Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Albizia julibrissin - Albicija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Albizia julibrissin - Albicija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
Korisnik
Poruka
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 14:50
neznam lorica ako hoćeš da bude preko zime vani onda ga posadi u zemlju
Fatka to je moja albicija imaš pravo neće ona tu ostati dok ojaća ide na ulicu pred kuču ovako dok je mala djeca bi ju išćupala to mi se već događalo
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2011 u 23:17
Lorica možeš direkt u zemlju ja sam svoje sadila direktno u zemlj sve su nikle, samo što sam ja sijala u rano proljeće stime da sam sjeme nekoliko dana namočila

ovo je moja od ove godine
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2011 u 23:26
Originalno poslano od člana blue sky blue sky napisao:

Lorica možeš direkt u zemlju ja sam svoje sadila direktno u zemlj sve su nikle, samo što sam ja sijala u rano proljeće stime da sam sjeme nekoliko dana namočila

ovo je moja od ove godine


nažalost imala sam 2 sjemenke, nijedna nije niknulaUnhappy.
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 12:01
Lorica, imam ih ja koliko želiš. Pošalji adresu na pp
Rijeka

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 13:36
Mira K, jesu li tvoje kao ova na slici?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 19:48
Da, MiliceSmile Samo jednu imam tako veliku ostale dvije su nešto manje. Stavit ću slike..
Rijeka

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 19:58
Mira, hvala na odgovoru. Mislim , da li je to takva vrsta. lijepi su ovi cvijetići.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 23:40
Vec nekoliko puta prelazim ovu temu, jer i ja imam Svileno drvo, Albiziu. Stara je 8 godina, a jedva da je narasla pola metra. Procitala sam Cimine upute, savjete iz knjiga, zastitim je preko zime, zemlja je glinena, ali sam joj dodala pijeska, a ona nece rasti pa nece, neznam koji vrabec joj fali
Sve gledam ove vase i divim im se.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 23:45
iz sjemena su mi nikle dvije biljčice, li imam osjećaj da niče još nekoliko. Kad je vrijeme da se sade na stalno mjesto,mislim koliko ih treba putstiti da narastu  u saksiji.Hvala na odgovoru i pomoći
Na vrh
risbo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje risbo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2012 u 21:40
kako je sacuvati preko zime i moze li uopste prezivjet hladnoce u Bosni???
Na vrh
bušin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bušin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 21:42
Nije li ime za albiciju SVILOVINA? Tako je barem zovu u mojem selu blizu Zagreba, ili pak svilencviet.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 22:08
Originalno poslano od člana risbo risbo napisao:

kako je sacuvati preko zime i moze li uopste prezivjet hladnoce u Bosni???


ovo je Caesalpinia gilliesii (Poincijana, žuta rajska ptica) a ne albizia http://www.rasadnik-curek.com/index.php?option=com_content&task=view&id=41&Itemid=80


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 09:07

Albizie julibrissin summer chocolate (rasadnik Džambula, Bački Vinogradi iza Subotice)

život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
bušin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bušin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 13:50
Subotički rasadnik izgleda kao dio iz Raja zemaljskog! Čestitke!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 21:01
Da li oni  šalju u naše krajeve?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2012 u 21:23
Bokić,imala sam malu albiziu koja se smrzla prošle zime,jer nisam znala da ju treba zaštiti.Danas sam dobila sjemenke koje su danas i ubrane.Postoji li mogućnost da su se smrzle,pa neće niknuti?Mogu li ih posditi u teglicu već sad i trebam li sjemenke prvo malo ostaviti u vodi?Unaprijed hvalasmile65

uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
Fanika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fanika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 20:03
sve su mi prekrasne, ja imam jednu malecku, prošle zime mi se smrznula, pa krenula ponovo iz dna, sad je zamotana u agrotekstil, i nadam se da je dobro, dobila sam i nešto sjemenki pa ću ih sijati
Let the sunshine, let the sunshine in...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 16:02
Na samom početku teme bi trebalo nešto stajati o samoj biljci a ako admin može neka ovaj moj post stavi na početak.. i spojiti ove dvije teme:
 
Najprije treba promjeniti naziv teme, ako ostaje ova tema...
 
Albizia julibrissin (Albicija)
 
Domovina drveta je: Azija, Afrika, Australija, kultivirana u toplijim krajevima Europe u 18. stoljeću.

Albizia je vrlo neobično, egzotično, listopadno  i brzo rastuće drvce sa prekrasnim cvjetovima pa je zovu i roza mimoza, neki je zovu i

Japanska mimoza ( hvala Monstera).

Po veličini i rastu je ista kao i orah ali raste brže od oraha
 
Drvo naraste 10 do 15 metara visine, široke je krošnje u obliku kišobrana. Listovi su zeleni, dvostruko perasti s neobičnim obilježjem: noću i kad je oblačno se skupljaju (spavaju).

 Cvijeta  sredinom ljeta, cvjetovi su oko 5 cm ,  izraženih prašnika i cvijet je u  kiticama. Cvijet ima blagi miris a kada je pogodna godina cvatnje prekriju čitavu krošnju. U kasnu jesen  dobiva mahune, plodove  duge 15 cm u kome je sjem

Odgovara joj sunčani ili sjenoviti položaj, dobro podnosi sušu i nije zahtjevna po pitanju tla ali više voli propusna tla ngo glinasta.
 Sadi se ispred terasa zbog dekoracije i i ugodnog hlada ali kada počinje opadanje lišća i pera lišća, naoružajte se strpljenjem za čišćenje.
Podnosi orezivanje i to krajem zime pa ga možete formirati po želji.
 
Klimatska zona 6 - 9, ne podnosi  temperaturu ispod - 15.  U hladnijim područjima preporuča se sadnja u proljeće i štiti po zimi prve dvije godine. Saditi uz južni zid kao zaštita od hladnih vjetrova.
 
Od sušenih cvjetova se radi čaj a listovi se mogu pripremati na salatu.
Ja ni jedno nisam probala, moram priznati Smile
 
Evo moje

 


Rijeka

Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 16:27
IMAO SAM ju,,,i počela je padati neka smola,prašina sa nje na auto..paa mi je auto bilo katastrofa prljavo i onda je bio END!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 16:30
Miro, ja bih još samo dodala da Albiciju neki ljudi nazivaju i Japanska mimoza..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.