Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 45>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 22:46
JOš dodatak: granulacija mu je  0 - 4mm, dakle stvarvno super.


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 22:54
evo i slika



Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
majra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 23:08
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

evo i slikaUploaded with ImageShack.us





Da li si mozda vec radila sa liaporom hipertufe?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 23:44
Majra nisam, sadim biljke u to. No,koliko je lagano i kako izgleda, mislim da bi bilo super za tufu. Prve prilike ću probati.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
majra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 00:04
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Majra nisam, sadim biljke u to. No,koliko je lagano i kako izgleda, mislim da bi bilo super za tufu. Prve prilike ću probati.





Sory,mislila sam da si vec radila hipertufe,pa reko da priupitam kakvo je iskustvo,a sto kazes valja probati,mozda ispadne super.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 10:21
Glikice, mislim da ću ovo i ja probati...
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 17:37
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Imam ideju: umjesto perlita mogli bi koristiti i LIAPOR. Jako je lagan, a i boja mu je bolja nego perlit. Ima ga kupiti u svakoj trgovini građevinskog materijala. Ja sam prije par dana kupila vreću 50l, cijena 67,40 kn. U MD profilu.

Glikice,za šta se koristi taj lijapor. nisam nikad čula. da li je teži od perlita. Ja sam radila neke saksije sa rizlom ili ti teracom, tako kod nas zovu taj kamen, danas se stavlja najviše na groblju, kod mene kući su bile sa njim urađene terase,stepenište i predulaz. poslije se to brusi pa postne glatko. Nekad se mogla kupiti mješavina bijele,crne,sive i smeđe bnoje. sad svaku posebno pakuju. kod nas u b.l. bih vreća od 25 kg košta 11 km.
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 17:39
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

evo i slikaUploaded with ImageShack.us




Glikice, da li je krupnije od zrna popržene kafe.djeluje dobro, ono što se vidi.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 19:30
Evo moje suhe i posađene.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 19:31
Glikice probaj pa da vidimo kako će izgledati.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 19:40
Probat ću bar neku malu posudicu napraviti, tek toliko da vidim kako će se popnašati. Čim se vrijeme malo sredi. kreću radovi.

Radoja, liapor je granulacije o - 4 mm, bar ovaj koji sam ja kupila. Ali postoji i krupniji, no mislim da je za nas bolji ovaj sitniji.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 20:36
još jedan podatak: 1 litra  liapora je teška 44 dkg.

OSice, nešto su ti loše slikice, al mi se čini zgodno.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 08:43
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Probat ću bar neku malu posudicu napraviti, tek toliko da vidim kako će se popnašati. Čim se vrijeme malo sredi. kreću radovi.Radoja, liapor je granulacije o - 4 mm, bar ovaj koji sam ja kupila. Ali postoji i krupniji, no mislim da je za nas bolji ovaj sitniji.




Glikice, nisi mi rekla zašto se inače koristi taj liapor, da li kao perlit pri sadnji i sijanju ili u građevinarstvu, ili ima agroliapor kao i agro perlit [IMG]smileys/smiley7.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" />
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 09:40
Koristi se u građevini, pase i kupuje u trgovinama građ. materijala. Ja sam ga kupila u MD-profilu. Prodaje se i pod naztivom LECA. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 07:54
Evo moje prve hypertuffe,suše se.Nisam zadovoljna,po mom mišljenju preteške su.Radila sam omjer 1:1:1,humus,perlit,cement.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 08:26
OSice...čekaj malo, pa još treba voda ispariti. Bit će lakše, iako one stvarno velike i nisu toliko lagane. Ima se što tegliti. Inače u hypertufu ti se ne stavlja humus, već treset. Meni su se raspale kada sam prvi puta umjesto treseta radila sa humusom. Držiš ih unutra? Još je malo hladno da budu vani. Ah da....izgledaju lijepo, bit ćeš ti zadovoljna kada se osuše.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
majra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 08:27
OSice,lepo izgledaju.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 09:43
Držim ih u prostoriji gdje je temperatura oko 13 pa se polako suše,a zemlju sam koristila klasičnu za cvijeće.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 09:44
Hvala Majra
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 21:59
Osice,super su posude.Svaka sledeća će biti bolje. Inače,hypertufa je mnogo teža od one mase cement-papir.Držim ti fige,samo naprijed.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 45>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.