Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Botanički vrt Zagreb
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Botanički vrt Zagreb

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Botanički vrt Zagreb
    Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 08:56
Kao što smo najavili- evo nova tema za pasti oči. Ne želim ju previše komentirati jer je stvarno ljepši doživljaj kad odeš i doživiš sam tu divotu.
Od 400-tinjak fotki koje smo ispucali zbilja je bilo jaaaaako teško izdvojiti one naj. Pa smo se natjerali smanjiti na 200-tinjak. Da li će sve stati u ovu temu danas - čisto sumnjam, ali potrudit ću se staviti čim više za one kojima je botanički predaleko da bi uživali u živo u njemu!
Nešto kratko od povjesti: Utemeljen 1889. godine, a tome je zaslužan dr.Antun Heinz (Heinzelova ulica- poznato!) profesor botanike. Od 1971. g je zaštićen spomenik kulture i prirode. U srcu Zagreba je. Kad uđeš u vrt zaboraviš da si u centru grada gdje je uvijek gužva i ludnica. Staneš i dišeš punim plućima.  Uzgaja 10000 različitih  biljaka, a piše u brošuri da zbirku konstantno povećavaju razmjenama s drugim botaničkim vrtovima diljem svijeta! No da ne duljim previše- izvolite i dišite!


























































































bilo je i organiziranih turističkih grupa


jel radi ovog spomenik kulture


Mislim da je ipak radi ovog










okamine i fosili biljaka











Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 09:07
Nastavak:


















































Zamislite 38 godina. Naravno da nije stala u objektiv.








Ima tu još jaaako puno sličica ali već mi se čini da se server lagano pati! Dakle ne preostaje vam ništa drugo nego slobodno vrijeme provedite u Botaničkom vrtu! Ne zaboravite- još uvijek smo u srcu grada-to je tu nadohvat ruke. Purgeri i oni koji se tako osjećaju- vrata su otvorena!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 09:21
Skoro sam zaboravila!
Bil je tu i jedan mali garo koji se valjda učio letjeti pa je završio u botaničkom. Niš se nije bojao.







Iznad nas su se počeli javljati Garini roditelji pa smo ga ostavili tamo gdje je. Nek se dijete uči samostalnosti.


I ostavljamo grad koji je za ovaj blagdan bio potpuno pust i krećemo  u novu temu.








Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 10:02
....nisam ga  zamisljala  tako velikog i bogatog faunom, stvarno nas mamite da ga remo posjetiti.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 14:34
Šefi hvala ti što si me nakon toliko godina ponovo prošetala Botaničkim vrtom za koji me vežu neka romantična sjećanja (sva sreće da MM ne čita Forum) .Lijepo, još ljepše nego što ja pamtim.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 17:38
Svaki puta kad uđem je drugačiji, ljepši, uređeniji a sad Šefi i Miha M - čini mi se da mi nikada nije bio ljepši, kao da puno toga nikada nisam vidjela. Izgleda da vidimo bolje gledajući tuđim očima!
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 19:10
Bio svega dva puta u životu. Predivno mi je...

Vidim da se dosta toga promijenilo od moje zadnje posjete.
Svidio mi se onaj box sa mesožderkama...
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 20:14
Originalno poslano od člana TILjO TILjO napisao:

Bio svega dva puta u životu. Predivno mi je...

Vidim da se dosta toga promijenilo od moje zadnje posjete.
Svidio mi se onaj box sa mesožderkama...


On te dočeka na samom ulazu, nešto kao dobrodošlica...

...štihača je zakon...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 21:19
Šeflera i Miha - doma i na putu vi ste pravi majstori, kako to sve stignete ja stvarno ne znam (mi u penziji, a vremena premalo). Ovo je nešto prekrasno, obogatili ste me novim iskustvom, kao da sam tu bila, evo osjećaj je tako stvaran, kao da sam s vama šetala tom divotom i komentirala sve to skupa s vama.
Ide vam to djeco - savršeno, Miha i Šeflera naprijed - ostali stoj.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 22:48
smile141x 100, za sve ostale komentare sam preumorna.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 22:52

Stvarno su prekrasne te mesožderke...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 23:15
Moram definitivno i to posjetiti. Prekrasno...
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 12:28
jooooooooooj predivno. Baš dugo nisam bila.
Ja sam dijete sreće
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 18:44
Nisam još bila u botaničkom vrtu, mada sam puno puta prolazila pokraj njega (ne možeš ga fulati i da hoćeš) . Kad slijedeći puta budem u Zagrebu, nadam se da ću imati vremena za obilazak, a do tada ću se diviti tvojim slikama. Bravo!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 21:39
Vidim da uskoro bu i moja noga tu kročila!!! Wink
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 15:19
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 08:28
Šeflera, predivno, kao studentica sam odlazila u njega i spremala botaniku....i to su divne uspomene....inače obožavam botanički vrt....vidim jednu mediteransku biljku što cvjeta žuto , kod nas je ima kao korova, a jako je dekorativan ...ne znam joj naziv ??Thumbs%20Up
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 11:04
Sam vrt,biljke i životinje u njemu je suvišno komentirati no veliko vam hvala na ovome.Konačno se netko sjetio i to uslikati.Uz ovu pohvalu njima,kritika zagrepčanima kaj oni to nisu napravilismile185
Šefi i Mihasmile79smile79
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 08:21
Na jesen ćemo krenuti na drugi foto-safari kroz botanički. Tada se priroda ponovo mijenja i sve to poprima jednu novu dimenziju boja. smile186
...štihača je zakon...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 09:24
Vi ste to profesionalno obavili, u što nisam niti sumnjala, jer vidim da ste često na putu...
Ja imam sreću da radim jako blizu i više puta za vrijeme pauze (u proljeće krenem pa sve do jeseni) se prošetam tamo jer mi jako godi, maknuti se od ureda...I stvarno se isplati, kao što rekoste- čim uđeš zaboraviš da si u centru grada.Takav mir i takav sklad -ma savršenstvo...
A vama dvoma sve pohvale -  stvarno ste mi super...
Thumbs%20Upsmile120 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.