Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Albizia julibrissin - Albicija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Albizia julibrissin - Albicija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
Korisnik
Poruka
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 09:17
daj opiši koje su joj maneClap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 19:09
Ja sad imam problem..naime iz Dubrovnika mi je stigla Albicija ima nekih 20 cm visine a dosta je široka. sad u biti ne znam koliko je stara..a kako sam U ZG-u bojim se da je još uvijek premala da bi je posadila u vrt, zar ne? Uskoro stiže i sličica smile169.
Pošto nisam pročitala sve strane molim Vas oprostite mi na neznanju, ali da li njoj znaju opadati preko zime ovi mali listići ili ima kakvih promjena po zimi?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 20:28
zimi gubi lišće, a na proljeće pušta novo

Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 11:42
Hvala ti puno :)
Malo mi je listića otišlo na jednoj grančici pa sam se zabrinula. Evo moje tako mi je došla, vidim i ja da joj je prevelika teglica ali nisam je htjela dodatno mučiti presađivanjem dok se ne udomači. U kuči je sada.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 15:38
Stano,  lisce ce opasti neka te ne brine posto je albicija listopadno drvo.Ne stavljaj je u bastu ove zime. Drzi je u hladnoj prostoriji.Moja je velika i evo ova ce zima biit druga kako je u basti.Porasle grane izasle na ulicu.
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 11:28
Fato vidjela sam tvoju, prekrasna je pujpujpuj za sreču. Čuvaj je dobro :)
Imam jednu negrijanu prostoriju vani kao neka šupica i dosta je hladno tamo...mogla bih je tamo prebaciti? Hm...da nije opet prehladno za nju? Joj užasno me strah jer sam je puno platila, a zbog poštarine pa da mi kvrkne a tko zna i da li bih ponovo mogla kupiti biljkicu jedva sam ju našla...
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 11:43
Stano, da li si pokusavala iz sjemena? Ja sam ove godine u basti posijala i mogu ti reci da mi brzo rastu pa cu ih prebaciti u neku saksiju.Razmisljala sam da jednu ostavim kako pokus, da navucem na nju plasticnu flasu pa da vidim hoce li prezivjeti.
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 11:48
Pa možeš Fato, ako imaš ostale u pričuvi ja bih baš tu jednu zaštitila i ostavila da vidimo kako če biti.
Jesam probala iz sjemenaka u dva navrata i nikle mi fino skoro sve. I nakon nekog vrmena jednostavno su klonule :( zato nisam više htjela iz sjemenaka da se razočaram. Tražila sam baš biljku i jedva ju našla u dalmaciji od tamo mi je žena poslala, ali sam platila jako puno poštarinu užasno puno...
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 11:56
Svima nama klonu biljke kada ih zimi sijemo u kuci, to je bilo i kod mene ove godine da jedna tura mi je sva klonula pa sam se naljutila i bacim sjeme u bastu.
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 12:01
Bacila i nikne Clap Kad si ti sretne ruke Clap
Na vrh
mena View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 10:35
Ovako izgleda kod mene,jeste da je jos mala,ali porast ce..


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 21:10
Već sada je predivna. Imamo u Rijeci jedan drvored tog predivnog drveća i u proljeće kad još procvjeta zbilja je upečatljiva.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mena View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 09:55
Do cvjetanja ona ima dosta ali mi je sva bas simpaticna,pogotovo njeni listici,koji se  nocu skupe..
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 12:58
Nije istina da treba cekati dosta, moja cvjetala nakon druge godine od sijanja.Raste kako luda.
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 19:48
Hm...ova moja gore na slici je gola. Gola golcata ni listića nema.
Samo da mi ne kvrkne. A posijala sam sjemenkice koje sam našla - vjerojatno su to još Fatine :lol:, i nikle mi sve.
I sada opet vidim da ide po starome - već su mi se dvije sfrkale i kvrknule. Ostalo ih je pet. Dosta su visoke ali slabašne....ccc...ajme da li je moguće da ja s njom nemam sreće? Šta da im radim da budu čvršće?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 19:52
Staky i moja je ogolila bila preko zime,ali su me ubjedili da je to ok.I juce vidim krenuli joj novi listici..I moja je iz sjemena,samo nisam je ja sijala nego MenaSmile
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 20:41
Staky dobro si se sjetila danas posjetis.
Gola je i moja, ne brinite to je listopadno drvo.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 13:27

Evo sa sve novim listićima.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 17:39
Ma kakvi , ova moja slikana je skroz suha, osusila se skroz na skroz :( . Plakala sam danima, tako ju tesko nadjem i evo nema je.
Kupila sam jedva drugu, ta je malecka jos manja nego ova gore, sad drzite mi fige. Nemam srece pa nemam :( .
 
Da, htjela sam reci - slucajno mi nikla jedna sjemenka, dobro sam se iznenadila kad sam vidjela, u tegli pored Pitospore, za krepati. Mala je, ima tri grancice i raste.....
ne gubim nadu jer bi jako voljela imati tu biljcicu :) .
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 11:57
A eto što se događa s mojom albicijom. Kupih je pred godinu dana na Krku u rasadniku, visne nekih 60 cm. I posađena je u teglu, prezimila je i potjerala nove grančice i listiće. Onda mi se učinilo da joj je to premala tegla pa sam je presadila u veću. I tu počinje tragedija: listići su požutili i posušili se. Tjeraju novi, ali i ti su već nekako žuti. Očajna sam. Posumnjala sam u kvalitetu zemlje. Kakvu zemlju ona treba? A sad sam je premjestila u polusjenu. Jel joj možda sunce bilo prejako? Ali to je stabalce koje raste na moru?! Jel ju treba malo zalijevati, prihranjivati... što?
Hvala.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.