Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 07:22
Pozdrav erix! Pa šta je to samo 17 strana o ovako lepoj biljci... Amarilisi iz semena cvetaju nakon 4 godine od cvetanja, a mlade lukovice koje su odvojene nakon 3 godine. Ako ga cele godine držiš u saksiji na terasi bolje je lukovice posaditi u glinene saksije jer se u plastičnim zemlja više zagreva u toku leta. Amarilisi vole sunčana mesta ili blagu senku, nikako ih ne treba saditi ispod drveća gde nema dovoljno svetlosti. Lukovice ako su do jeseni u saksiji nakon precvetavanja treba presaditi u veće saksije i prihranjivati tečnim đubrivima jednom u dve nedelje, kako bi do jeseni lukovica sakupila dovoljno hranjivih materija za naredno cvetanje.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
erix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje erix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 14:00
hvala na ovim odgovorima

a kako da ih inače zalijevam? više? manje? što on voli? veću ili manju vlagu?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 14:40
Umereno zalivanje u početku vegetacije, obilnije pred cvetanje i u periodu cvetanja, a nakon cvetanja umereno, ostavljajući da se površinski sloj zemlje malo prosuši između dva zalivanja. U jesen prestati sa zalivanjem. Ako se lukovica vadi iz saksije u 9. mesecu ostaviti je da listovi uvenu, odstraniti ih i lukovicu spremiti na hladno i tamno mesto. Ukoliko se lukovica ostavlja u saksiji u zemlji zalivanje prekinuti u 8. mesecu (oko 15.08.)kako bi se listovi osušili do perioda mirovanja.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
andreja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andreja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 16:31

kak veliki lonac za cviječe treba jednoj lukovici amarilisa

Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 16:36
Kada se sadi za cvetanje ne treba veliku posudu, a ako nakon cvetanja ostaje u saksiji treba je presaditi u veću ili posaditi u baštu. Meni jedan roza amarilis cveta u bašti, a vidim da će još na jednoj lukovici uskoro biti cvetova
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
andreja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andreja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 18:48
voki a gdje ti kupuješ te različite amarilise kod nas u đurđevcu i okolici ima par vrsta otprilike 7 vrsta ,gdje da nabavim druge vrste?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 20:02
Kćerka je dobila prekrasan amarilis, koji je ocvao, a ostala je ogromna lukovici, molim savjet gdje da je posadim u vrtu i kako i koliko da je zakopam.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2008 u 15:27
U baštu se sadi tako da je lukovica pola ili 2/3 u zemlji, a vrh da je iznad površine zemlje. Treba mu sunčano mesto ili sa blagom senom u toku dana, ali nikako da ne bude ceo dan u hladovini.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
andreja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andreja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2008 u 16:58
a moje su lukovice skroz zametane i odlično uspijevaju čak su mi prošle godine 3 puta cvali
Na vrh
andreja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andreja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 11:32
Jučer sam dobila lukovicu amarilisa ,  a na etiketi piše KOLIBRI-SERIE AMARYLLIS ,dali netko zna kakva je to vrsta ?crvene je boje al ne cvjeta
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 14:19
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

U baštu se sadi tako da je lukovica pola ili 2/3 u zemlji, a vrh da je iznad površine zemlje. Treba mu sunčano mesto ili sa blagom senom u toku dana, ali nikako da ne bude ceo dan u hladovini.
 
Voki hvla, sada je potpuno ocvao i ide u brt direktno, naći ću mu najsunčanije m,jesto, jer želim da mu bude ugodno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 16:37
Možeš postepeno izlagati amarilis suncu ako je bio u hladovini do sada. Treba mu period prilagođavanja, ali ako i nastradaju listovi ne brini se ubrzo će poterati nove.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 21:37
Moji opet kao i prošlih godina potjerali samo listove, još čekam cvjetove. Cry
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2008 u 22:19
Jel mozete ponovo napisati 2 recenice sta sad napraviti sa sjemenjem-sjecam se da cahura treba pukniti i sta onda?
Na vrh
andreja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andreja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 12:57
bok ljudi, imam pitanje oprašila sam svoje amarilise i sad imaju velike čahure, e sad kako dugo treba da čahura pukne?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 13:31
Videćeš kada čaura počne da žuti i postane mekana na dodir to je znak da će uskoro da se otvori. Kada se čaura sama otvori seme je zrelo i odmah ga posij jer pri stajanju gubi klijavost.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 10:25
Kod mene u bašti dve lukovice amarilisa spremaju se za cvetanje, jedna stara lukovica i jedna koja će cvetati prvi put proizvedena iz semena.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 22:20

kako to da se vaši amarilisi sad u 6.mjesecu spremaju za cvatnju a moj u 3. i sad samo listovi tjeraju mislim da nema cvjeta do na godinu šta da radim da cvjetaju u ovo vrijeme??

Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 15:59
šta radiš sa tolikim amarilisima, jel ih prodaješ????? izgleda te hoću.
jel normalno da ima visoku stabljiku, moji su bili previsoki čini mi se pa se naginjali na jednu stranu, samo što nisu pukli......
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 16:09
Za sada ih ne prodajem... samo ih gajim
Pošto proizvodim amarilise iz semena, a ukrštam različite boje cvetova čekam da mi mlade lukovice cvetaju da vidim kakve sam hibride dobio, a posle će biti i za poklone i sa prodaju. Sa ovogodišnjim mladim lukovicama imam preko 2000 komada
Postoje hibridi koji imaju visoko cvetno stablo, mada se ono izduži i ako biljka nema dovoljno svetla. Kada cvetaju u bašti na sunčanom mestu cvetna drška je mnogo kraća, ali i cvet kratko traje na ovim visokim temperaturama. Kada zimi amarilisi cvetaju u kući saksije se moraju stalno okretati, jer cvetna stabla se savijaju prema izvoru svetlosti.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.