Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Penstemon "Picotee"
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Penstemon "Picotee"

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Penstemon "Picotee"
    Objavljeno: 21 Kolovoz 2010 u 20:42
Sadnicu sam dobila na dar ! Njemacki naziv je "Bartfaden , rot/weiß" , winterhart ! To mi je sve jasno ali nigdje nemogu naci hrvatski naziv  ! Zna netko vise ?

PS  Slikicu nemogu staviti , prvo : nisam jos savladala sistem , drugo : zaboravila sam USB Kabel kad sam pakovala kofere !
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2010 u 22:47
možda je to ovaj cvijetak
http://de.wikipedia.org/wiki/Bartfaden
winterhart - bi značilo da može prezimiti vani (tako nešto), rot/weis - crveno/bijela boja.
Valjda je tako... joj sorry, sad tek vidim da tebe zanima hrvatski naziv...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 06:29
koliko sam dosad vidio po knjigama zovu ga: Penstemon
ali još cu malo prouciti
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 09:59
Draga Zeljka , ja se veselim da si mi pokusala pomoci , ja sam to posadila u cvijetnjak i nadam se da ce obstati ! Ja ti naime 44 godine zivim na samom sjeveru Njemacke , tako da ce se po zimi drugi brinuti za tu prelijepu biljku !

Dragi Admi , ja sam to dobila kao dar od Austrijanaca koji su kod nas napravili pauzu kad su isli na more ! Velika mi je zelja doznati nase ime te biljke ciji cvijet ima crvenu suknjicu i bijelu podsuknju !

Puno hvala u naprijed za svako javljanje !   smile127
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2010 u 10:42
evo ovako kod mene izgleda penstemon.tek ga imam prvu godinu ali po iskustvu drugih trajnica je i prezimljava u kontinentalnim dijelovima
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2010 u 10:45
evo još jedna sličica da nije zumirana tek toliko da vidiš kako mu izgleda stabljika
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2010 u 19:18
Magnolija bas ti hvala na slicici  ! Ja sam vec rekla da sam zaboravila (kad sam kofere pakirala) USB Kabel od kamere .

Tocno tako kao i tvoj grmic izgleda i ovaj moj ! Ja sam od tog slatkog cvijetica direktno odusevljena !

Znas mu ti mozda nase ime ?

Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 10:36
pa kod nas sezove penstemon.ja sam orezala suhe cvijetove (nisam ih ostavila za sjeme) tako su me savjetovali da se razgrana.i baš fino stvarno su se razgranale.ove tamnije neću rezati da skupljam sjeme da ga malo po vrtu raširim a i da imam za pokloniti.
Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 21:55
Ja sam svoju biljčicu kupila pod nazivom janotina
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 22:45
Janotina ? To je onda sigurno domace ime ! U glavnom i ja cu pokusati sacuvati barem nesto sjemena , ako budem jos tu dok bude zrelo !
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 22:44
Moj Penstemon "Picotee"dobro napreduje a danas sam cak dobila obavijest da je "winterhart" , sto znaci da moze ostati vani !  Thumbs%20Up
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 09:37
meni su isto rekli da opstaje u našim zonama preko zime.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 23:08
Magnolija , kad bi trebala pokupiti sjeme ? Kod nas je bilo dosta kise pa mi se to sve cini nekako tamno ali mokro ! Bojim se da ne ucinim nesto  krivo ! Mozes mi dati savjet ?
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2010 u 08:16
ja mu nisam imala priliku skupljat sjeme jer mu je ovo prva godina, ali koliko vidim čahure nisu tako male, mislim da sjeme neće biti teško skupiti.pusti nek se sve fino isuši.
Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2010 u 22:12
Kad sam kupovala svoju dobila sam uputu da je zaštitim preko zime,pa sam stavila sloj lišća.Sjeme nisam ulovila ili ga nije ni bilo. Smile
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 23:48
Kod mene su , kako kaze Magnolija , cahure i ja sam iz znatizelje jednu otvorila ! Unutra su stvarno sjemenke , ali , to je jos sve zeleno , hocu reci nezrelo !
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 00:47
Da malo oživim temu..
Prekrasan cvijet!
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 14:33
ovdje sam se davno u njega zaljubila, a jučer sam konačno i našla jednu sadnicu Heart
Na mojem je pisalo penstemon pinacolada




belica,zagreb
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 11:07
smile227Belice, baš je poseban! Ak bude koja sjemenčica, bilježim se sa štovanjem Big%20smile. Joj, ne smijem ovdje žicati Embarrassed
Evo za pokoru stavljam sliku svog penstemona:
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 12:40
preljepi su vaši, evo i mojih










Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.