Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Fuksija - Fuchsia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Fuksija - Fuchsia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 35>
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 08:22
Moj pelcer umro! Nemam pojma kaj se dogodilo! Dobio tri nova listića i jedan dan sam ga samo našla osušenog! Cry
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 11:28
Da, to se zna dogoditi i meni.Stručnjaci kažu da biljka potjera iz ono malo sokova koje je ostalo u njoj nakon rezanja.Ali ako ne učini žilice, ona ugiba.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 11:47
Tak sam si i pretpostavila! A baš se razveselila kad je poteral. Šteta! Drugi put bum bolje sreće!

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 12:42
Kontesa,uzmi pelcer i samo ga u zemlju posadi.Ja tako radim i ok je.Bujnije će ti biti ako im,kad su ovako duge grane,vrh makneš.Tako će ići više u širinu,mladi izboji će rasti.Svaki dan zaljevaj i barem jednom tjedno ih prihrani.Naravno to  pričam za veće biljke,ne one zapelcane,njih se ne prihranjuje.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 10:48
moja je isto uginula dok sam bila na moru, a susjeda preuzela zalijevanje. Iskreno nisam baš previše bila razočarana jer mi je ona donijela uši na balkon koje su se unatoč neopitroidu raširile i na ostalo cvijeće tako da sam se tek nedavno uspjela riješiti ovih malih napasnika.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 15:10
sasha jel da ih sad na jesen odrežem ili na proljeće? 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 23:12
orezala sam ja njih skroz
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 09:16
prosim znalce jel ovo sjeme fuksije ima ih nekoliko na mojoj bijeloj a sitni veličina u mikronima






sutra je novi dan
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 09:07
Nisam nikad tražila sjeme no trebalo bi to biti,Dugokosa.Kaj ih budeš sijala?
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 06:43
nebum ih sijala jer su mi presitni,ak neko hoće probat budem podijelila
sutra je novi dan
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 16:50
Ja mislim da je jednostavnije s reznicom - bez problema se zakorjenila
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 18:41
i ja se trtiša slažem sa tobom ali i ovako istrazivanje ima svoje cari i zanimljivosti...
 
otkrivanje necega novoga i iscekivanjeg sta ce biti
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 12:45
Imala sam i ja fuksiju al mi je strunila od vode. ljeti joj se zemlja toliko susila da bi se pocela odvajat od pitara. listovi bi joj se skroz opustili,cvjetovi smezurali i otpali,a kad bi je zalila zivnula bi. meduti propala je. Cry 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 21:41
Ja sam prošle godine napravila glupost s fuksijama: umjesto da ih odnesem na hladno na zimovanje, stavila sam ih u kuhinju jer su još bile pune pupoljaka: cvjetovi su ionako radi topline počeli padati, pa sam ih onda ipak odnjela na hladno. Očigledno sam im poremetila "biološki sat" : nisu cvale cijele ove godine, tak sad su pustile pupoljkesmile42
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 11:25
Lillian%20AnnettesRatatouilleBora%20BoraBealingsCascadeGeneral%20MonkMore%20ApplauseQuasarHermienaMarinkaRed%20SpiderThaliaSwingtimePink%20PantherCover%20GirlNatasha%20SintonGarden%20NewsRositaSylvia%20BarkerAunty%20JinksTwinnyPinwheelSheila%20Crooks
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 11:40
Otok nemoj nam to raditi, pa još u ovo zimsko doba, tko će dočekati cvijet fuksije, a kamoli ovoliko vrsta cvjetova.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 11:43
Ovo je nekoliko sličica sa weba. Negdje sam pročitala da ih ima više od 2000 vrsta sa različitim kombinacijama boja, jednostrukim i punim cvjetovima, grmolikih i visećih., može se uzgajati i kao stablašica.
 
Ako je posađena u tegli, voli polusjenu, u vrtu može izdržati i više sunca. Voli vlagu, pa zemlja ne smije nikad potpuno osušiti, za ljetnih vrućina treba je povremeno i poprskati.
Razmnožava se reznicama u proljeće ili rano ljeto, uzmu se grančice bez pupoljaka.
Mladim  biljkama zakidaju se grančice nakon trećeg para listova, onda je biljka bujna i razgranata. Na jesen će joj otpasti lišće. Početkom proljeća treba je prikratiti.
U hladnijim krajevima fuksije u tegli treba spremiti u kuću, ne treba joj svjetlo jer joj padne lišće.
 
 
Eto to je u teoriji, a u praksi ...
Imala sam pred par godina desetak vrsta fuksija, bile su krasne, prezimile bi vani, razmnožavala sam ih reznicama .... a onda su polako nestajale.
 
Sada imam samo dvije, a i te su nekako kržljave.
A ponuda u meni dostupnim rasadnicima baš i nije nešto raznovrsna, šteta jer se radi o prekrasnoj biljčici
 
 
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 22:21
gledala sam i ja, sam se nemogu sjetiti na kojoj stranici ,nisam se makla od kompa dok ih nisam sve prelistala,sad me zanima kak će moje potjerati ili nepotjerati na proljeće,nekak baš nemam sreće sa spremanjem fuksija
sutra je novi dan
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 23:26
kupila sam prošle godine fuksije,koje su moje miljenice,ali mi nekako i ne idu i tek nakon par dana skužila da imaju uši ili kako ste ih nazvali bijelim leptirićima..toga se nikako riješiti...one su cvijetale,ali nije to bilo to



na jesen sam se jako naljutila na njih i žao i je što nisam slikala kakvu sam im frizuru složila Confused čak sam ih jedno vrijeme ostavila na poprilično osunčanom mjestu jer sam zaboravila na njih i nakon toga ih unijela u podrum,ipak,na zimovanje pa kako bude bude i eto njih,slikane prije koji tjedan,a kako će dalje biti vidjet ćemo




Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 13:12
Kontesa bit ce one ok,i ja svojeošišam  tako, nekada u jesen ,nekada u proljeće..I  imam problem sa bijelim leptirićima,ali ja sam ih poprskala bijelim  uljem,jer toga sam imala već pripremljenog..I to ih je otjeralo,nisu se pojavljivale od ljetos nikako..Neznam kako će biti ove godine....nadam se ok...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,299 sekundi.