Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Fuksija - Fuchsia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Fuksija - Fuchsia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 35>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2014 u 21:46
onda bude sigurno i toplo i vani pa neće biti potrebe unositi ih unutra
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Kirka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2014
Lokacija: Sukošan/Zadar
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kirka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2014 u 21:35
Booooook!! Ovakvih 6 mladica sam kupila u baumaxu prije tjedan dana, radi se o paula jane fuchsiji. Uglavnom, ovu bih formirala u stablašicu. Mogu li početi? Kidati sve ovo sa strane, pustiti da raste u vis, staviti štapić da ju drži, i sve to...

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 05:58
možeš početi, ali sve radi postepeno.
Nemoj ju cijelu odjednom učerupati LOL da ne bih slučajno uginula.

i zaperke koje otkineš obavezno probaj ukorijeniti možda se prime
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 07:17
Krasan cvijet, jako je volim, ali mi nazalost od kad smo preselili svake godine izgori od jakog sunca tako da mislim odustati (bar privremeno) dok ne budem imala uvjeta za nju...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 07:32
a kao sobni cvijet na prozoru???
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 07:49
Nemam klupcice uz sve prozore...na onima gdje imam ne mogu staviti jer je ili zauzeto ili prenisko pa ili kucni ljubimac (tvor) ili kcer (1g) mogu do njih...a oboje mi sustavno unistavaju bilje cim imaju priliku...Probat cu nekako iskombinirati ili cekati da kcer poraste a tvor ostari i izgubi interes za kopanje...
Na vrh
Kirka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2014
Lokacija: Sukošan/Zadar
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kirka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 10:45
Da, tako sam i mislila, ove veće donje grančice otkinuti, a ovo po glavnoj središnjoj grani ostaviti. Te zaporke za razmnožavanje samo zabodem u zemlju?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 14:38
Ja sam te vrhove koje sam odrezala želeći postići grmove kod mojih fuksija, zabola u zemlju u teglici, dobro zalila i stavila na istočni prozor, iznutra. Nisam pokrivala najlonom ni prozirnom folijom, iz razloga što mi se jednom prilikom pojavila plijesan. 
Samo povremeno malo zalijem i pošpricam vodom listove. Tri sam već uspješno ožilila, još jedna je friško u zemlji. Sad planiram ponovo pincirati i opet ću staviti na ožiljenje. Kad mi je već tako dobro krenulo. LOL
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 22:28
možeš ih zabosti u zemlju ili staviti u čašu sa vodom, i čekati da puste korijenje.
Ja više volim zemlju, lagano se uzme pelcer koji se odreže odmah ispod nodija i zabode u zemlju i održava se zemlja uvijek lagano vlažnom. i to je to
e da pripaziti da ne bude na jakom suncu prvih nekoliko dana da ju ibljka ne spali dok se ne primi.

imaš par stranica ranije malo više o razmnožavanju fuksija : http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=510&PN=26&title=fuksija-fuchsia
Na vrh
Kirka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2014
Lokacija: Sukošan/Zadar
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kirka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 13:30
Je, pročitala sam skoro sve već, samo sam provjeravala. Imam već jedan tako u zemlji pa što bude bude. Hvala puno, uskoro hvaljenje ljepoticama :)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 13:55
Tako treba!!!!
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 18:42
ja moje, jesenas zapelcane fuksije, u dane cvijeta pincirala. vrhove zabola u zemlju i oni se primili i rastu. ovo je biljka koja mi se uvijek ukorijeni.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 20:37
E lako je kad se zna kako Wink
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 08:22
Evo kako napreduju moje fuksijice 


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 08:48
dobro ti napreduju Thumbs Up
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 08:54
Hvala nonice! Embarrassed
Pinciram ih, kako me uputila Cimicifuga i polako idu u grmiće. Smile A za cvijet ću se načekati, ali vrijedi čekanja jer volim da su guste.
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 23:45
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2014 u 10:23
Hvala, vijoliceBig smile Napreduju polako ali sigurno! Heart
Na vrh
strufeta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: bih
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strufeta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2014 u 18:46
Pozdrav, kupila sam fuksiju prije per dana, cvjeta, lijepo sve, al zadnja dav dana joj strasno opadaju pupovi, ne znam sta da radim?
Na vrh
strufeta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: bih
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strufeta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2014 u 18:48
*dva dana  Big smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.