Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 45>
Korisnik
Poruka
majra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 01:18
Pozdrav svima,slucajno sam naletela na ovaj forum,i odusevljena sam vasim radovima.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 19:20
Pozdrav!
Evo i mojeg prvog pokušaja sa cementom i mljevenim papirom:
Naravno, sve sam radio kako je i opisano u prethodnim postovima. Nisam htio reklamirati cement, ali recimo samo da je to Portland cement iz Baumaxa gdje 25 kg košta oko 22 kn, bijeli cement od 2,5 kg u Bauhausu košta 35 kn pa sam odustao od bijelog cementa. I ovaj kad se osuši izgleda svjetlo sivo, a naravno može se i obojati u željenu boju.
Znači ovako: prvo sam istrgao novinski papir na trakice, ubacio u kantu, dodao vode i miješao s mješalicom oko 10-ak minuta dok nije nastala ona siva smjesa kao na slici. Stavio sam papir 24 sata na cijeđenje, a onda u papir dodao cementa u omjeru 1:1 (znači, koliko papira toliko i cementa) i miješao oko 10-ak minuta dok se nije sve dobro promješalo. Prije stavljanja smjese u kalup, kalup sam premazao s Čarlijem (može i bilo koje sredstvo za pranje suđa). Nakon toga sam stavljao smjesu u kalup i mogu reći da je vrlo jednostavno i lako rukovati ovom smjesom. Nakon 24 sata izvadio sam već stvrdnutu smjesu iz kalupa i to je to...
 
 
 
Na vrh
majra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 19:35
Super je ispalo
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 19:44
goran44...odlično izgleda
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 21:22
Stvarno odlično izgleda. Samo dalje tako.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 22:10

Hvala! Nisam se nadao komentarima ovako brzo, još k tome i pozitivnim... E sad, ova posuda/vaza ima i donji dio, ajmo reći stalak, već ste možda i prepoznali plastičnu vazu koja mi je poslužila kao kalup. Ali, nekako mi ta plastika nikako ne ide pod kožu pa sam odlučio napraviti sve od papircementa pa što bude. Sad tražim još plastičnih kalupa, napravio bi za potunije ili surfinije posude pa ih okačio u proljeće oko kuće, budemo vidjeli. Žena je već luda od mojih ideja, ali ne predajem se! Thumbs%20Up

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 07:24
Odlično Gorane ! Lijepo si prikazao postupak, a posuda je baš dobro ispala. Budi vrijedan i dalje, pa nam uskoro opet nešto pokaži.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 08:45
Bit će ona sretna kada bude imala hrpu krasnih kalića kojima će se svi diviti. Za kalupe ti može poslužiti bilo što. I ne moraš ih puniti do vrha. Meni su npr. krasno ispali kalići iz kanti od Jupola. Ja sam ih punila samo do pola. Dva kalića sam napravila čak i u WOK-u. Samo sam ga prije toga dobro obložila najlonom. Jedno vrijeme sam manično tražila po cijelom stanu posude koje bi mogle poslužiti kao kalići. Ja ću na proljeće obavezno praviti dva gigant kalića. (Preko zime na žalost nemam gdje). Kalići već čekaju pripremljeni, a dobit ću i perlit na poklon (jupiiii!!!). Naručila sam ga u trgovini još prije više od pola godine i nikako da im stigne.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 09:16
Sanja, već sam u više navrata htjela pitati što je sa tvojim perlitom, znači još čekaš. No kako se kaže: strpljen-spašen !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 11:49
Da još uvijek čekam....kada sam mala škrtica....u Brodomerkuru je 50 kn vreća, a u Biogalu (gdje ga još jedino drže) je 150 kn. Brodomerkur ga na žalost dobije samo dva puta godišnje i onda plane dok si rekao keks. Naručila sam ga kod njih još u proljeće i još uvijek čekam da mi jave. Moj prijatelj je na tavanu našao punu vreću koja mu je ostala od nekih radova, pa ću na proljeće od toga praviti dok ovi konačno ne dobiju isporuku.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 13:38
Bojim se ja draga moja da ti od Brodomerkurovog perlita nećeš vidjeti ni p. Kako mi situacija tamo izgleda prije će zatvoriti nego ti stigne perlit. 
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 13:58
Čekam do proljeća....a onda ću dalje vidjeti...ionako sada ne mogu ništa raditi
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 15:33
Originalno poslano od člana danica41 danica41 napisao:

Evo je!



