Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 42434445>
Korisnik
Poruka
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 12:55
Ma super su,moja snajka bi bila jako zadovoljna bojom,Što te smetaju rupice?Uzmi žičanu četku i malo pređi preko posude da vidiš kako postaje druhačija.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 13:19
Jako je lijepa....
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 19:50
Sanja123 prekrasne su ti, samo nastavi kad ti tako dobro ide

petar33 i tvoja je baš lijepo ispala, mene ne smetaju rupice
Na vrh
petar33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Travanj 2014
Lokacija: sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petar33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 22:06
Smetaju mi zato što mora postojati način da se ne javljaju rupice a po prirodi sam perfekcionista da se razumijemo i rupice daju čar ručnog rada!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 23:01
petar33 naravno da postoji način da se rupice ne vide, a to je da što bolje natiskaš smjesu u kalupu, tako ti neće ostati ti razmaci, pa ako te toliko smetaju, probaj bolje natiskati smjesu (ali to ti je gotovo nemoguća misijaLOL)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 00:08
Možda ako smjesa bude bolje umiksana i papir sitnije usitnjen da bi smjesa bila kompaktnija.
Ili da napraviš završni rad kao gletanje.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 07:58
Meni su rupice  na tvoji kalićima isto ok. Ja namjerno gužvam najlone u kalupu da mi budu što rustikalnije. Ali naravno svako ima svoju predodžbu. Možda bi pomoglo kada bi kalup oblijepio ravnim debelim najlonom, tako da nigdje nema nabore....ili da ih radiš sa vanjske strane kalupa, tada bi vidio svaku nepravilnost i mogao bi izvana malo zaliti sa malo više tekućom smjesom da popuni praznine.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
goranvranje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Ožujak 2014
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goranvranje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 09:56
sve su super smile57
Na vrh
petar33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Travanj 2014
Lokacija: sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petar33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 10:38
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Možda ako smjesa bude bolje umiksana i papir sitnije usitnjen da bi smjesa bila kompaktnija.
Ili da napraviš završni rad kao gletanje.Wink


I ja sam na puto takvog razmišljanja smrcko ali vjeruj da je papir dobro izmiksan i da sam se  ovaj put trudio da baš dobro utiskam smjesu jedino sam prilikom dodavanja cementa ručno mješa a možda sam i tada trebao sa bušilicom pa bi masa bila još kompaktnija!?

Nanošenje mase sa vanjske strane ima svoje prednosti što tada imate mogućnosti sopstvene kreacije a i rupice sigurno tada ne bi ostale!

Hvala na savjetima i na pohvalamaClap
Na vrh
samiloti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 06 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samiloti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 20:43
petar33
ja sam one dvije posude radila s vanjske strane. IDeja je bila napraviti jednu veću vazu ali mi je smjesa stalno klizila pa sam na kraju odlučila napraviti dvije manje. zadovoljna sam s tim manjim vazama; a za veću moram naći jedan visok zanimljiv kalup. još tragam...

Wink
Na vrh
samiloti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 06 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samiloti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 20:46
i što se tiče rupica, ja volim pustiti da bude rupičasto, izgužvano od najlona i čak da rubovi budu neobrađeni. Meni je to posebno lijepo. Kada kupiš u dućanu je sve izglađeno i proporcionalno a tako bude svakako i baš zbog toga mi je ljepše; kao da svaka vaza ima svoju priču.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2014 u 18:33
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2014 u 12:02
ajme vaše su predivne ... moji prvi "mačići" .. vidjet ćemo šta će od toga bit. prekjučer napravljene, danas malo očetkane i vraćene u najlončić na spavanje



Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2014 u 14:53
Rokolina,odlične su....
Na vrh
samiloti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 06 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samiloti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2014 u 15:05
Rokolina baš su lijepe!!! Dobro došla na forum
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2014 u 22:41
Hvala Tongue ima ih još ali ih nisam danas još smjela vadit .. jedna runda je napravljena novinskim papirom, i onda još jedna tresetom i perlitom ... 

jedino sam fulala kod kupovine treseta, piše treset sa humusom ..a to sam vidjela tek kad sam došla doma. Tako da ne znam dal će te vazice uopće služit čemu Confused
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2014 u 15:16
Na vrh
goranvranje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Ožujak 2014
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goranvranje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 00:16
bas su lepe,sve lepsa od lepse Smilesmile55
Na vrh
stefan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Svibanj 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 19:12
Originalno poslano od člana Oblak Oblak napisao:


Lijep Pozdrav,  ja sam novi i evo dosta sam pročitao o Hipertufama i ova mi je baš predivna.. Molio bih ako nije tajna kako se postigla ovako predivna boja ??  zahvalan na odgovoru

Moja prva Hipertufa
Na vrh
stefan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Svibanj 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 19:32
Lijep Pozdrav,  ja sam novi i evo dosta sam pročitao o Hipertufama i ova mi je baš predivna.. Molio bih ako nije tajna kako se postigla ovako predivna boja ??  zahvalan na odgovoru
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 42434445>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.