veču vazu do tad puštam ga ovako "nek se pati"LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.