Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Albizia julibrissin - Albicija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Albizia julibrissin - Albicija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
Korisnik
Poruka
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 23:39
Otpadne ti svo lišće. Ostane gola grančica.Moja lane prezimila vani u kalju.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 09:22
Tnx Dijana ! Valjda će preživjeti, korjenje nisam oštetila, veliku rupu sam iskopala, ma sve po pravilima.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 14:04
Kod mene samo niknu iz sjemene i poslje propadne evo jedne iz sjemena
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 14:30
Ma super, ako moja rikne, imam rezervu.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Thrys View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Thrys Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 18:39

Pozdrav! Smile

Danas sam posadila tri albicije oko zgrade - jednu na južnu stranu, a dvije na sjevernu (jer tamo imam mjesta).

Budući da je već kraj listopada, bojim se da mi ih zima ne ubije. Mjesto gdje sam je zakopala rahlo sam prekrila kamenjem. Postoji li mogućnost da će mi biljka preživjeti? Visoka je cca. 2 metra.

Još jedan problem - budući da je tlo kamenito, jednu sam zakopala tako da je s jedne strane blokirana kamenom, dok su druge slobodne. Nadam se da to neće biti problem...

Tek počinjem učiti o sadnji, živjela sam u centru grada (Rijeka) i ove godine prvi put sam nešto sama zasadila (sveukupno 13 stabala). Međutim, sad me strah da mi albicije neće primiti, a to bi me jako rastužilo jer pošumljavam zapuštenu okolicu.

LP, unaprijed hvala (pročitala sam cijeli thread ali nisam nigdje našla da ju je netko sadio baš ovako kasno :-( ) 

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 21:29
Ja sam prije nekoliko dana posadila jednu malenu, oko 40 cm visine. Za sada se dobro drži. Kad jače zahladi, pokrit ću zemlju oko nje suhim lišćem. U mojoj okilici ima puno velikih stabala albicije koje nitko nije pokrivao i sve uredno cvjetaju i preživljavaju naše slavonske minuse.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Thrys View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Thrys Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 21:50
I ja sam nabacala lišće (uz kamenje).. voljela bih da se održi... Brinem se jer je za ovu godinu najavljena najhladnija zima u posljednjih stotinjak godina...

Netko je napisao da se stablo boja bijelom bojom... kakva je to boja i gdje se nabavlja - pomaže li to što?


Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2014 u 19:33
Prije 8 godina posadili smo Albiciju pored dvorišne terase kako bi nam svojim kišobran oblikom radila šaroliki hlad... Drvce je zaista prekrasno, već dvije godine i cvate, ali unazad par godina sa njega leti na sve strane nekakva ljepljiva bijela izlučevina... Uništava polako kamen i garnituru za sjedenje, a tim se bijelim užasom hrane i svi insekti, uključujuć pčele i stršljenove... Nikako mi nije ugodno ljeti sjediti ispod njega jer osim šta sam sva puna tog smeća, bojim se i uboda, po 5, 6 stršljena se nađe istovremeno na njoj... Sad intenzivno razmišljam da ju odrežemo... Unhappy Ima li netko takva iskustva sa njom? Možda kakav pametan savjet?
Evo i slike...




Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 10:54
vila, zbog toga problema mi našu odrezali! uništavala kamen na terasi, auto... sve ispod nje je dobilo neku sivocrnu boju. jako mi ju je žao, bila je ogromna i prelijepa!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 20:41
Hvala ti antonija na odgovoru, mislim da će ipak otići, koliko god mi žao bilo... Unhappy
Kako joj naći dostojnu zamjenu, kad mi je tako draga...
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 22:07
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Isto tako pročitala sam da Albiciju može napasti vrsta cikade (nametnik) koji buši stablo i živi od njegova soka i izlučuje suvišnu vodu, a ako se nametnici namnože u velikom broju, pod krošnjom se čini kao da pada kiša. Otud i engleski narodni naziv  "kišno drvo".
Možda su to ljepljive kapljice koje su neki spomenuli??? Ako je tako, možda te albicije samo treba izliječiti?
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 07:27
Cimicifuga, hvala na odgovoru, pomislila sam i ja da se radi možda o nekom nametniku, ali kako ga uništiti nekim prirodnim sredstvom? Kemikalije ne dolaze u obzir jer su svuda okolo voćke, a imam i životinje... Ne bi me ništa manje brinule ni pčelice koje dolaze i hrane se istom tom izlučevinom :(
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 09:36
Definitivno se radi o nametniku, odvratno izgleda, napada mediteranske biljke, pretežno Albiciu, Oleandar... i mi smo radi toga srušili stablo staro 15 god.Bili smo jako tužni, pogotovo jer smo je uzgojili iz sjemena, ali bila je prevelika za špricanje.Agronom koji je pregledao drvo rekao je da bi trebalo unajmiti  onaj kamion sa košarom koji se koristi u Zrinjevcu za obrezivanje drveća, i onda postupak treba ponoviti više puta, sve zajedno bi bili preveliki novčani izdatci koje si nismo mogli priuštiti.Sada uvijek gledam sa sjetom tuđe Albicie.smile43
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2015 u 12:55
Pozdrav svima. Imam jednu albiciju u tegli, stara je oko godinu dana i velika nekih 30-40 cm pa me zanima je li prerano da ju presadim u vrt? I kada je bolje presadjivati, sada ili na jesen?
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2015 u 13:55
Originalno poslano od člana mikica.dm mikica.dm napisao:

Pozdrav svima. Imam jednu albiciju u tegli, stara je oko godinu dana i velika nekih 30-40 cm pa me zanima je li prerano da ju presadim u vrt? I kada je bolje presadjivati, sada ili na jesen?

Bolje je u jesen ali ne smeta ni sada, posadi ju odmah zajedno sa zemljom iz tegle.
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2015 u 16:02
hvala. mislila sam da je mozda prerano za presadjivanje. kako da je onda na zimu zastitim, nekim tekstilom, folijom ili
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2015 u 19:54
do zime će ona narasti i netreba joj zaštita
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2015 u 20:38
Dobro, hvala na odgovoru
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
Vofo2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2019
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vofo2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2020 u 12:59
Molim da mi neko kaže kada počinje albicija cvjetati nakon sadnje, dali već prvu godinu ili treba du6e čekati?
               Hvala
Na vrh
Vofo2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2019
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vofo2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2020 u 13:02
Koliko vremena treba od sadnje albicije da procvijeta?
       Hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.