Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Fuksija - Fuchsia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Fuksija - Fuchsia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 35>
Korisnik
Poruka
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 08:11
ja sam uvik mislila da su one osijetljive ali vidla sam da moja svekrva ih drži uredno vani(jug dalmacije) uredno je hladno i šibne i bura po njima ali one uredno ostanu žive i prekrasno joj cvatu,po zimi zalije samo ako je toplije i nema kiše
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 09:25
...i  moje  su  uvijek  vanka  na  vjetrovitoj  taraci...    ljeto  mi   odnese  one  osjetljivije,  uzgojene  u  stakleniku,  a  kad  se  priviknu  na  moje  uvjete  onda  nema  problema....

....prije  mjesec  i  po  sam  osiisala  veliku,  omladila  se  i  pripremila  prve  pupoljke....drzim je  na  mjestu  dje  je  pola  sunce pola  hlad  i  zaklonjenu  od   najjaceg   vjetra....traze   dosta   vode...

 
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 13:58
ja svoju ako malo vise zalijem, pocne odbacivat listove jos i vise... cijela je neka cudna Big%20smile
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 23:31
Vrlo česta greška kod zaljevanja je da se odozgora pogleda i ako je zemlja suha odozgora odma se zalije,a malo tko prst gurne u zemlju i vidi da li je uistinu potrebno zalijati i tako biljke dobiju previše vode i počne im lišće naj češće žutjeti i otpadati.Povremeno je biljkama potrebno da malo manje budu u mokrome,osim iznimno nekih koje tosmile213 vole,ali takvih nema puno.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 08:34
pa neznam kod mene stalno neki vrag puše il odozdol il odozgor + sunce tako da već sada svaki treći dan moram zaliti tegle ko da je ljeto zemlja se osuši...inače sam prošle godine imala onu tamnih listova crven cvijet bila je krasna super napredovala i onda u roku tri dana gotova obijesili se naglo listovi i ode u nepovrat,pokušala sam i ošišat ništa ode..neznam gdije sam pogriješila imam još dvije obične bijelu i crveno ljubičastu i one su ok
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 13:31
ja sam jučer svoju otkopala... na kraju je ispalo da se njeno korijenje nije uopće maklo sa veličine koje  je bilo kad sam je kupila prije godinu dana... stvarno mi nije jasna Confused
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 22:58
Dudo mislim da i ja imam u nekoliko tegli takvu zemlju kroz koju voda samo prođe i odma je suho i te moram malo ćešće zaljevati,a i klima u zadnje vrjeme uzima svoj danak,a Morana za tvoju fuksuiju ne bi znala zakaj se korjen ne razvija,pogledaj da nije u nešto kod sadnje umotan jer oni u rasadnicima znaju staviti onu tanku neku kao mrežicu,ne znam kako da Ti to opišem i onda korjen ne može rasti,ali ako je biljka živa Ti prstima malo rastrgaj korjenovu balu i pošišaj korjenje i stavi je jedno sat vremena u vodu da se normalno napije i natopi ,pa je posadi i vidit čemo kaj se onda bude dešavalo.smile68
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 00:48
ma presadila sam je cim sam je kupila... nije bilo nista takvo ni blizu.... sad kad sam je opet presadjivala u manji pitar sam je malo potopila u vodu da je oslobodim sve zemlje i dobro zalila sa jako malo gnjojiva... ne znam, jednostavno ne znam sto s tom fuksijom Confused
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 19:58
Koji položaj s obzirom na sunce je bolji za Fuksije. Naime mogu birati između ove dvije pozicije: Sjeveroistočna strana kuće - direktno sunce od ranog jutra pa do 11,30 h ili sjeverozapadna strana kuće ¬– direktno sunce od 16 h pa do kraja dana ?
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 22:12
Pinus,koliko sam čitala,ne vole puno sunca.Meni su bile odlične prošle godine na sjevernoj lođi gdje imam samo malo sunca rano ujutro i kasno popodne.Mislim da ti je bolja sjeverozapadna strana kuće.Sigurno će se još netko javiti savjetom.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 11:51
U Kauflandu su vam bile, prošli tjedan po 6,99 kn , neznam dali ih još imaju. Imam je..
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 13:09
odmah danas idem do kauflanda! Big%20smile
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 10:02
Pinus ne vole puno jakog sunca,više vole sjenu i mislim da bi im sjeveroistočna strana bolje odgovarala.smile160
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 21:42
Danas sam naletio na Fuksije i naravno da ih nisam mogao ne kupiti. Jednu teglu sam riskirao. Posadio sam u nju tri Fuksije. Volim isprobavati nešto novo. Umjesto da ih pinciram i na taj način dobijem što više novih grančica sa cvijećem, jednostavno sam posadio tri u jednu teglu. Dali je to dobro rješenje ne znam. Vidjeti ču ubrzo uspoređujući sa drugim teglama.

