Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pilosocereus pachycladus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pilosocereus pachycladus

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pilosocereus pachycladus
    Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 20:33
Pilosocereus pachycladus je moj prvi kaktus. Njegova lijepa nebesko plava boja čini savršeni kontrast sa zlatnim bodljikama. Prvog sam kupio prošle jeseni u Konzumu i od tada je narastao 10 cm.
Ko obično malo sam pretjerivao i sada imam u zbirci 3 tegle.


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Kornjača View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 145
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kornjača Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2010 u 13:57
prelijepi su!!!
vladati nad sobom
najveca je vlast
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2010 u 17:54
Kada netko reče kaktus, to me asocira na nešto malo bodljikavo.
Pilosocereus pachycladus nije mali kaktus. Pogledajte kako on izgleda u svome prirodnom staništu.

Na vrh
SueZP View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SueZP Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2010 u 08:08

Kaj to čudo tako brzo naraste!?!?!Shocked 

Ja sam takav isto nedavno uzela u Konzumu, mogu li se nadati da će i moj slijedeće godine biti tako veeeejiki?
"...sećanje je smešna lupa, koja sitne stvari uveličava..."
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2010 u 11:27


Kaktus kojeg nitko ne voli. Na ovom a i na drugim forumima Pilosocereus pachycladus ne izaziva nikakvu pažnju a još manje interes ostalih „pravih“ kaktusara. Po mojem mišljenju potpuno nezasluženo. Njegova lijepa plava boja i ta zanimljiva kombinacija sa zlatnim iglicama djeluje dekorativno kroz cijelu godinu. Evo slika mojih Pilosocereusa tri mjeseca kasnije.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2010 u 12:29
Imaš pravo Pinus ,ni ja do sad nisam obračala pažnju na njega ,prvom prilikom ga kupujem,prelijepi su.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 11:26
Ljepi kaktusić, imam ih i ja nekoliko vrsta Pilosocereusa
Guglajući i po literaturi sam došao do podataka da ih ima preko šezdesetak vrsta i još podosta variatea
Teško je razlikovat pojedine vrste, razlikuju se po broju, duljini i rasporedu bodlji u kučicama
Kod identifikacije je kao i kod ostalih kaktusa lakše ih razlikovat po cvjetu, njegovoj nijansi boje i obliku, ali dosta kasno cvatu
Pilosocereus pachycladus poznatiji je kao azureus zbog svoje azurne boje
Mišljenja sam da je na zadnjoj slici ljevi gornji kaktusič neki drugi Pilosocereus a ne pachycladus, očita je razlika u veličini bodlji i nema tako izražen čuperak
Pilosocereus azulensis je izgledom identičan pachycladusu samo što su mu bodlje izrazito zlatne boje
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 15:16
Svaka čast odlično zapažaš ja to nisam uočio. Malo sam zabrinut za njega, nedavno je dobio tamno plave madeže 10 cm ispod vrha (slika).
Dugo sam mislio da je Pilosocereus azureus druga vrsta. On je tako plavi na slikama. Moji nisu nit približno toliko plavi. Preko zime Pilosocereuse držim na južnom podrumskom prozoru, malo im je toplije nego ostalim mojim kaktusima, čini mi se da im to odgovara jer jako brzo rastu.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 19:23
Nebih znao iz kojeg razloga su nastale flekice, nešto slicno još nisam vidio
Boje na slikama ovise o osvjetljenju, odsjaju a i o samim uvjetima uzgoja
Pilosocereusi ne podnose preniske temperature, za zimovanje im pogoduju nešto više temperature nego za ostale kaktuse 12-15 stupnjeva celzijusa
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2010 u 22:53
Imaš pravo, ni ja nisam nikada kupila baš taj kaktus, a gotovo uvijek se nalazi u onoj skupini različitih malih kaktusa koje možemo kupiti u nekim od većih centara...a ljepota mu se ne može osporiti. Ova veličanstvena veličina koju u prirodnom okruženju postiže je baš mpozantna. Bilo bi zgodno čuti nekoga tko ga ima, a kome je posađen u vrt, pa da vidimo kako izgleda u našim primorskim uvijetima
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2011 u 14:48
Evo i od mene koja slikica Pilosocereus pachycladusa, slikano kad sam ih spremao na zimovanje


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
pupa031 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupa031 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 17:52
Evo mojih par Pilosocereusa ..
Pilocereus Azureus ( star je nekih 7 godina, i sa posudom u kojoj se nalazi dosegao je 1m )

pilosocereus chrysostele








Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 17:55
Ovo je jako lijepo za vidjeti,sigurni se ponosiš njima!
Na vrh
pupa031 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupa031 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 18:04
Hvala, puno !
Ponosim se da, to mi je jedna velika ljubav, koja pomalo prelazi u bolest smile42 !
Do prošle godine, tj. pretprošle bila sam ponosna vlasnica dvadesetak kakrusa, a onda sam zaražena .. smile71 ! Mislim da ih trenutno imam 200-tinjak što kaktusa, što sukulenata, i uopće ne mislim stati na tom broju, želim širiti kolekciju. Čak sam počela sama saditi vrste kojih se kod nas rijetko mogu pronaći, a meni su prekrasni i posebni.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 18:08
A gdje ih sad preko zime držiš,ili si možda dalmatinka?
Na vrh
pupa031 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupa031 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 18:13
Ne, Slavonka sam, trenutno ustvari Baranjka Smile.
Jedan dio mi je u jednoj sobi koja se ne grije i koja je zamračena, a dio ekipe sam strpala u podrum. Mislim da ću slijedeću zimu sve spremiti na spavanje u podrum. Pokazalo se kao bolje riješenje.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 19:33
Pupa tvoji su kaktusi kao iz priče.
Naročito se pravi važan ovaj tvoj Pilosocerus Azureus.
Dali dobi nešto vode preko zime ?
Kažeš sljedeće zime sa njima u podrum. Imaš li svijetli podrum ?
Na vrh
pupa031 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupa031 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 19:47
Hvala Embarrassed,
Ne, ne zaljevam ih od 11-3 mjeseca. Moraju odmirovati svoje.
U podrumu, ustvari u tom drugom djelu podruma gdje su smješteni nema svijetla, niti ga trebaju. Unesem ih suhe, već u 10-tom mj ih prestanem zaljevati, samo ponkad poprskam.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 14:39
S ovim sam se danas ponovila
 
 
 
mislim da neki od njih spadaju u pilosocereuse
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 16:54
Opala, kaj je to danas ? Neki praznik možda ? šalim se, lijepi kaktusi mali kaktus !
Evo da se malo igram forenzičara : Prvi red desno : Polaskia chichipe, lijevo- Euphorbia horrida u drugom redu sva tri Pilosocereusa ali dva različita varijeteta.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.