Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Albizia julibrissin - Albicija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Albizia julibrissin - Albicija

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 17:11
može li se na neki način albicija održavati rastom samo na cca 1,5 m
mislim, mogu li je podrezivati i kada da ne naraste prevelika?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 17:40
Jel se smije znati zasto ti treba tako malo drvo? Zato ti je pogodnija caesalpinija jer ona ne raste visoko,caesalpinija izraste u malo slatko drvce bas tih dimenzija i predivnih cvjetova.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 18:33
Dalmax de ubaci slikicu tog drvca.
Alkemičar,mislim da bi ostala mala da je posadiš u teglu-pitar
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 19:09
Dalmax, budući živim u stambenoj zgradi , a ja sam na vrhu (vidi sliku dolje), ne bih htjela ništa veliko što bi susjedima zaklonilo pogled jer ipak taj vrt nije moje vlasništvo
Eto, samo iz tog razloga. Kod mame i tate imam ispred veliku albiziju i super mi je, al ja ne mogu tako veliko stablo staviti u zajednički vrt
Shasha, hvala na savjetu. Ipak ću morati izbjeći jer od cvijeća na balkonu još malo nećemo imati prostora za kretati se Wink
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 19:10
btw, ovo je slika iz perioda kad smo tek doselili pa još nema cvijeća po balkonima
Srećom imam dva pa se MM još ne buni zbog džungle
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 19:12
Alkemičar,pa ti je orezuj da ne naraste velika ili je posadi u veliki pitar i to ukopaj u zemlju.Tako se neće jako širiti.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 19:28
Caesalpinija ti je ovo:http://en.wikipedia.org/wiki/Caesalpinia_gilliesii, -ova je najrasprostranjenija kod nas a ima je i crvene itd
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 19:32
Krasno je,to još nisam vidjela
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 23:04
Shasa nisi jos nikad vidjela caesalpiniju?
Na vrh
mimoza View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimoza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 23:10
POZDRAV SVIMA, MOŽE JEDNO PITANJE ?  DALI JE NETKO UZGOJIO ALBICIJU IZ SJEMENA.  HVALA
Na vrh
žarko_đ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje žarko_đ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 20:49
A da prelistaš od prve strane?Tamo su eksperti prijavili sejanje albicije.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 15:46
jučer smo počeli preuređivati kamenjar i u sredini je to prekrasno drvce staro je dve godine i bilo je u zimskom vrtu preko zime,sad bumo vidli  kak bu na zimu


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 15:49
Evo mene, ja sam uzgojila albiciju iz sjemena.Nakon dvije godine poslije sijanja dobila je jedan cvjetic, a ove godine ce biti vise pa nardne jos vise i  sve sto bude starija vise ce cvjetati.
Alkemicar, ti slobodo sadi biljke, ja mislim da tvoji susjedi se nece protoviti imace divan vrt pred zagradom.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 17:10
Kamenjar je zakon, sad već mislim da ga svatko od nas na neki način ima.
Tvoj s ovom ogradom okolo je baš fora, meni barem nebi psići uletali u njega, što ovako nekad učine, pa se svađamo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 17:51
moj je isto ograđen s razlogom

ovak je bilo,tromjesečna mješanka Mimi i njezin frend mačak Riki jednogodišnjak
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 21:56
Pazite kamo sadite albiciju. Uvijek ima puno smeća i jako medi. Ja sam svoje stablo otpilila.
 
 
Isto i ja! Ona je lijepa ako je ispod nje travica, ali nikako kamen ili pločice! Meni je njezinog ljepila ipak bilo previše i zato sam je se riješila! Bilo mi je žao, ali..
Savjet; pazite kamo s njom!
 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 21:59

Pa kada je lijepo ne zalim sto cu cistiti a ima smeca i za drugim biljkama.smile57

Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 23:16
Ne znam tko mi je poslao sjemenke albicije. Bilo je to već davno...
Uglavnom, ništa mi nije izniklo... pa me zanima gdje bih mogao nabaviti sadnicu?
Zna li tko da li bude kada u osječkom Baumaxu ili u Unikomu?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 22:36
U Rijeci na kolodvoru ima jedan drvored albicija - tek su počele cvjetati.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 18:30
nakon jedno 10 pokušaja napokon su mi nikle dvije.....samo da se održe Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.