Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 45>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 18:22
Ni ne vidi se da je imala višak tostesteronaLOL

Sad izgleda kao da je kamenaClap
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 23:29

Pozdrav forumašima. Molila bih da mi neko kaže omjere papira, cementa i pijeska pri izradi saksija. Bila bih jako zahvalna.

Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 23:32
i još nešto, da li i u tu smjesu ide treset.Smile
 
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 00:33
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=439&cHash=7cf13c89d2

Na 6. minuti hipertufa od 18. 12


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 00:34
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

-Znači 3 lista papira potrgati na trake, namočiti u vodu

- Miksati 10 - 15 min

- Prebaciti u posudu sa rupama, zbog cijeđenja

- Ostaviti da prenoći

- Uzeti 6 mjerica namočenih novina, 6 mjerica bjelog cementa

- Mješati i nakon tog imamo 2-3 sata za oblikovanje

- Kalup namazati čarlijem

- Oblikovati od dna prema gore

- Da se suši 24 sata ili duže

- Kad je suho brusiti rubove

- Na kraju kolorirati ili namazati tresetom i mahovinom

Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 01:49
Smrčko, mnogo hvala. Zar mora biti bijeli cement. može li i onaj obični, koji se koristi za zidanje.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 21:49
Ma može i ja ću raditi sa sivim jeftiniji je.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 23:29
Ja nisam još nikad radila sa novinama, jednostavno nisam stigla, ma apravo ni se neda novine trgati, pa natapati, pa miksati, pa cijediti....
No ipak me nešto anima, da li je netko radio sa šarenim novinskim papirom ? Mislim na one prospekte što ih skoro svaki dan dobijem u poštanski sandučić. Neki od njih su na običnom novinskom papiru sa svim mogućim bojama, dakle kakva bi tufa bila ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 09:54
Ljudi, namočila papir, izmiksala,stavila da se cijedi i otišla na posao.  kupila b ijeli cement. u Banjaluci samo u jednoj građi ima 25 kg 10 km  ili 36 kn košta. Dosta je povoljniji nego u OBI-ju, Kad dođem sa posla, krećem sa radom. Ajde, potrebna mi podrška. Volju imam strašnu.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 21:12
evo nešto novo:



...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 21:20
valjda je ovo moje dovoljan poticaj svima ?
prije tri dana sam napravila, danas tek skinula sa kalupa, malo je poveliko...
Još treba dotjerivanje, ali neću puno, volim kad je ovako robusno.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 22:18
I meni se dopada što je manje obrađivano i odlično izgledaClap

Onaj reklamni papir ako je masni nebi bio dobar, a ako je obični je OK.
Ta boja sa novina se potpuno izgubi, a boja cementa preuzme.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 05:38
Glikice, divna ti je saksija.ovo nije sa papirom, je li tako.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 09:34
ovo nije sa papirom, još kad se posuši bit će svjetlija, slikati ću pa ćemo vidjeti, za koji dan...
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 10:51
Glikice, da li si kalup oblagala sa vanjske ili unutrašnje strane. Ja sam danas napravila dvije sa cementomn i papirom.Stavila da se suši, pa ćemo vidjeti. U B.Luci perlit nema gdje da se kupi.
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 10:54
Smrcka, mislim da bi umjesto folije za domaćinstvo mnogo isplatnije i bolje bilo posude oblagati sa onom folijom koju koriste moleri ili ti soboslikari za zaštitu stvari kad kreče.Ima je jako mnogo, a košta baš malo.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 11:00
posudu sam oblagala s vanjske strane. A što se tiče folije, ja koristim sve što mi se nađe pod rukom, npr. vreće u kojoj se kupuje zemlja za cvijeće ili bilo koja ambalažna folija, sve čuvam i dobro dođe.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 20:15
Glikice, ti si super. uvijek nađeš vremena da objasniš ono što te se pita. Hvala ti mnogo. Opet moram pitati, koliku debljinu zidova posude praviš od mase sa papirom, a koliku sa perlitom. Ova tvoja posuda ima isti oblik kao one kante za beton, ali je stvarno prelijepa. Meni treba nešto kockasto, ali potpuno i ne mogu da nađem.TongueClap
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 20:52
nije kanta za beton, neka plastična saksija je bila dolje, a gornji dio sam obložila slojem novina da dobijem proširenje. Što se tiče debljine stijenke, pravilo je da veće posude moraju imati deblje stijenke da mogu izdražati vlastitu težinu. Ova moja ima stijenke oko 3 cm. Ako hoćeš kockastu formu, nađi neku tvrđu kartonsku kutiju.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 06:23
Samo da vam još pomognem vezano za debljinu stjenke. Ja sam radila sa celbetom (papir i cement) i u tu smo smjesu dodavali fina (najfinija) građevinska vlakna.
Vrlo tanke stijenke, na velikim posudama i sasvim dobro se drže:
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 45>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.