Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adam - alocasia odora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adam - alocasia odora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 26>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2009 u 19:46
Mama,kod adama je to uobičajno,da im treći list žuti.Ja sam dobila mali pelcer u jesen ,i cjelu zimu mi se to dešavalo da uvijek ima dva lista zelena a treći da žuti.Ponekad i budu 3 lista,al čim krene četvrti jedan požuti.Mislim da to nije za brigu.Moja baka je imala velike adame,ogromne do stropa,ali nikad nisu imali više od 3 lista.Neki adami,valjda ako im se sve podudati,imaju puno više listova od 3,a neki nemaju.. Dodaj mu malo željeza za biljke,ja koristim ono u prahu,pa ga razrjedim sa vodom,i super je za zelene listove biljke.Ovaj moj adam prvi put da ima više od 3 lista..Ima 4 lista i 5 u nastajanju..


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2009 u 20:21
alisa -hvala ti, budem išla kupiti željezoSmile
a sad- da li je normalno da je on od ožujka narastao samo nekih 6-8cm?
Da li bih mu trebala još nešto učiniti (dodati)?
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2009 u 21:39
Opet mamaa kako koji primjerak i kakvi uvijeti....
Eto moj je od rujna prošle godine pelcer otprilike kao što je sada tvoj a sada eto lupa na strop...
Mogu ti reći da eto držao sam ga cijelo vrijeme u sobi koja je na jugoistočnoj strani znači toplo, jako svijetlo i nešto direktnog sunca tokom dana... vode svaki dan pod obavezno... sada kada je u ovoj ogromnoj vazi ode i preko litra vode na dan...
prihrana jednom u 15 dana kao i sve ostalo bilje....
i naravno puuunnnooo ga gledam i hrčem noću uz njega pošto mi je u sobi...smile96
valjda misli da mu tako pjevam ili bježi u visine da ne čuje moje hrkanjesmile156
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2009 u 22:02
hvala vam svima na savjetima Smilebudem probala prihraniti gnojivom za sobno lisnato možda se onda malo pomakne s mjesta..a šta se hrkanja tiće- ne hrćem ja, ne hrće muž...jedino da suseda pozovem?ConfusedWinkLOL
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2009 u 22:28
Originalno poslano od člana BARAKUDA BARAKUDA napisao:

I MOJI JE ADAMOV CVIJET OVAKAV. DALI JE TO KRAJ CVATNJE ?
 
 
KAKO MOGU MOJE SLIKE SA RAČUNALA POSTAVITI NA FORUM?

 

Možda ti pomogne i ova stranica Smile

http://g-16.forumi.biz/nay-forum-f1/kako-staviti-sliku-na-forum-t118.htm
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 00:18
I ja sam dobila malog adama od bakine susjede
 
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 00:31
to nije maleni adam nego već lijepi veliki teeneger- moj je maleniWinkSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 11:30
Imao je isto treći list žuti pa sam ga odrezala.
Na vrh
BARAKUDA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BARAKUDA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 23:14
imam adame već nekoliko godina. U većini slučajeva ima tri lista. Ove godine upravo sada ima 6 listova + cvijet, Svako tolko jedan list požuti a pojavi se novi list.
Na vrh
mala plava View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mala plava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 11:54
imam pitanje u vezi sa admom....jako ljepo napreduje ali sam cula da je otorovan ..mozete mi rec jeli to istina...???
Na vrh
GeaGP View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GeaGP Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 17:21
Upomoc....
prije godinu dana smo kupili kucu,i u nasljedstvo dobili velikog Adama koji je oduvijek stajao u dnevnom boravku(nikada nije bio vani)...to su zapravo 4 biljke u velikoj tegli...kad sam ga dobila,bio je gust i imao ogromne listove,a sad,s vremenom...listovi koji se "rode" su sve manji i manji,pa skoro  ispada da su vece stabiljke od listova :(...To se pocelo dogadjati nakon sto su procvjetali...
S cime bi ih mogla nadohranjivati ili sto napraviti da pocnu "bujati"?
Hvala....
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 18:20
Možeš im dati prihranu za zelene lisnate sobne biljke, nakon toga obično počinju ludo rasti. I možda jedno presađivanje ako je gužva u tegli.Wink
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 19:13
Adamu prija sadjenje u bastu preko leta, listovi su mu mnogo krupniji, samo ga treba vratiti u saksiju da bi prezimeo. Evo, razlike u velicini blizanaca, od kojih jedan stalno stoji u saksiji a drugi redovno menja prebivaliste .


Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 22:39
Na mom su se počele pojavljivati smeđe mrlje od kad sam ga stavila u kuću,dali netko zna zbog čega?? Bojim se da će se posušiti. Ja mislim da mu nije prevruće pa jednostavno neznam što bi mu moglo biti.
Na vrh
GeaGP View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GeaGP Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 14:17
Bok...molim pomoc :)
Izvadila sam iz velike tegle u kojoj imam Adame jednu stabiljku koja nema listove,mislila sam da je pokojna :(..i sad vidim da ima 2 korjencica..sta da radim?da posadim u teglu,da stavim u vodu da jace pusti korijenje,da rezem(navodno se Adam rasadjuje i tako da se stabiljka reze na neke kolute....?)
I jos nesto...jel u tanjuru ispod tegle smije biti vode,ili to Adamu smeta,pa da proljevam visak vode nakon zalijevanja?
Unaprijed hvala...
Na vrh
alenasms View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alenasms Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 14:23
Gea, možeš da posadiš u drugu saksiju i imat ćeš dvije biljke, nema potrebe da stavljaš u vodu za jače korjenje, samo posadi i redovno zalijevaj, govorim iz vlastitog iskustva.Thumbs%20Up
Na vrh
GeaGP View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GeaGP Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 17:03
Super,Alena...hvala puno,bacam se na posao :)
A jel ima netko iskustva,jedan Adam mi je dobio stitnjaste usi,rijesila sam ih se,bili su u pocetnoj fazi...ali su dva lista na kojima su bile ostala povijena...ima li sanse da se ti listovi oporave,ili ce takvi ostati?
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 17:07
Moji adami kao da ne kuže da stiže zima. U zadnjih par dana su izbacili nekoliko novih listova a jedan je odlučio i da procvjeta!

             
Na vrh
alenasms View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alenasms Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 08:27
Povijene listove je najbolje odmah odrezati,nema šanse da će se podići, samo će vremenom požutjeti i na kraju ih morate opet odrezati.SoryUnhappy
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 14:27
Moj adam je ovo ljeto procvjetao, i kad je cvijet osušio, ova cvjetna čašica je bubrila i ja jučer zaljevam i vidim nešto crveno, raspuknula se i unutra crvene bobice, jako interesantno...


danas


život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.