Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pilosocereus pachycladus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pilosocereus pachycladus

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 17:54
Pinus,hvala na imenima kaktusa,mislila sam da je ovo u sredina neka euphorbija,sad znam i kojaTongue
 
Jel ti žao,a što bi ja dala da imam susjedu kaktusarkuWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 14:46
Pinus,Pupa,Zmaj,a gdje držite ove kaktuse po zimi,upravo sam pročitala da nebi smjeli ispod 15 stup.,kakva su vaša iskustva s time?
Na vrh
pupa031 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupa031 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 14:56
Moji su gdje i svi ostali kada zimuju. Znaći na temp. 5-10. Imam ih već godinama i nisam primjetila da im to smeta.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 18:35
Pilosocereus pachycladus, Melokaktuse i neke brazilske Cereuse držim preko zime na prozorskoj polici negrijane sobe temp oko 15 C . Temperatura varira u ovisnosti od vremena +,-, 5 C.
Te navedene kaktuse i zalijevam preko zime u zavisnosti od temperature (vrlo malo tek toliko).
Vlastitog iskustva nemam dovoljno pa za izvor informacija o uzgoju kaktusa upotrebljavam internet.
CACTUSPEDIA je jedna u nizu internetnih strana preko koje pomalo ulazim u svijet kaktusa. Jedna od boljih internetskih stranica je i BRAZILIAN CACTI Specijalizirani su kako i samo ime govori za brazilske kaktuse.   
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 18:41
Pupa,Pinus puno vam hvala na savjetimaTongue
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 20:26
Mislim da si sada ponovno na početku. Kuda sad lijevo ili desno ?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 20:27
Po zlatnoj srediniLOL
Na vrh
pupa031 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupa031 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 17:26
I najbolje je tako :-)
Ustvari kako ih naucis. Iako mislim da je tajna baš u zaljevanju. Moji su u hladnom, negrijanom i unešeni su suhi. Zato izdržavanju manju temperaturu. Pinusovi su na malo toplijem, ali on ih nagradi kojom kapljicom. I mislim da svi jedva čekaju proljece ! Ja jako, i moji kaktusići isto, mislim da im je već dosta .. ove godine su se previše ispuhali !
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2011 u 17:05
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 18:13
Originalno poslano od člana zmaj zmaj napisao:

Ljepi kaktusić, imam ih i ja nekoliko vrsta Pilosocereusa
Guglajući i po literaturi sam došao do podataka da ih ima preko šezdesetak vrsta i još podosta variatea
Teško je razlikovat pojedine vrste, razlikuju se po broju, duljini i rasporedu bodlji u kučicama
Kod identifikacije je kao i kod ostalih kaktusa lakše ih razlikovat po cvjetu, njegovoj nijansi boje i obliku, ali dosta kasno cvatu
Pilosocereus pachycladus poznatiji je kao azureus zbog svoje azurne boje


1. Cephalocereus senilis    4. (?)   Svi drugi stupčasti kaktusi su vjerojatno Pilosocereus pachycladus – ali različiti varijeteti. Imaju različiti broj rebara i izgled iglica. P. pachycladus sam ove dane presađivao zato su ovako na kupu.
P. pachycladus kupujem treću godinu zaredom pod uvjetom da naletim na lijepi zdravi primjerak i da ga još nemam u zbirci.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.