Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6869707172 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 08:47
Glikice,pokušaj tako da ih izvadiš iz zemlje i stavi negdje na suho mjesto.Tako će im se listovi prije posušiti a lukovica će rezerven tvari iz listova usvojiti.Kad se listovi posuše,samo ih se povuče iz lukovice,ne treba ih se ni rezati.Tako ja radim i pokazalo se super.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 09:59
Originalno poslano od člana bugic bugic napisao:

Silvy.....moji su zadnje dvije godine cvjetali dva puta....nadam se da ce i ove. Kad sam se vratila s mora krajem srpnja opet su imali cvjetne stapke. Bas su me razveselili i nadam se da ce i ove godine. Jos nema nikakvih naznaka da ce cvasti....samo rastu novi listici. Ako bude novosti javim [IMG]smileys/smiley17.gif" align="middle" />


Noooovosti kod mene....pojavila se stapka ..po mojoj procjeni mogla bi cvjetati kroz nekih 15-tak dana. Kada procvjeta budu slikice. Pozdrav
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 13:18
Pa gdje ih držiš, što s njima radiš ..... da ti cvatu dva puta?

podijeli s nama svoje iskustvo.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 13:21
Sunceeee, i mene to zanimaBig%20smile
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 13:40
Tea, ja jesam svoje izvadila iz zemlje, otresla i oprala korjenje, još prije dva tjedna, ali su tako bujni i zdravi bili da im sada treba vremena da se posuše.
Sad su u hladovini, na kartonu, bez doticaja sa vlagom pa polako neka lišće vene i suši se.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 15:19
Ok,onda samo treba čekati.Ja sam svoje baš danas izvadila iz tegli i stavila na sušenje.A da taj proces dok im lišće ne požuti traje,to je istina.Neka,samo nek oni nama skupe snage za sljedeću sezonu pa nek budu još ljepši i bujniji.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 18:33
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Ja imam crvene i zahvaljujući savjetima koje nam je dao Voki,ja sam prezadovoljna njima..Ja svoje ne vadim iz saksije ali već sada prestajem sa zalijevanjem i pustim da se listovi sami osuše.Onda saksiju spremim u mračan podrum u kojemu ne mrzne ali nije ni pretoplo.U februaru ih izvadim iz podruma i cvjetaju mi kroz neko vrijeme.Neki već i u februaru a neki tek u maju..Bitno je da lukovice imaju period mirovanja u mračnom i hladnom(nesmije mrznuti) i cvjetat će garantovano..
 
Glikice....ja s njima postupam upravo kako je opisala alisa, to mi je najjednostavnije i uvijek uspijeva. Moji su sad još uvijek vani, upravo ih je zalila kiša, no pomaknut ću cvijetnjak tako da ih kiša više ne zalijeva, a naavno , i ja ih više neću zalijevati. Kad njima dođe vrijeme, listovi se jako brzo posuše, kao i sve što odlazi dolaskom jeseni i hladnijih dana, tako da po mpm iskustvu uopće ne treba žuriti niti ako se vade iz zemlje i spremaju na mirovanje, niti ako se ostavljaju u cvijetnjaku u suhoj zemlji i pospremaju u mračan prostor. Meni je to isto kao i s ljiljanom, moj je u vrtu i upravo prije tjedan dana stabljika s listovima se gotovo u tri dana posušila i onda sam ju odrezala.
 
E da...ukoliko ne želim da mi svi amarilisi cvjetaju istodobno, onda s iznošenje cvijetnjaka radim u nekim vremenskim razmacima, što znači da cvjetanje možemo planirati i kod mene se to etapno odvijalo od ožujka do lipnja.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 17:36
Moon, moram ih povaditi, nemam mjesta više za tegle, ne znam ni ovo kamo ću spremiti, ove sezone sam opet kao hrčak dovukla svega i svačega.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 12:40
Ja nikako da nadjem amarilise ovdje!!
Ni prosle sezone nisam imala srece, a vjerovatno necu ni ove!
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 15:42
Kupila sam danas 2 lukovice, crveni i bijeli, ajme meni po 33 kn !!! Al nisam odolila.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2012 u 09:57
U velikoj sam guzvi ali sam uspjela uslikati svog ljubimca kako drugi put cvijeta...malo sa zakasnjenjem ove godine u drustvu ciklame koja je vidjevsi njega odlucila isto procvjetati.....ipak je ovo njezina vladavina


Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2012 u 10:38
prelijepo....ja imam jednu lukovicu ista boja kao na slici gore....nije cvala, cijelu zimu u podrumu, izvadjena, zalijevana, probam jos dogodine pa ako ne bude islo saljem na udomljavanje...ni ja nemam zivaca se igrati s njom s obzirom da sam nekada imala prekrasne crvene, domace lukovice i nikakav problem s njima....mozda im u novom stanu nesto ne pase...
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 13:41
bugic,smile55  mislim da je meni taj rozobijeli ipak najljepšiHeart
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 12:33
bugic prelijepa kombinacija, amarilis i crvena ciklama jedno pored drugog
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 14:09
bugic, ajmeee, pa šta mu radiš da ti dvaput cvjeta??
Ili je možda lukovica jako velika??       


            smile39
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2012 u 11:16
Monna, Tea, Mari, Sunceee....hvala. Nista im posebno ne radim....zimi ih drzim u negrijanoj prostoriji, ne zalijevam, kada potjera pup sredinom ozujka priblizim prozoru i pomalo zalijevam. Krajem travnja iznesem teglu na terasu i pocetkom svibnja cvjeta prvi put, u kolovozu drugi put. Ove godine mali kasni. Ove lukovice koje cvjetaju su vece ali to je normalno da manje lukovice ne cvjetaju dok ne ojacaju.
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2012 u 20:14
Eh konacno sam i ja uspjela naci amarilise! Nikako ih nema i onda odjednom na jednom mjestu 100 komada!
Ali nije bilo lukovica, vec su vec svi posadjeni i tek su nedavno nikli jer su visoki oko 10ak cm. Uzela sam amarilis colibri...i navodno je crvene boje, pa vidjeti cemo kada procvjeta....
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 18:36


Ovo su moje 15-to mjesečne bebe.Uspjela sam ih uzgojit zahvaljujući ovom forumu i Vokiju.Voki
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 23:42
Ajmeee, ogromni su za 15-to mjesečne bebice!!!
Svaka čast!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 13:43
Ja nisam mogla da odolim ovom ljepotanu.Boja mu je još tamnija uživo.Amarilis kolibri



Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6869707172 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,348 sekundi.