Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Fuksija - Fuchsia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Fuksija - Fuchsia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 35>
Korisnik
Poruka
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2014 u 20:23
I meni se nedavno isto dogodilo. Otpadali su ne samo pupoljci već i listovi, a poneke grančice su uvenule. Pretpostavljam da u distribuciji od proizvođača do nas kupaca nisu imale adekvatan tretman i da su se razboljele. 
Moju fuksiju sam prvo ostavila da joj se zemlja malo prosuši (jer je bila potpuno natopljena vodom) i odrezala sam joj sve grančice na kojima su listovi bili mlohavi. Nakon nekog vremena fuksija se je oporavila i počela ponovo stvarati puno pupoljaka. 
Prije par godina imala sam isti slučaj, ali tada mi se fuksija nije uspjela izvući već je uginula.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Kirka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2014
Lokacija: Sukošan/Zadar
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kirka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 11:40
Evo moje ljepotice! Super cvate i jako je izdržljiva s obzirom da ju svašta napada. Stalno cvate već mjesec ipo dana. Baš ju volim!

URL=http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/moja_kraljica/70702.aspx][/URL]

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2014 u 17:10
A ovo su moje nakon višekratnog pinciranja, sad imaju pupoljke Smile
Na vrh
Kirka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2014
Lokacija: Sukošan/Zadar
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kirka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2014 u 19:17
Kako ih je lijepo gledati kako napreduju! :)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2014 u 07:56
Zaista je Smile, dobila sam ih kao male reznice, strepila da se ožile, uz podosta pinciranja stigli smo i do pupoljaka i sad jedva čekam da procvatu. A tvoja je prelijepa i odlično smještena! smile64 
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2014 u 11:24
Lijepo je vidjeti kad cvijeće dođe u prave ruke!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2014 u 13:59
Hvala ti, draga moja. Stavim slikicu čim procvatu - ne mogu dočekati. smile78
Na vrh
Kirka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2014
Lokacija: Sukošan/Zadar
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kirka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2014 u 11:34
Da, hvala, našla sam joj savršeno mjesto, na sjeveru ispod čićindre, druga je ispod kivija. A i sve su se reznice uhvatile i sad čekam da se razbucaju još, pa da ih podjelim prijateljicama :) I dvije stablašice su u rastu...ma imam sad kao malu proizvodnju fuchsia hihhuhuhhii. Baš me zanima kad se bugicaza5 tvoje rascvatu!
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2014 u 21:36
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/fuksija/71018.aspx -

evo moje koja je nabavljena ovog proljeca i od tada je narasla više nego duplo...nadam se samo da ce da preživi vruce hercegovacko ljeto jer zbog vrucine, ovdasnja iskustva sa fuksijama su jako jako loša...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2014 u 22:58
Još jedna ljepotica! smile55Možda u hladu preživi vrućine, trebala bi, barem mislim. Embarrassed
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2014 u 12:23
Ma nisam sigurna...prošle godine sam nabavila isto jednu mladu biljčicu kući mami i bila je na trijemu i nikad joj sunce nije dolazilo, i bas super je napredovala do negdje 7. mjeseca kada je brzo propala...ali ja još ne odustajem :D zato sam opet ovog proljeća nabavila novu sadnicu i odlučila je držati kod sebe kući, jer sam ove zime peselila u novu kući pa sam nešto sjevernije i kontam možda preživi..... čak sam zapelcala i dvije grančice koje su sad i procvjetale...pa vidjeti ćemo...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2014 u 17:29
Ovako je bilo jučer 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2014 u 17:30
A ovako danas ujutro - prvi cvjetić Hug
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2014 u 08:13
smile141Bugice,i moja/tvoja ima pupoljke,jedva cekam da procvate.
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2014 u 08:47
dea, sad znaš boju... smile57
Na vrh
loid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Lipanj 2014
Lokacija: split
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje loid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2014 u 13:12

Pozdrav svima,

Prvo bih vam htjela zahvaliti na ovom forumu jako mi je pomoglo u oplemenjivanju mog balkona...prije osam godina sam se preselila u stan s prekrasnim balkonom i imala velike planove  o uzgoju svoje cvijetne oaze....nakon tri godine sam odustala...naime balkon jeste juzni u Dalmaciji, ali  kako je natkriven sunca ljeti nema (sunce je visoko te pada okomito) dok je zimi stalno osuncan...svi moji pokusaji  sadnje biljaka su propali  pa sam odustala od cijelog pothvata....nakon nekoliko godina pocela sam  traziti biljke kojima ne treba sunce, a da mi se jos i svidaju i tako otkrijem fuksije i vas forum....na brzinu sam preletila forum i krenula u nabavku fuksija i mogu vam reci da me dobro krenulo....sad sam pocela  detaljno proucavati sve vase savjete  i odvalila....ja sam mislila kako postoji desetak vrsta fuksija tako da vec mjesecima kad god naidem na neku koju nemam ja kupim, al nekako mi se stalno pojavljuju nove i danas naidem na link koji je ostavio pinus  i odvalim kad skuzinm da ih ima vise od 400...ne bi mi bila dovoljna dva stana da  ih nastavim kupovat... LOL

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2014 u 18:54
loid, dobrodošla na forum! smile73 I ja sam velika ljubiteljica fuksija, pogotovo otkada sam ih uspjela sama ispelcati, zahvaljujući upravo ovoj temi i divnim ljudima cif-a. Staviš koju slikicu, rado bih vidjela tvoj balkon, sigurno je melem za oči. Uz to, obožavam Dalmaciju, pa jedno s drugim, sigurno je za deset. Big smile
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2014 u 18:58
Ja ti od srca zelim da ti uspiju fuksije u Dalmaciji...jeste da im je fino u hladovini na balkonu ali ipak ne znam koliko mogu izdrzati visoke ljetne temperature...
Na vrh
Kirka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2014
Lokacija: Sukošan/Zadar
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kirka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2014 u 20:43
Bugicaza5, imamo istu!! Mene je ova ful iznenadila jer je trebala biti drukčija. To ti je "la campanell" i prekrasna je!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 07:42
Hvala, Kirka, odlično, ime joj zaista odgovara, onako je profinjeno. Smile Prekrasna je, zaista! Moja je jako rascvjetana, ovo sam slikala prvi cvijet. Pokvario mi se mobitel sa kojeg sam slikala, pa ne mogu staviti novu slikicu. Disapprove
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.