Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 13:47

Imao je jednu stabljiku i samo 2lista.Znaci da ga sad unesem iz hladnog haustora u stan i pocnem zaljevat??Iako mi je stan na sjevernoj strani pa nema bas puno svjetla.A sto s ta 2uvenula lista,da ih odrezem?

Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 13:05
evo moj ljepotan....

evo još jedan za koji mi se čini da će pupati...ne znam da li mi se dobro čini....ali ipak se nadam.....
Na vrh
dazizas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Svibanj 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dazizas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 11:09
Nasledila sam 2 saksije amarilisa kupljene u cvecari u punom cvatu. Sada, nakon 2 godine, izgledaju prilicno jadno, samo lisce i koliko znam, ne cvetaju. Da li mi neko moze dati savet kako da ih oporavim ne bi li ponovo ukrasili moj dom divnim cvetovima?
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 20:53
Brzinsko pitanje Smile

Jel njima mora biti onako pola lukovice vani ili ..negdje sam to pročitala al nisam ni sama više baš ziher..
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 00:48
Evo i mene malo da se pohvalim mojim novim amarilisima koje sam kupila na sajmu u Pordenoneu i odmah ih posadila u vrt...Procvjetali su i lijepi su kao i na slici, po kojoj sam ih i kupila....Cvijetovi su dupli i jako veliki što me je jako razveselilo....
 
 
Ovo je drugi koji je sličan ali je ipak različit....
 
 
Posađeni su jedan kraj drugog, jedan ima 4 cvijeta na stapki, drugi 2 ali on ima 2 cvijetne stapke....
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 05:53
jagoda predivno izgledaju smile94
na ovoj drugoj slici kao da je dalija, a ne amarilis
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 05:54
ja imam  1 čukovicu već par godina i uvijekj pusti samo 2 duuuga lista i to je to... nikakve naznake od cvijeta
odlučila sam da je ove godine presadim u vrt pa što joj bude
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 09:35
jagoda, ovo su ti predivni amarilisi Thumbs%20Up
e tako i moji kao natalijini...ni mrdac u tegli pa će zato malo u vrt preseliti, možda im tamo bude bolje
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 10:23
Bok cvjetno društvo! I ja sam imala s amarilisom isti problem prošle godine-raslo samo zelje,a cvijeta ni od kuda. Na jesen sam stavila teglu u taman,suh podrum i nisam zalijevala.Sad na proljeće sam ga iznijela,već je imao jedan vrh blijedog listića vani.Presadila u novu zemlju,i krenuo je kao lud,onaj blijedi vrh je pozelenio,a izrasle su dvije stabljike i na svakoj po 4 cvijeta,znači iz one jedne lukovice-8 cvijetova. Kad skužim stavljanje slika,vam pokažem. Totalno me iznenadio.    
Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 12:21


evo mog ludog amarilisa.
Skužila sam kako se stavljaju slike i kako se smanjuju,baš je zabavno!
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 00:16
Pčelice Maja preljep ti je amarilis....
Natalija i Kontesa hvala za pohvale za moje amarilise...Ova dva na slici su najnoviji, a još nekoliko ih treba cvjetati.Ove sam ih godine na proljeće bacila u vrt i eto lijepo i bogato cvjetaju...
Tanjice vidijela sam da pitaš kako posaditi...Po literaturi piše da se posadi pola lukovice u zemlju, međutim  moji su svi kompletno u zemlji i to u vrtu i nekoliko u teglama.Možeš posaditi po želji, dobro je i jedan i drugi način....
sutra je novi dan
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 08:31
Povremeno svratim na temu jer i sama imam amarilise. Ali obične. Crvene s 4 cvijeta. Još niču. Konačno sam shvatila da cvjetaju svakako, kako ih tko sadi. Moji su kasni. Ovi dupli, gusti su prekrasni.
Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 14:14
Amarilisi su zbilja prekrasno cvijeće. Šteta jedino što brzo cvijet propadne. Zato si bum kupila još lukovica,i iduće proljeće sadila u razmacima od tjedan dana.A možda me moj amarilis iznenadi kojom sjemenkom...
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 16:55
I ja sam imala problem sa nekim amarilisima jer nisu cvali, pa sam čitajući kako to radi Voki one koji lani nisu uopće cvali odmah u proljeće posadila u vrt, a one koji su cvali kada su ocvali. Do proljeća su bili u kutiji i evo prvi cvjetovi
amarilis
amarilis
a biti će ih još...
Jagoda i pčelica maja ovi vaši dupli su prekrasni Clap.
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 16:49
I tako ja čekam već dve godine da mi procvatu amarilisi i napokon ove godine dočekam i hodam ko malo dijete oko njega svaki dan, gledam kako brzo raste i veselim se sve više iz dana u dan i idem malo do njega danas van i vidim puža drito na pupu, pojeo ga cijelog, pa dođe mi da smile43!!!!


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 21:39
Svoje sam amarilise lani u jesen preselila direktno u vrt. Ništa  nisam dirala, zima je bila jaka, no amarilisi preživjeli i upravo očekujem da mi dva procvjetaju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ruzica dana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruzica dana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 16:13
ja sam prije 1.5 godinu za bozic kupila dva. crveni i bijeli. tek sad mi je procvao bijeli a crveni nista. isto su ga napadali puzevi pa  sam oko njega stavila puzomora ali ga je slomila bura. eto bas nemam sreceCry
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 23:46
tanjice baš mi je žao.... al evo uskoro će procvijetai onaj što si mi ti dala pe ćeš se njemu mlo diviti......
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 00:32
Evo i mojih novoprocvalih amarilisa koji su još od moje mame...KatRea čini mi se da su kao i tvoji....
 
sutra je novi dan
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 10:27
ja imam ovakve sarene i crvene... i svake godine cvjetaju prvo jedni pa drugi, i odavno im je sad proslo vrijeme, zao mi je sto nisam slikala... od 4 lukovice jedne i 4 druge vrste, nastao je citav drvored amarilisa, i izgledaju predivno jedan kraj drugoga, svi pitaju za vazu... i budu dovoljno 3 stapke da vaza bude puna... tako predivno izgledaju ove trube... a sto me posebno odusevilo, jedan crveni je procvjetao prekjučer! :)))))) skroz nisko, pri zemlji, al tako je lijep i crven i intenzivan... uvijek se zaljubim ponovno u njih i odusevi me kako su u mene bujni, a nema neke posebne brige, zimi ostaju u zemlji (dalmacija)... predivno :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.