Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 11:17
Kazes nemas puno iskustva samo 25 godina,heheheehehehehe ta ti je dobra :)
Znaci sve u svemu nisam pogrijesila, za sad je sve ok, vidit cemo sta ce rec na proljece :)
Hvala za savjete
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 11:27
Curke,okThumbs%20UpUčimo dok smo žive...hvalasmile79
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 16:03
Umalo da zaboravim da im je vreme za sadnju.Danas su ova dva posadjena


nekoliko ostaje za kasnije a ovaj je posadjen pre nekoliko nedelja i uskoro mu ocekujem cvet
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 16:14
mimar,jesu li ovi amarilisi sa slika prezimili kod tebe ili su friško kupljeni??
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 16:29
Imam ih vec par godina,prezimili u mom frizideru , umalo da ih MM iskasapi za salatu, mislio da je u kesi desetak glavica crnog luka.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 16:47
Pitam zato jer sam ih vidla po vrtnim centrima isto pred cvatnju pa sam mislila da si friško kupila.Znala sa da cvatu ranije od ostalih ali nisam znala da mogu početi sa cvatnjom već sada bez obzira na to da su u frižideru..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 21:24
Sve zavisi od toga kada zelis da ti procvetaju. Dovoljno je da na hladnijem provedu 8 nedelja. Posle ih ostavim na mracnom ali u toplom sve dok ne krene pupoljak pa tek onda sadim u zemlju.Neke sam izvadila i pustila da se osuse listovi jos u 8. mesecu, neke sam tek pocetkom 11. Sadim ih po etapama da bih duze uzivala u njima. Voki je prestao svoje da sadi za zimsko cvetanje, posadi ih na prolece direktno u bastu i sareni mu se vise desetina u leji.
U mom gradu nema vrtnih centara, cvecare ih jos uvek nisu dobile a i one forsirane lukovice zumbila su im paprene, tako da sam lisena one dileme i konfuzije oko kupovine, mada mi to, narocito u ovim zimskim mesecima, pomalo fali.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 01:38
Pametno si ti to izvela dulje uzivas u cvatnji
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 08:08
moja još nema klicu... uopće je nisam stavljala u frižider, a kod nas još nije tako hladno...
do nedavno je bila na balkonu, onako bez zemlje, u kutiji, a sada je na skalama, zatvoreno, ima svjetla
počekati ću još neko vrijeme
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 08:52
Nato, frižider nije uslov za cvetanje Smile, meni je on najzgodniji jer je mračan i hladan i bez bojazni da ce lukovica smrznuti. U kuci je centralno grejanje a u garaži je ledara, nemam izbora.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 09:21
Ja sad ne znam bi li još malo pričekala ili da svoj stavim na mračno i toplo.Mislim da je i više od 2 mjeseca na hladnom i mračnom,nisam sigurna.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 09:47
mimar hvala Smile
i tebi sunceee na nesebičnom dijeljenju iskustva  Smile

unijela sam lukovicu u dnevni b., tu je toplo, poklopiti ću kutiju da je zasjenim pa ću provorovati
kad krene ide u posudu sa zemljom
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 10:54
ja svoje nisam još iz frižidera izvadila mislim da ću ovih dana :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 12:49
Ja se ne sjecam kad sam ih metla na hladno..inace bi ih i ja stavila na toplo..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 13:08
ni ja se ne sjećam :D mislimda je bio 10-ti mjesec
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 19:36
Da,ja bum još malo pričekala pa bum onda..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 01:28
Čitam kako vi to lukovice u frižider spremate...Ja lukovice ne vadim iz zemlje, možda grešim, vidijeti ćemo...Jedni amarilisi ostaju u vrtu, a nekoliko njih u vazama. Ovi u vazama su sad u dnevnom boravku na svjetlom mjestu...Čime ih vi dohranjujete i koliko često? Ja ih do sada nisam nadohranila, možda je sad i kasno?ConfusedConfused
sutra je novi dan
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 10:36
izvadim iz zemlje u papirnatu vrećicu stavim i u frižier u onaj pretinac za povrće...

moraju imati razdoblje odmora na hladnom jer neće cvjetati... i baš moraš sljediti upute koje su mimar i voki dali jer inače neće cvjetati... bar meni nisu
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 10:48
Ja ih obavezno nadohranjujem jer mislim da se hraniva iz zemlje jako brzo iskoriste.No,kako ti želiš jagoda.Neki ih uopće ne prehranjuju pa cvjetaju..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 22:22
Ja veci dio drzim u zemlji, prirodno odumru, prirodno odmiruju zimu, i cvatu negdje u 5. mjesecu.
Dio uvijek izvadim u 11., stavim u frizider, i onda od 1. vadim, i pustam da procvatu, otprilike radim isto kao i Natalija. To je super kad se zeli imati cvatnju pod kontrolom.
 
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,529 sekundi.