 
 
Ovo je divno! smile141
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 16:05
Originalno poslano od člana goran44 goran44 napisao:

Pozdrav!
Evo i mojeg prvog pokušaja sa cementom i mljevenim papirom:
Naravno, sve sam radio kako je i opisano u prethodnim postovima. Nisam htio reklamirati cement, ali recimo samo da je to Portland cement iz Baumaxa gdje 25 kg košta oko 22 kn, bijeli cement od 2,5 kg u Bauhausu košta 35 kn pa sam odustao od bijelog cementa. I ovaj kad se osuši izgleda svjetlo sivo, a naravno može se i obojati u željenu boju.
Znači ovako: prvo sam istrgao novinski papir na trakice, ubacio u kantu, dodao vode i miješao s mješalicom oko 10-ak minuta dok nije nastala ona siva smjesa kao na slici. Stavio sam papir 24 sata na cijeđenje, a onda u papir dodao cementa u omjeru 1:1 (znači, koliko papira toliko i cementa) i miješao oko 10-ak minuta dok se nije sve dobro promješalo. Prije stavljanja smjese u kalup, kalup sam premazao s Čarlijem (može i bilo koje sredstvo za pranje suđa). Nakon toga sam stavljao smjesu u kalup i mogu reći da je vrlo jednostavno i lako rukovati ovom smjesom. Nakon 24 sata izvadio sam već stvrdnutu smjesu iz kalupa i to je to...
 
 
 
 
Gorene, hvala na ovom slikovitom objašnjenju. Ide to tebi i nemoj se predati, reci supruzi da nezna kakvog muškarca ima Big%20smile Zar bi bilo bolje da ležiš na kauču  i čitaš novine... ? Puno je pozdravi Smile
Rijeka

Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 17:08
Hahahahahaha, Mira K prenijet ću joj pozdrave, zna ona da sam joj dobar samo se pravi nezainteresirana. Ona je vjerojatno jedna od rijetkih žena koja se ne voli baviti cvijećem, a ja čim zatopli odmah u vrt kopaj, uređuj, plijevi korov, ma sve što treba. Cvijeće obožavam, a imao bi sigurno pravu džunglu u kući da se uspijemo svaki put dogovoriti oko cvijeća. Sad kad sam skužio ovaj papircement bit će posuda za proljeće koliko želiš...
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2012 u 08:07
Gorane44, čestitam, super si ovo uradio.Evo mala sugestija, možeš oblagati posudu i sa vanjske strane i onda ti završni rub bude baš savršen. Probala i uvjerila se. ClapThumbs%20Up
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2012 u 13:50
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2012 u 00:22
Pozdrav svima!
Evo opet sam nešto radio po pitanju papir-cementa i mogu reći da sam se malo zanio. Htio sam napraviti samo donji dio za posudu koju sam ranije napravio,ali zaigrao sam se i napravio punu kantu papir-cementa pa sam panično tražio bilo kakve kalupe po kući. Nakon 5 dana bio sam nestrpljiv pa sam htio na silu izvaditi taj famozni donji dio kompleta iz kalupa. No međutim, pošto je dosta hladno donji dio posude nije bio dovoljno suh i dogodilo se da se razdvojio na dva komada. Zakrpao sam ga sa mješavinom cementa i vode, zasad drži, ali vidjet ćemo kroz par dana. Ove manje posude su ispale odlično i jedino ih još moram doraditi brusnim papirom i obojati.
Evo i slika:
  
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 10:26
Gorane, ovi tvoji radovi su veoma uredni i pedantni. Valjda ćeš nam pokazati kako izgledaju kad ih izvadiš iz kalupa, tj, kad budu gotovi.
Primjetila sam da nemaš izbušene rupice na dnu, za odvod vode ? Ili će to biti isključivo ukrasne tegle ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 09:42

Ove veće će definitivno biti ukrasne tegle, a za ove manje ćemo vidjeti, uvijek stignem izbušiti rupu. Evo, ovo je kako bi trebalo izgledati kad se sve posuši i zalijepi jedan dio za drugi. Nije brušeno niti obrađivano jer se jako sporo suši, a s obzirom na kontinentalne temperature nije ni čudo. Obojao bi u bijelo, a prije toga bi premazao unutarnji dio tegle onom plastikom koja se dobije pomoću nitro razrjeđivača+stiropor tako da dodatno zadržava vodu u tegli.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 45>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,279 sekundi.