Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kupnja sjemenja iz Amerike
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kupnja sjemenja iz Amerike

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
dikobraz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dikobraz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kupnja sjemenja iz Amerike
    Objavljeno: 15 Kolovoz 2010 u 23:39
Pozdrav svima,

na netu sam nasao super sjemenja, al u SAD-u. Naime problem je što po našem pravilniku o carinjenju je dozvoljen uvoz samo sjemenja iz Europske unije za osobne potrebe, a iz ostalih država mora imati certifikate i proci fitosanitetsku kontrolu koja se naplaćuje. Bar tako piše na stranicama carine.

Interesira me da li netko od vas ima iskustva s kupovinom sjemenja preko Interneta, posebno iz SAD-a?

Hvala


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tangua View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangua Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2010 u 11:19
Trebaš gore nekoga imat da ti pošalje inače češ platiti fitosanitetsku kontrolu više nego vrijedi sjeme.
Na vrh
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 11:05
Mi imamo slično iskustvo (Pekica i ja). Čak je i slanje poštom iz EU upitno. Jednom smo dobili čestitku od carine da nam je poslano sjeme iz Belgije, nismo ga nikako mogli dobiti, pa ga je carina poslala natraga pošiljatelju. Naša rodica je iduće ljeto donijela osobno to sjeme.
Najbolje nam ide primanje male količine sjemena u pismu, od poznanika, privatne osobe, iz amerike. To prolazi, ali valja paziti da je sjeme iz provjerenih trgovina organskim sjemenom.
Kako već nekoliko godina uspješno uzgajamo iz tog sjemena, možda mi imamo što vas interesira. Što vas zanima?
 
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 13:36
         Peka -Napišite vi što imate pa će onaj koga zanima pitati ili tražiti od vas .Pozz. Ja sam naručivala  iz Estonije, sve je došlo , bez problema. Pregledano je na pošti carinjenja, ponovo upakovano ali nisam ništa platila.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 13:43
Nas smo nekoliko zajednički naručile sjeme iz V.B. - bilo je oko 20 vrećica sjemena a vrijednost cca 400 kn. Pošti carinjenja morale smo poslati ispunjen obrazac - što je u koverti, vrijednost i čemu služi (za vlastiti vrt). Platile smo
carinu oko 100 kn. Osim tog troška, drugih problema nije bilo
Na vrh
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 15:36
Pa evo, po sjećanju...
Američki šareni kukuruz, Luk (Alisa Craig, imam vrlo malo lučica), Ljetna mrkva, paprika chilli, paprika tabasco, paprika jalapeno, rajčica black cherry, rajčica zelena "Aunt Ruby", rajčica žuta - klasična, rajčica žuta mala duda (?), tikvica Winter squash, meksička rajčica - tomatillo (ljubičasta i žuta).
Inače prodajem sjeme (sve organsko), no ovdje na forumu dobro bi došla razmjena.
PeKa
smile222
Na vrh
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 15:39
Meni osobno, ta "politika" oko uvoza sjemena nije legla. I dalje imam nešto protiv toga... pogotovo kad se koplja lome na entuzijastima i zaljubljenicima poput nas, a s druge strane i GMO soja može proći da nitko ništa ne pita, sve legalno.
Na vrh
Karmela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karmela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 08:51
Ja naručujem bez ikakvih problema sjeme iz UK. Dode mi paket na kucnu adresu
 
Na vrh
Karmela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karmela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 08:51
Platim visa karticom preko weba
Na vrh
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 10:34
Smile
Etu, i tu su se stvari promijenile. Prije 6-7 godina bilo je sasvim drukčije.
Nisam imao prilike pregledati forum do kraja, da vidim da li se ljudi s foruma bave prikupljanjem, razmjenom sjemena, onako... među nama.
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 10:39
Naravno. Tu ti je vrlo živa trampa
Na vrh
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 18:53
Kako se odvija trampa? Poštom, u kafićima ili drukčije?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 19:59
Ima posebna tema - oglasi (pod Ostalo-sve i svašta o biljkama i cvijeću).
Tamo napišeš što nudiš i što tražiš i onda se dogovaraš s onima koji se jave
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 23:07
Pozdrav Milice! Mogu li dobiti ime tvrtke ili stranicu od kud si(Estonija)naručivala sjemenke'
hVALASmile
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 08:32
http://seemnemaailm.ee/eng/   Evo stranice. Vidjet ćeš ima prijevod..Nema u vrećicama puno sjemena i ne znam kakva će biti klijavost. Ovo što sam do sada posijala, niklo je ( dupli sljez).
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 13:23
Wink Zahvaljujem Milice. Idem malo pronjuškati.LOL
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
esperanza0905 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esperanza0905 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 11:28
netko naručivao s ove stranice?
http://www.organiccatalogue.com/index.html
carpe diem
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 17:14
Što god sam naručivala (isključivo sjeme cvijeća) preko e-baya ili http://www.swallowtailgardenseeds.com , došlo je bez problema. Platila poštarinu i to je to.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
ronca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2013
Lokacija: Samobor
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ronca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 11:42
ja najčešće sjemenke naručujem iz engleske, a ako tamo nema onda iz amerike i nikad nisam imao problema. problem je jedino naći amerikanca koji šalje poštu van amerike, ali ako šalje, sjeme stiže. možda se ova fito kontrola odnosi samo na sadnice? mislim da se nešto oko toga promijenilo u zadnje vrijeme jer organski farmeri na veliko šalju sjemenke u europu, a i u europi ima foruma koji razmjenjuju "heirloom" sjeme sa amerikom, rusijom, ukrajinom itd.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.