Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jablan - Populus nigra
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jablan - Populus nigra

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Jablan - Populus nigra
    Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 11:43
Zna li netko kako i kada razmnožiti jablan.Unaprjed hvala.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 11:45

prošle godine u proljeće sam otkinila grančicu...možda 30-ak cm i zabola u zemlju....zalijevala i ništa više nisam radila...pustio je korijen i narastao skoro 1 m.....baš sam ga nedavno presadila

Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 12:34
A koliko si ga zalijevala,u koje doba godine si uzela granćicu...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 12:57
grančicu sam uzela u proljeće...ne sjećam se da li u treći ili četvrti mjesec
a zalijevala sam toliko da zemlja bude vlažna...ljeti malo više...i to je to...stvarno nema neke velike mudrosti oko toga
 
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 17:44
ok hvala
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2010 u 12:18
Kad poslikam staviti ću slikice, ali sad bi samo pitala kaj velite na drvored jablana kao zaštitu od pogleda i hladovinu. Naime moja kuća je dvojni objekat koji bi ja sa južne strane nekako htjela zaštiti, ali sa nekom visokom živicom ili sl. Tako sam se sjetila jablana. No kako ga nisam nigdje vidjela u rasadnicima i malo znam o uzgoju, molim ako netko zna nešto više molim pomoć.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2010 u 15:34
Poslala sam jednu sliku ali ni sama ne znam kam , nisam našla kategotriju drveće.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2010 u 18:42

Evo na ovaj prostor bi ja posadila drvored jablana.



a ovo je taj isti prostor samo sa druge strane, na kojoj se nisam trebala boriti sa kupinjem, pa sam nešto i zasadila. Vidi se desno zgrada, ja mislim pošto će biti postavljena Fe kovana ograda u crnoj boji da bi s obzirom na sve jablani najviše odgovarali.



ovo je moj cvjetnjak, cvjetna livadica u nastajanju.


Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2010 u 20:39
Kud baš jablanove, jel to nije malo previsoko i preveliko stablo? Po meni bi za jablanove trebalo izdavati građevinske dozvole    
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2010 u 21:22
I ja se pitam kud baš jablan, zaista želiš tako veliko stablo?
Ako ne mora biti zimzeleno, pogledaj si malo paulowniu, bro raste, lijepo cvjeta
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2010 u 22:39
Zgrada je visoka, a ta strana je okrenuta prema jugu, pa treba malo nekakve hladovine, a opet ne smije biti preširoka krošnja da ne visi na susjedovo.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2010 u 00:02
Neka jablanova, da imam bunar u vrtu odmah bi posadio jednog.Prekrasno drvo,nažalost sve ih je manje.Vrlo se lako može uzgojiti,komade grana,palac debljine,kao kolce,može se zabosti u zemlju ili u pitare,dobro zalivati i lako se ožile.Mislim da je jablan dobar izbor,ispod i oko njih će još godinama biti dovoljno mjesta pod suncem za razno cvijeće.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2010 u 06:30
Ispod bi stavila hortenzije.Zanima me kojom brzinom jablani rastu.
Na vrh
Cvijetoholičar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetoholičar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 14:23
Trazio sam po netu, ne pise bas... Preporučam da pitas u vrtnome centru ili slč.

EDIT: Nasao sam da otprilike dva metra u  jednoj godini narastu.... Nisam siguran ali moguće je....
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 18:09
hvala
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 21:55
Za živice visine do 4 m mogu se koristiti poljski javor (klen), bukva i kalina spirea.

O jablanu:

Visina odrasle biljke: 15-20 m.
Širina odrasle biljke: 3-5 m.
Brzina rasta: 2-3 m.
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 01:43
po pitanju građevinske za jablanove, evo ja je izdajem ovim putum!smile230
u Dugoj Resi ih je bilo puno, ima ih još samo su ih podrezali na pola, nije mi jasno koja je to manija uhvatlia te gradske firme da ogole stabla do kože. mogu vam reći da su jako visoki i prelijepi bili kad ih se gleda s obližnjeg brda od kuda se vidi cijeli grad, a kao najbitnije mogu reći da se niti jedan nije polomio, srušio ili slično pod utjecajem nevremena, tako da iako izaziva strah visinom sigurniji je od većine krošnjastih stabala koje nevrijeme iščupa iz korjena ili polomi velike grane. mana je jedino kad su već stari, recimo preko pola m u promjeru imaju sasušenih grana koje padaju za jakog vjetra, ali grane opet nisu velike ni teške, ali niti skroz bezopasne. ja ga ne sadim jer ima jednu veliku manu koja vama svima nije bitna - nije medonosan! ne cvjeta, da Bog da sam u krivu i netko me ispravi! pozz
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 06:53
Trebam stablo koje će izrasti visoko radi hladovine i koje neće imati široku krošnju ( da se susjedi ne bune). U blizini je posađeno nekoliko jabana, dosta su visoki i promjera su oko 2 m. Samo deblo je promjera oko pola metra.
Trenutno me brine voda. Gdin. trava kaže da traže puno vode. Već sam i razgovarala sa suprugom da bi provrtali cijev za bunar i napravili navodnjavanje kap na kap, ako bi bilo neophodno.

Bojim se još i korjenja. Nisam se prije sjetila pitati da li kojen raste u dubinu ili širinu. Jer ako raste jako u širinu onda se bojim za asfalt.

PS : Veliko HVALA svima koji žele pomoći i koji se uključuju u diskusiju.   
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 14:10
u Dugoj Resi rastu odmah uz cestu i od 100-tinjak metara samo je na 1 mjestu korijen malo podignuo asfalt tako da nisu bas opasni.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 20:51
Svojevremeno je u Vrbovcu raslo dosta jablana i koliko me pamćenje služi nije bilo problema s njihovim korjenjem. Baš bi bilo dobro vidjeti ih opet!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.