Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalifornijska kalocedara
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalifornijska kalocedara

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kalifornijska kalocedara
    Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 07:06
Poštovani !
Niže sam pročitala da postoji Kalifornijska kalocedra. Malo sa našla na netu o tom drvu. Izgleda da je kod nas zasađena samo u Opatiji. Slovenci je imaju puno više. Željela bi da se malo pokrene i rasprava o tom drvu. Možda je netko od članova čuo više.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 08:52
Pa da, u Sloveniji je ima više. U Novi Gorici ih je dosta. J sam ih l ani sijao, ali mi nije ni jedna proklijala. Opet ču poušati druge godine.
Inače latinkso ime je Calocedrus deccurens, koja potječe iz zapada Sjeverne Amerike (Oregon, Kalifornija, Nevada). Dostigne visine od 40-60m i u promijeru do 3metra.
U njenom prirodnom staništu su padaline od 500-2130mm
Na vrh
Liquidambar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liquidambar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 13:25
Staro ime za tu četinjaču je Libocedrus Decurrens.
Postoje dva odrasla primjerka u rasadniku "Zrinjevac" na Šimunskoj cesti visoki 10tak metara.
 
Šteta što ih se ne uzgaja kao sadnice za prodaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.