Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Albizia julibrissin - Albicija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Albizia julibrissin - Albicija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 16:34

Monstera da, imaš pravo, tako je zovu.

Fiki evo što sam negdje našla i spremila jer ih imam nekoliko pa moram znati "ako kiša padne"
Albiciju može napasti vrsta cikade (nametnik) koji buši stablo i živi od njegova soka i izlučuje suvišnu vodu, te se pod krošnjom čini kao da pada kiša ako se nametnici namnože u velikom broju. Otud i engleski narodni naziv "kišno drvo".
Rijeka

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 16:35
Originalno poslano od člana voki voki napisao:


Albizie julibrissin summer chocolate (rasadnik Džambula, Bački Vinogradi iza Subotice)

 
Voki, možda dođemo na Novosadsko proljeće pa skoknemo do rasadnika Wink Do tada mi je čuvaj, što je sigurno sigurno, neka je kod tebe dok je ne preuzmem.
Bravo za rasadnik Džambula, Bački Vinogradi iza Subotice Clap
 
 
Rijeka

Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 16:37
MiraK-hvala...mislim da je upravo to bilo mojoj biljki,,,koja je R.I.P!
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 16:59
Ja sam dugo tražila čokoladnu albiciju,ali sam samo našla sjeme.To baš i nije sigurno da bude takva,jer po sjemenu može biti i obična.
Na vrh
Fanika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fanika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 18:25
molila bih da mi kažete da li se albicija može sada sijati, ako ne kad je dobro vrijeme za sijanje
Let the sunshine, let the sunshine in...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 23:56
Originalno poslano od člana Fanika Fanika napisao:

molila bih da mi kažete da li se albicija može sada sijati, ako ne kad je dobro vrijeme za sijanje
 
Fanika neznam od kuda si ali za sijanje albicije treba toplije vrijeme, krajem veljače.
 
Potopi sjemenke   u vodu  jedan dan da nabubre ali ih prije toga malo zasjeci, ošteti grickalicom da voda uđe u sjemenku. Ne zaljevati puno kad zasiješ jer sjeme trune.
 Eto to sam pročitala na netu. 
 
Rijeka

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 03:17
Originalno poslano od člana Fiki Fiki napisao:

IMAO SAM ju,,,i počela je padati neka smola,prašina sa nje na auto..paa mi je auto bilo katastrofa prljavo i onda je bio END!


ovo je isto i kod mene bio slučaj
mislim da su u pitanju bile uši, sitne bijele, i medna smola od njih

da ne spominjem ose koje su stalno dolazile na te uši, valjda
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 08:15
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:


Originalno poslano od člana Fiki Fiki napisao:

IMAO SAM ju,,,i počela je padati neka smola,prašina sa nje na auto..paa mi je auto bilo katastrofa prljavo i onda je bio END! [IMG]smileys/smiley19.gif" align="middle" />
ovo je isto i kod mene bio slučajmislim da su u pitanju bile uši, sitne bijele, i medna smola od njihda ne spominjem ose koje su stalno dolazile na te uši, valjda

Natalija to je kod mene bilo s Delonix r. prošlo ljeto. Biljka je na stablu imala neke "zaljepljene štetočine" i na to su dolazile neke manje ose.
Ja nisam znala jesu li ose dolazile na te štetočine ili su to njihova jaja. Uglavno oštetili su stabljiku na nekoliko mjesta
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Fanika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fanika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 20:00
MiraK, puno hvala na savjetima, iz slavonije sam, imam grijani plastenik pa ću nešto sjemena u njega staviti u časice, a nešto ću van ali to tek dok otopli, nisam znala da se treba sjeme zarezati, još jednom puno hvala na savjetima
Let the sunshine, let the sunshine in...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 16:36
Hvala dragi Voki na čuvanju, stigla je do mene Heart
Albizie julibrissin summer chocolate (rasadnik Džambula, Bački Vinogradi iza Subotice)
 
