Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 17:03
koliko dugo treba da nikne iz sjemena kad ih posiješ
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 07:27
Za oko 20-tak dana niču mladi amarilisi. Ako je seme duže stajalo između sazrevanja i setve treba mu više vremena da nikne i klijavost se smanjuje. Isto tako ako se posije preduboko manji je procenat ponika.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 17:52
Koliko cesto zalivas ove amarilise koji su ti vani posadjeni? Da li im treba zalivanje svaki dan, kao ljetnom cvijecu sad kad su vrucine, ili ne treba tako cesto?
I koliko cesto ih treba prihranjivati? Kako je ono bilo...folijarno???
Ako si pisao vec o tome, a vjerojatno jesi, samo napisi gdje je to, da ne pises ponovo.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 17:56
Prihranjujem ih svake druge nedelje (od prilike, a nekada i zaboravim...) Zalivam ih svako drugo veče (od prilike, kada ne zaboravim). Folijarno ih prihranjujem (preko lista) u večernjim satima sa tečnim đubrivom u kome ima dosta kalijuma koji je bitan za sazrevanje lukovica.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 17:58
Kako to radis, preko lista? Prskas listove tekucim gnojivom ili prebrises listove sa time ili...?? 
Na vrh
andreja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andreja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 22:43
voki napokon mi se otvorilo prvo sjeme, dal da sad to sadim jednu po jednu il da posijem?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 12:46
Originalno poslano od člana andreja andreja napisao:

voki napokon mi se otvorilo prvo sjeme, dal da sad to sadim jednu po jednu il da posijem?

Ja ih sijem tako da prvo u saksiju stavim zemlju, zalijem do prokvašavanja i onda na površinu poredam semenke jednu do druge i prekrijem tankim slojem zemlje, malo utapkam i ostavim tako. Prvo ih zalivam pomoću prskalice kako voda ne bi iskopala seme koje je jako plitko, a posle može i direktno zalivanje uz oprez da se ne iskopa seme (zalivanje preko ruke). Sadi ih odmah jer pri otvaranju čaure semenke imaju najbolju klijavost. Pazi samo da ne prekriješ semenke sa mnogo zemlje jer ako je preduboko posađeno seme teže niče. Održavaj zemlju u saksiji vlažnom dok se ne pojave klijanci, a onda malo smanji zalivanje da mlade biljčice ne bi propale.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 12:50
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

Kako to radis, preko lista? Prskas listove tekucim gnojivom ili prebrises listove sa time ili...?? 

Aurora tečno đubrivo (gnojivo) pripremiš kao za zalivanje, staviš ga u prskalicu i finim mlazom isprskaš biljke. Najbolje je ovo raditi u večernjim satima kako bi se do jutra biljke osušile i da ih sunce ne sprži, a i da tečnost ne ispari. Možeš slobodno i zaliti lukovice tečnim đubrivom.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 12:57
Ok, za zalivanje mi je bilo jasno, to radim redovno, samo za ovo drugo nisam bila sigurna. Dvije kapulice mi ne izgledaju bas najbolje, ali one su mi i bile dosta lose. A ostale, zadovoljna sam kako izgledaju...ima novih listova i svi izgledaju zdravi.
I za mjesec dana opet pocinje prodaja amarilisa....Tongue
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 21:53
moji su non stop vani kada zatopli i cvjetaju bez ikakvog mraka... izgleda da skupe dovoljno tame preko noci :O))

Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 20:49
5ali zar neče smrznuti preko zime.ipak lukovica mora biti za jednu trečinu vani
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 07:13
U Primorju lukovice mogu biti i preko zime u bašti, a u kontinentalnim delovima se u jesen moraju vaditi.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2008 u 12:34
EVO I MOG AMARILISA, ZASADA SAMO LISTOVI BUJAJU, RASTU A NA DRUGOM, DUPLOM SU PUNO MANJI LISTOVI, CVJETAO JE U 3.MJESECU, VALJDA VIŠE NEĆE. KAD DA ODREŽEM LISTOVE??? DA LI SE LUKOVICA MORA VADIT ZIMI IZ ZEMLJE ILI ŠTETI AKO OSTANE U ZEMLJI???
 
 

Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2008 u 18:36
koliko ja znam ostaju u zemlji samo moraš drastično smanjit zalijevanje,tj jednom na mjesec.
nisam rekao što se tiče listova,koliko sam uspio saznati oni če se sami osušiti kad smanjiš zalijevanje
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 14:15
tako ću učiniti, nadam se da mi neće propasti.
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 12:13

Moj je amarilis posađen u vrtu, ima dosta velike listove, ove godine nije cvjetao. Šta ću ja na jesen s njim, a živim u kontinentalnom dijelu, znači ne može ostati u vrtu.

Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 14:10
definitivno ne.s obzirom da se on sadi u dubinu dvije trečine lukovice,t.j.da mu jedna trečina bude izložena svjetlu sigurno bi se smrznuo
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 07:59
Ako su lukovice posađene u saksiji i planirate da ostanu u saksiji preko zime već sada im treba prekinuti zalivanje. Lukovice koje su posađene u baštu oko polovine 9. meseca treba povaditi iz zemlje, sa korenja odstraniti zemlju i ostaviti ih tako negde u hlad da im listovi požute i uvenu. Žute listove odstraniti i lukovice spremiti u kutije koje treba ostaviti na tamno i hladno mesto. Ako hoćete da lukovice ranije cvetaju (12 mesec) početkom 9. meseca treba izvaditi lukovice iz bašte.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 20:40
Hvla na infu voki... Baš sam i planirala ju sad nekako prestati zaljevati :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2008 u 08:27
Voki ja bih htjela amarilise prebaciti u tegle, ne bi ih više držala u bašti.
Mogu li ih sad staviti u tegle i prestati zalijevati?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.