Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Grmovi - neznam im naziv
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Grmovi - neznam im naziv

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Grmovi - neznam im naziv
    Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 00:22
Ovo sam vidjela na sajmu u Zagrebu, ogroman je i ima svih boja na sebi. Voljela bih ga imati ali neznam kako se zove. Možete li mi pomoći?
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 00:55
Možda je ovo vrsta Berberisa
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 01:12

Hvala! Mislim i ja da je ali ovako ogroman grm čak do 2 metra visine još nisam vidjela pa neznam koja bi to mogla biti vrsta, ima ih više. Ako nešto saznaš, javi!Smile

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 07:04
Ne znam što je,ali je prekrasno. Da mi je to imati umjesto lovora....
Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 07:06
Ja mislim da je riječ o Berberis thunbergii ' Atropurpurea' Wink
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 07:14
Ja svoj beberis kraštim i to dosta jer bi mi zagušio sve ostalo što je pokraj njega, raste kao lud.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 19:35
Originalno poslano od člana ivna ivna napisao:

Ja svoj beberis kraštim i to dosta jer bi mi zagušio sve ostalo što je pokraj njega, raste kao lud.
Ovo je Zrinkino mišljenje: Berberis thunbergii ' Atropurpurea'  .. Jedino nisam sigurna o kojoj je vrsti riječ jer je ovaj bio visok oko 2 metra a svugdje pišu da naraste do 60 cm.  Zbunjujuće...!
Koliko je tvoj visok? Odakle si kad  ti tako raste ko lud?  Jeli i tvoj kao ovaj na slici?
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 20:54
Berberis thunbergii Atropurpurea - 2m : crveno lišće i crveni plodovi
Berberis thunbergii Atropurpurea Nana - 60cm
Berberis thunbergii Red Chief - 3m : crveno lišće
Berberis thunbergii Aurea - 1,5m : žuto lišće koje prelazi u zeleno
Berberis thunbergii Rose Glow : ljubičasti listovi sa ružičastim mrljama
Berberis thunbergii Harlequin : tamnoružičasto lišće sa bijelim točkicami
Berberis thunbergii Bagatelle - 30cm :
Berberis wilsonae - 1,2m : naračansti plodovi
Berberis ottawensis Purpurea - 1,8m : savinuti izboji,ljubičasti listovi


Berberis darwinii - 2,4m : sjajno lišće poput bršljana,viseći tamnožuti cvijetovi
Berberis stenophylla - 2,4m : uski savinuti listovi,zlatno žuti cvijet
Berberis stenophylla Irwinii - 90cm
Berberis stenophylla Corallina Compacta - 30cm
Berberis linearifolia Orange King - 1,8m : bogato cvatuća sorta sa narančastim cvijetovima
Berberis verruculosa - 1,2m : sjajni listovi,pojedinačni žuti cvijetovi,crni plodovi
Berberis candidula - 60cm :gust kuglasti rast,žuti cvijet
Berberis julianae - 3,3m : za sadnju zaklona,zimi list pocrveni
Berberis hybrido-gagnepainii Chenault


Prva grupa su listopadne,a druga grupa zimzelene
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 22:24
muhlenbergia
Hvala na VELIKOM trudu!
Sve sam ih pregledala i definitivno je to ovaj: Berberis julianae!!!! Tražit ću ga za kupiti!
Na vrh
sandrazg View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sandrazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 12:07
jučer sam na flora artu kupila ovaj grmić, bio mi jelijep i žurila sam se pa nisam stigla pitati ništa o održavanju....žena mi je rekla da je to sveti grm, ali ja pod tim nazivom na internetu ništa ne nalazim, pa molim pomoć






Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 13:32
To ti je neka od heba.ove sitnolisne su niski grmići,dobre su za sunčane kamenjare,cvatu na vrhovima grančica.Mogu se orezivati,da zadrže kompaktnost.poz!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 20:15
rehao bi da je to heba
Na vrh
sandrazg View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sandrazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 07:42
hvala!
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 22:09

ne znam naziv ovog grma, nalazi se na zelenoj površini u mom gradu
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 22:41
Hypericum calycinum (pljuskavica)
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2010 u 23:03
hvala ti OTOK, morati ću vidjet kak da dođem do grančice s korjanom, sad je dosta mokro vani
Na vrh
zeleni_2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zeleni_2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2010 u 16:48
Molim, zanimam me kako se zove Grm, crvenih mali listića ima tanke bodlje po sebi. Ne mogu se sjetiti ili naće na netu. Prvo slovo je  imena grma u nas je "B".
Na vrh
zeleni_2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zeleni_2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2010 u 16:51
i nadalje-

ovo su eunimusi ili ??


http://www.mobot.org/gardeninghelp/images/low/C206-0628050cs.jpg
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2010 u 22:41
Zeleni2 vjerojatno misliš na berberis
Na vrh
zeleni_2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zeleni_2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 10:52
Da a ovi drugi?

Hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,236 sekundi.