Rijeka

Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 17:25
Mira pomalo ti zavidim na ovoj Albicii, sviđa mi se njena boja lišća. Šapni mi, koliko si je platila.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 19:44
Carol, to je bio dar od Vokija dok mu se ja ne odužim sa nečim drugim. 
 Bila je prilika, neki su nam prijatelji išli u N. Sad pa su donjeli, srećom bez problema na granici ( nije velika cca 20 - 30 cm pa su je mogli zakamuflirati).
Dosta je rijetka, nema je svugdje. U Pordenone je bila jedna preko 1,5 metara ( nisam je kupila jer nisam bila sigurna da je to ovakva, čokoladna, nije imala lišća pa sam bila sumnjičava) a cijena je bila 20 eura.
Rijeka

Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 22:33
Mira, drago mi je da si dosla do nje, nadam se da cu je imati prilike vidjeti kad dodem u Ri.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
ivanala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivanala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 23:52
Pozdrav svima
Mi imamo Albiziju oko 26 godina. Predivna je i prevelika, veća je od dvokatnice. Svi su se divili našem drvetu,ali nisam shvaćala to kao nešto ozbiljno. Jednom mi je gospodin sa autobusom stao i tražio sjeme. Dala sam mu par mahuna i pomislila "Što će mu to, kao da će izrasti". U proljeće prošle godine  uz stazu prema ulazu u kuću okopala sam si stazice za cvijeće. Kada su to krenule nicati mladice kao lude. Do sada je teren ispod drveta bio pod travom i suprug je vjerojatno uvijek pokosio tako da nismo uočili da se može toliko razmnožiti. Isto tako prošle godine su samo dolazili seljani (neki već sa ašovom i vrećicom, a neki ne) po jedno drvce. Uglavnom kada vidim kolike su im cijene mogla sam si lijepo za drva za zimu skupiti. :)
Sada tek shvaćam kako vrijedno drvo imamo ispred kuće. Moramo naći sliku pa ću Vam i pokazati da se malo dičimo.
Oprostite što se raspisah.
Na vrh
bušin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bušin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 15:11
Niste ništ preveć raspričali, zapraf, premalo. To je baš krasno što zboriste. Lijepo je doživjeti da se svilovina samoširi!
Na vrh
zvončica3 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 99
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvončica3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 19:06
Zaljubila sam se u albiciju prije tri godine kad sam je prvi put vidjela. Od onda je pokušavam uzgojiti. Prva sadnica se smrznula, prošlogodišnju su otkopale krtice i onda se osušila. Ovog proljeća kupila sam novu i sad čekam svaki novi listić. Ovdje je nitko nema pa nemam ni mogućnost da je uzgojim iz sjemena. Čak se i sadnice teško nađu. Nadam se da će ova moja biljčica lijepo napredovati. Postavit ću koju sličicu kad još malo poraste.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 23:19
Ja sam moju albiciju uzgojila do tuda iz sjemena. Dok me nije bilo , skoro mi je propala, bila se sva osusila ali sam joj uspjela spasiti zivot. Sad mi treba vas savjet: da li da ju premjestim u vecu teglu ili da ju stavim u zemlju ? Voki, ti kao specijalist, sto bi mi ti savjetovao ? Hvala u naprijed i za najmanji odgovor !
                                        
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 08:26
Ja bi je posadio u zemlju, albicije imaju razvijen korenov sistem i u saksiji se samo pate.
Ja sam proletos i čokoladnu albiciju posadio u dvorište. Prvo su krenuli zeleni listići, ali je brzo počela dobijati čokoladnu boju.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 11:47
I moja napreduje dragi Voki  smile58, nije još dobila čokoladnu broju,  i još je u tegli do jeseni.
 
 
 
Rijeka

Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 15:02
Miro, stavi je samo na što sunčanije mesto da listovi potamne.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.