Nisam još raščistio sa vodom. Manči je napisala da Fuksije traže dosta vode. Što to znači da zemlja mora biti stalno vlažna ?

Tegla sa tri male Fuksije:

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 21:56
Pinus...ja bih između ove dvije opcije izabrala sjeveroistočnu stranu jer sunce nije još jako u to doba, ali ako i pogriješiš, lako ih možeš premjestiti jer to ćeš primjetiti po njima...one inače nisu ljubiteljice direktnog i jakog sunca..
kod mene je specifična situacija, kao i sve ostalo cvijeće zalijem ih vikendom, ali za jakih vrućina to im je samo izvlačenje iz mrtvih...
najbolje ćeš vidjeti po njima...ako su u sjeni i ako je zemlja mokra ne trebaš ih zalijevati baš svaki dan...
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 22:17
Ma da tako ču i učiniti. Većinu ču staviti na sjeveroistočnu stranu. Mislim da ste u pravu i da će tu bolje rasti. Ali kako sam malo pretjerivao imam dovoljno tegli za oba dvije strane kuće. Ako im neće odgovarati ma sjeverozapadnoj strani premjestiti ču i stvar je riješena. A što se tiče vode - znači vlažna a ne mokra zemlja.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 07:03
Tako je Pinus,zemlja mora biti vlažna,ne smije se ostaviti da se osuši,i moje fuksije dobivaju sunce samo kasno popodne.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 22:11
Pinus,fuksije nemoj tri saditi u jednu teglu jer će jedna drugu ugušiti,to je brzorastuča drvenasta cvjetnica koja traži dosta prostora i kad krene brzo raste.Razdvoji ih dok se još nisu dobro ukorjenile.smile57
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 23:12
Silvestra, mislim da će biti sve u redu. Bočne grane koje će rasti prema sredini grma ću rezati. Dozvoliti ću rast Fuksija u visinu i prema van.
Samo jednu od 15 tegli sam posadi na taj način (tri u jednu teglu) tako da nema frke. U tri tegle sam posadio po dvije Fuksije. U ostale tegle po jednu. Tražio sam malo po internetu oblike uzgoja Fuksija, i načine orezavanja. Hrabro sam krenuo u oblikovanje Fuksija u obliku kugle i širokog grma makar nemam nikakvog iskustva. Koliko sam vidio to su u stvari najlakši načini oblikovanja Fuksija. Što će od toga ispasti tko zna.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 23:28
Pinus,meni se jako sviđaju fuksije koje se oblikuju u stabalce kao ruže,a kad si čitao o orezivanju fuksija ,jesam li sve dobro napisala u prethodnim postovima,ako nisam nadopuni kako bi nešto još o tome naučila.Jako volim fuksije i jednu sam kupila prošli tjedan ,a onu što sam oblikovala u stablo,uspješno sam upropastila iznjevši je prerano van ,pa je smrzla.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.