Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Fuksija - Fuchsia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Fuksija - Fuchsia

 Odgovori Odgovori Stranica  123 35>
Korisnik
Poruka
nadglednik View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nadglednik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Fuksija - Fuchsia
    Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 11:25
Fuksije su mi jedne od najljepših sadnica,ali nažalost o njima neznam ništa pa vas molim da mi napišete nešto o njima ako znate!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2014 u 14:29
Fuksije mogu ići van kada noći ne budu više tako hladne kao što su sada. 
Najniža temperatura koju ona podnosi je bar 5 st. C i to je za prezimljavanje kada nije u vegetaciji. Kada krene u vegetaciju onda najniža temperatura za nju mora biti dosta iznad 5 st. C. Nisam nigdje pročitala, ali po mome u vegetaciji ju nebi van stavljala prije nego najniže temperature ne budu bar 10 st. C. 
Za sada  ih možeš preko dana staviti van, a po noći nazad u kuću.
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2007 u 20:32

možda neko konkretnije pitanje;???

uglavnom, i meni su prekrasne, jednu sam uspjela ovo ljetu ''potopiti'' , ali zato ona koju sam kupila na akciji i spasila ju i sad je puna cvjetova a mogla bi je ako bude sreće i u stablašicu formirati sljedeće godine , naravno, ukoliko joj osiguram pristojne uvjete prezimljavanja 


Ažurirao angi - 16 Listopad 2007 u 20:33
Na vrh
nadglednik View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nadglednik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2007 u 21:06
Ja sam svoju pospremila u podrumzbog ove hladnoče i nadam se da će mi prezimiti.Neznam dali treba biti na hladnom ili toplom mjestu.Sve su mi informacije dobro došle,jer zaista neznam ništa o njima a to mi je najljepše balkonsko cviječe i doista bih željela baviti se uzgojem fuksija.Molila bih i koju sliku .smile92
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2007 u 21:11
Fuksije nisu prezahtjevno cvijeće. Po zimi ih je najbolje staviti na hladnije mjesto - podrum koji je osvjetljen je idealan jer one ne vole pretople prostore. Ja moje obrezujem tek u proljeće i to samo ono što se je posušilo i pustim ih da rastu dalje. Po zimi malo zaljevam i tamo negdje u 3 mj ih počinjem dohranjivati.

Evo jedne iako mi to nije najbolja, sutra sliknem još malo pa stavim

Na vrh
nadglednik View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nadglednik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 20:39
Ove slike su samo dokaz da je to jedno od najljepšeg cviječa.Ja sam oduševljena.Imam različitih boja.Sada sam ih pospremila u podrum pa ih nemogu fotkati,ali ako bog da pa prezime uz vašu pomoć imat ću ja lijepe biljčice.Jednoj fuksiji je stabljika odrvenila.Jako je gola nekih 40-ak cm,a tek na vrhu ima cvijeta.Takva biljka baš i nije lijepa,pa vas molim da mi napišete što da učinim.smile86
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 20:43
Ja sam moje u takvoj situaciji šišala i uredno su mi na prolječe potjerale iznove i bile lijepe, a što kažu knjige to ne znam jer sam moje uvijek dadiljala kako mi je još baka rekla.
Na vrh
nadglednik View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nadglednik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 14:26
A možeš li mi reči koliko si ih ošišala i u koje vrijeme tj. dali u proljeće ili sada kada sam ih unijela u kuću?Hvala na odgovoru!smile64
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 11:19
Dio sam šišala sad , sve što je ostalo bez lista , a na proljeće ošišam sve ono što je stradalo tijekom zime.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2007 u 21:03
Na žalost najdraža mi je prošlu zimu otišla. Bila je kombinacija crvene i ljubičaste, ali na istoj biljci par različitih nijansi.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 14:53
Pozdrav svima,
molim vas ako netko zna gdje u Osijeku mogu nabaviti fuksije. Odusevila sam se Big%20smile predivnim svijetom te biljke pa bih je voljela imat, pa ako netko zna bilo bi mi od velike pomoci Big%20smileBig%20smileBig%20smile.
Hvala!
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 18:57
A ima ih i ovakvih

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 21:35
TeaK,ovu mi zapelcaj.
Maso,ne znam di(osim peveca i baumaxa) al znaju Tibor i Lana.No to ti ionako treba za proljeće pa imaš vremena.Sad mislim da ih ni nema za kupiti.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 09:32
kao sto je i shasha rekla ili u pevecu i baumaxu, ili na gratskoj trznici u proljece. Ako ne nadjes nigdje u proljece imam ih ja tako da se mozemo dogovoriti. Wink
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 11:01
Hvala administratore Clap, ako ne nadjem javim se za koji pelcercic Big%20smile.
Inace, kupili smo kucu pa sam poludila za uredjivanjem okucnice, a posto obozavam cvijece i biljke zelim se pripremiti za proljece i skupiti info gdje sta mogu nabaviti Wink
 
 
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 11:16
maso, ako ti trebaju informacije, ovdje si na pravom mjestu....dok procitas sve sto smo natrpali ovdje na forum znaces sve sto te zanima

dobrodosla smile79
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 21:36
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

TeaK,ovu mi zapelcaj.
Maso,ne znam di(osim peveca i baumaxa) al znaju Tibor i Lana.No to ti ionako treba za proljeće pa imaš vremena.Sad mislim da ih ni nema za kupiti.


Shasha naravno da hoću.

Što se tiče nabavke fuksija trenutno se ne isplati kupovati jer ako ih se i nađe to su već velike biljke i skupe, a mogućnosti da preko zime propadnu su velike.

Dakle strpiti se do proljeća, kupiti malu biljkicu i u kratkom roku će pružiti svu ljepotu tj. narasti i rascvjetati se.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 16:12
TeaK
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 14:11
...ne preostaje mi nista drugo nego ono strpljen-spasen
Na vrh
braneks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje braneks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2007 u 18:58
Na pojedinim fuksijama su mi se na licu lista pojavile bordo ljubicaste okrugle fleke .Liska je mesnata ,nisam primetio insekte, ni navlake od gljivica .Mladi list postaje skoro ljubicast,jer se fleke spajaju . Da li je neko imao slican problem .Inace cuvam je na svetlom mestu na t 2-8 stepeni.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2008 u 14:23
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

A ima ih i ovakvih



Hehe ovu i ja imam... Predivna je...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.