Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Eustoma
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Eustoma

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Eustoma
    Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 07:43
biljka koju sam kupila u jednoj od onih svojih shopping navala... ne znam nista o cvijetu, al kupim jer izgleda lijepo... i sad problem... bila je prelijepa, ljubicasta, cvjetala, puna pupova... kad sam dosla kuci, otvorila je jedan pup, i nakon toga vise ni jedan... ne znam sto radim krivo... drzala sam je vani, na mjestu s popodnevnim suncem. Pročitala sam da voli puno sunca pa sam je stavila na puno sunce da vidim hoce li se oporavit (kontam mozda joj nedostaje sunca da procvjeta) no ništa od toga, samo joj se lišće objesilo od sunca... ne znam što da radim... upomooooooć!
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 08:00
potpuno identična situacija se i meni dogodila s tom biljkom prije tri tjedna kada sam je dobila. Zaključila sam da je vrlo osjetljiva i da joj nije odgovarala promjena uvjeta i druga okolina pa je reagirala sušenjem cvjetnih pupova, a lišće se objesilo jer se tresetna zemlja brzo osušila. Dobro sam je zalila, odrezala suhe pupoljke i nakon kratkog vremena je živnula i sada ima nove zdrave pupoljke.
Nažalost, biljka nije trajnica pa imamo malo vremena da uživamo u njoj. Sretno!Smile
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 08:33
odsad kad idem u shopping nosim laptop sa sobom i googlam prije nego kupim Big%20smile

mozda je znaci ipak uspijem natjerat da procvjeta... a kako cesto je zalijevas i na kakvoj poziciji stoji?

i da li razvija sjeme u onom cvijetu? smile172
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 09:07
kod mene je na suncu, proguglala sam da mora imati barem 4 sata dnevno sunca da bi lijepo cvala, ali sam primijetila da ne podnosi najjače sunce pa sam je stavljala u hladovinu. Moja je imala 4 cvijeta, ali nisam uspjela uhvatiti sjeme, navodno teško ide. Pokušat ću je održati preko zime, odrezat ću je i slabo zalijevati.
Znaš kako je sada zalijevam? Ne dajem joj vodu dok ne vidim lagane promjene na lišću, kad se onak lagano objese, onda ju zalijem i ona isti tren živne.Smile
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 09:09
ovako je izgledala u najboljem izdanju, kada sam ju dobila. Ovi svi pupoljci su se poslije sasušili...
 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 09:31
a ovak izgleda danas:
 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2010 u 20:48
a još je uvijek lijepa zelena... tako da ima velike šanse da opet bude onako lijepa šarena.
I vecina biljaka koje nisu trajnice ako imaju uvijet mogu prezivjeti vise godina.
 
ja sam u stakleniku imao obicnu vrtnu begoniju preko 5godina na zivotu... a ljetnica je. tako da ima nade i za ovu biljkuBig%20smile
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 20:12
hvala admine...ja ću je pokušati održati na životu, tu odluku sam već donijela...samo je treba podrezati, držati na hladnijem mjestu i vrlo rijetko zalijevati. Koliko sam čitala na netu, šansa za to je minimalnaSmile
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 23:05
Ta me biljka podsjeća na moj propali lizijantus kojeg sam proljetos kupila i dosta novaca dala za njega i na kraju ga bacila .
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 10:47
Ja sam je kupila u svibnju i cijelo ljeto me razveseljavala svojim cvjetovima. Iz korjena su izbili novi izdanci koji su opet puni pupova. Inače držala sam je na suncu i dosta zaljevala.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 22:25
Dok cvate prelijepa je , kad vise ne cvate lijepa je , a admin ima pravo , skoro svaka biljka ako i nije trajnica , pod posebnom paznjom moze prezivjeti !

To vam zelim od srca obadvjema   !      smile127
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 16:34
moja ja preživjela zasad.. oni izdanci koje je imala kad sam je kupila, na njima su se listovi beživotno objesili, ali su zato niknuli preko jeseni novi izdanci iz korijena, koji su zasad niski, ali sam na jednom danas osim malih listića na vrhu koji mi govore da raste i dalje, vidjela na jednom vrhu i cvjetni pup i odmah mi je uljepšalo dan Smile s tim da je biljka cijelu zimu bila vani (Dalmacija), nezaštićena tako da je moje oduševljenje još i veće!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.