Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Bonsai
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Azale
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Azale

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Azale
    Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 15:30
Ova dva drva, polako možemo zvati bonsaiem, iako na njima ima još posla. Tanje je staro oko 45g. dok je deblje blizu 80-toj. Drva su pod mojim nadzorom tek od ove godine i upravo sad pripremaju pupove koji bi trebali procvasti do 5mj. iduće godine. Nabavljena su putem komercijalnih voda i bila su totalno zaraštene, tanjem su neke grane bile potrgane, dok se debljem nije vidjelo deblo od mladica koje su izbile po njemu. Zemlja u posudama je spala na minimum i dio korijena je bio "na suho". Presadit ću ih iduće godine nakon cvatnje. Vjerojatno će to biti za broj manje posude od ovih.
 
Visina s posudom 52cm
 
Visina s posudom 64cm


Ažurirao Mario - 18 Listopad 2007 u 15:42
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 16:39
ako se ovo polako moze zvati bonsaiem, staje onda ono sto prodaju po trgovinama pod bonsai.... :o)
 
Puno truda treba za ovako sta, svaka cast.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 17:51





Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 19:23
smile79smile79smile79
smile93smile93smile93
smile227 ovo je stvarno pjekjasno, a vjerujem da je tu puno truda i vremena uloženo.

Koliko dugo treba za jedan takav ?
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 23:23
godine i godine..........
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 07:54
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

ako se ovo polako moze zvati bonsaiem, staje onda ono sto prodaju po trgovinama pod bonsai.... :o)
 
Puno truda treba za ovako sta, svaka cast.
 
Po trgovinama prodaju malsaie, to su ukorijenjene reznice koje potjeraju nešto grana koje ljudi ošišaju u oblik krošnje.
 
Hvala Wink
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 08:00
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:


Koliko dugo treba za jedan takav ?

 
Zavisi, možeš kupiti prikladno drvo u rasadniku i već za 3g ga oblikovati u WOW drvo, možeš u prirodi nabasati na obršteno drvo koje iskopaš i ako ti se posreči i primi se, od njega za 3-5 g. napraviti dobro drvo. Vrhunska drva se rade cijeli čovjekov vjek i tu se pazi na svaku sitnicu da se dotjera do savršenstva, pod savršenstvo mislim na izričaj bonsai umjetnika, prirodno savršenstvo se ne može dostići.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 15:18
smile101 mislim da je ovo ipak prekomplicirano za mene....
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 16:28
i za mene
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2007 u 15:06
Mario svaka ti častsmile211
Cure,ništa nije prekomplicirano ako imate volje.I to puno volje i strpljenja,što ovdje  možda i najviše treba.
Sad si mislite kako to da ja to ne radim!?(još) E pa taj sam dio ostavila za penzijuLOL.Šala,iako će možda tako i biti.
Tome se mislim posvetiti kad konačno uredim dvorište(a to do penzije valjda budem)i onda bi(ahh ti snovi!!) jedan staklenik malecki gdje bi muku mučila sa bonsai-em.
Do tad ću ,nadam se,teoriju savladati i diviti se umijeću Maria
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2007 u 15:25
Ma Shasha nije to prekompkicirano, samo se skrivam iza nestrpljenja - ja ti volim sve gotovo - kad je lijepo, veliko, rascvjetano.....

A možda još i probam....smile71
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2007 u 15:37
Znam ja da si ti mislila nestrpljivo a ne prekomplicirano,e zato ja čekam penzijuBig%20smile
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 14:54

Nadam se da će od vas barem jedno postati bonsai zaljubljenik na djelu, iako bi volio da to budete svi.

Ako budem znao, a vi tražili, pomoči ću koliko mogu!

Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 15:42
imala sam bonsai
ali mom se psu nije sviđao
i iskoristio je priliku i pojeo ga
isto se desilo i kod drugog kad sam ga kupila
tako da odustajem sad zasad
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 19:25
Mario,mene to sve zanima no,kao što sam rekla,nebi počela tako nešto a da vremena nemam.A sad ga i nemam.
Ne znači ako se nitko od nas još nije primio  tog posla, da ti ne možeš staviti koju sliku svojih bonsaia ili drveća koji će jednom biti bonsai.I usput nas podučiti šta si sve radio i kako.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 19:33
smile55 Shasha , ideja je za 5. Možda onda i mi krenemo sa mašte na djela.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2007 u 11:44
Mene oduševljavaju ta mala drvca i sigurno ću jednom početi i to da radim, ali kada budem imao malo više slobodnog vremena.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 08:20
Vidim da spominjete nedostatak vremena, nek me se ne shvati krivo, no to je samo izgovor, jer vremena se uvijek ima za ono što čovijek želi i za što ima volje. Kad volja prevlada i vremena će biti, do tada uživajte u životu i svemu što vas veseli.
Mogu ja na forum slati fotke mojih drva i pisati o zahvatima na njima, no više volim dijalog, sugestiju, komentar i konstruktivnu kritiku od pljeska.
Bit ću na forumu i rado pomoči svakom!
Hvala svima na dobrodošlici!
Ugodno je među vama !!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 09:15
Eto ga na,sad mi ode dok ja očajnički pomoć trebamsmile220
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 14:51
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Eto ga na,sad mi ode dok ja očajnički pomoć trebamsmile220
Tu sam, rekao sam da ću ostati Smile
Ako imaš kakvo konkretno pitanje, reci, a možemo i piskarati dok ne razvijemo temu pa će pitanja iči lakše Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.