Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2011 u 05:09
Jagoda moj amarilis cvijeta sada, proljetos je imao listove, a zatim su se posušili i evo sada je istjerao cvijet...imam ga prvu godinu---najvažnije je da prezimi vani kod mene u kontinentalnoj klimi jer imam puno drugih biljaka za spremit....Thumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2011 u 14:39
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Bromi i Bebolina predivni su vam amarilisi...Bromi ovaj tvoj je stvarno poseban, kad je cvjetao? Bebolina nadam se da su slike tvojih amarilisa slikane negdje u svibnju, zar ne?WinkWinkWink
Neke fotke su iz svibnja, neke iz lipnja, ali ima i sad amarilisa u cvatu, ne obilnom, ali imaWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2011 u 14:52
Sada sam prvi puta čula i vidjela na slici taj  amarilis belladonna. Prelijep je ali je jako važno što može vani preživjeti kontinentalnu zimu jer puno cvijeća treba spremati u podrum ( svake godine sve više).
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 11:40
Danas sam bila u cvjećarni i vidjela amarilise sa pupovima. Zar nije prekasno za forsiranu cvatnju?
Baš me začudilo što ih u ovo vrijeme prodaju i još će cvjetati. Namjerno ih nisam uzela jer mi je nekak to bilo čudno.Još cvatnja nekako ali oni će svoje listove razvijati preko zime.Šta će onda mirovati preko ljeta?Ne razumijem baš...
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2011 u 16:14
Ljiudi molim vas savjet...prvi put spremam amarilis na mirovanje i nisam znala kako da to točno napravim. Maknula sam zemlju sa korijena i trudila sam se ne dirati jako korijen, međutim meni se čini da nisam baš dobro izvela. Molim vas može li mi neko reći, prema slici jeli donekle u redu i jeli mu dovoljno korijena "ostalo" da preživi..smile143

Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2011 u 16:18
Ma snažna je to lukovica, sigurno će preživjeti, kako ona tako i bebaćThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2011 u 16:42
jao sram me izgleda smile43bojim se da sam trebala više korjenja ostavit..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2011 u 16:46
Originalno poslano od člana 2201tea 2201tea napisao:

jao sram me izgleda smile43bojim se da sam trebala više korjenja ostavit..
Ma neeeeSmile dosta mu je, on će i tako potjerati nove korijenčićeWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2011 u 16:52
Onda dobro, ipak ti znaš više...Sad samo čekam da mu listovi požute...
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2011 u 17:51
Ja svoje pustim u teglama- nekako već sada zaboravljam na njih, ne zalijevam ih niti išta drugo... listovi sami uvenu...
uglavnom je sve već objašnjeno.
 
2201tea, lukovica ti jako lijepo i zdravo izgleda, trebala si ju još malo pustiti, sad ju smjesti negdje na suho i tamno, ponovno ju posadi negdje za 2 mjeseca ( prije ili kasnije )- sve ovisi o tome kad hoćeš da ti cvate, te da li će sama početi s rastom...
 
            smile78 
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2011 u 22:08
hvala sunceeee smile79drago mi je da sam i ja prvi put nešto dobro izvela...jer sam se stvarno bojala da ne oštetim korjenjesmile182
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2011 u 22:09
bromelija čestitke za amarilis belladonnasmile57
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2011 u 08:29
sunceee jedno pitanje...dok mu listovi ne požute smije biti na suncu? Kad mu požute i kad ih maknem, onda ide u frižider.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2011 u 09:43
Nisam ti ja neki stručnjak za njih, jedino što ih već dugo imam pa se zato stalno javljam.
Mislim da ga slobodno pustiš na suncu, ali negdje pod krovom, zbog kiše, i onda ga stavi u frižider ( kad je u frižideru onda mu se period mirovanja skraćuje tj. natjeraš ga da miruje ).
 
          Hug
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2011 u 16:30
smile79 hvala sunceeee, sve razumijemWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 19:06
bokic...trebam savjet...dal je koja od vas uzgajala amarilise iz sjemena LOL
meni je niknulo oko 10kom od 30-tak sjemenki Embarrassed
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 19:26
Evo ja trenutno pokušavam...meni je od 25 niklo 24 i super se drže samo što jako sporo rastu.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 01:01
Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:

Ja svoje pustim u teglama- nekako već sada zaboravljam na njih, ne zalijevam ih niti išta drugo... listovi sami uvenu...
uglavnom je sve već objašnjeno.
 
2201tea, lukovica ti jako lijepo i zdravo izgleda, trebala si ju još malo pustiti, sad ju smjesti negdje na suho i tamno, ponovno ju posadi negdje za 2 mjeseca ( prije ili kasnije )- sve ovisi o tome kad hoćeš da ti cvate, te da li će sama početi s rastom...
 
            smile78 

sad je vrijeme da se i ja malo više potrudim oko mojih amarilisa, imam mnogobrojne šatirane u nekoliko tegla a ne sjećam se prije koliko godina su imali cvjetove, jedino crveni cvate svake godine.. ja sam ih stalno pomalo zalijevala pa su listovi još svježe zeleniConfused
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 07:36
Mari, tu grešku je voki spominjao..To se najčešće događa kad lukovice ostaju u posudama i ljudi ih zaliju jedno do dvaput mjesečno tek tolko da se skroz ne isuše i onda imaju listove čak i preko zime i manja je mogućnost za cvjetanje. Zato je najsigurnije ako želite da vam cvatu da ih tutnete kad se listovi posuše u frižider..probaj tako MariWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 20:53
moji se suše još vani dok ne odu listovi pa ću ih povaditi van i u frižider staviti neznam kad će mi mlaid cvjetati mislim da sad već imaju 3 godine negdje
Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,352 sekundi.