Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lespedeza thunbergii - Desmodium penduliflo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lespedeza thunbergii - Desmodium penduliflo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 12:38
prekrasne su vam, svima
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 19:16
Stvarno je malo reci da su lepe one su posebno posebne,ali pitanje za MiraK
tvoja je neverovatna kao da je vestacka jer ovako poređati da visi je neverovatno,kako si ovo uspela,bravo za tebe.


Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 22:05
Ova kišna sezona im je izuzetno pogodovala



Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2014 u 12:09
NinettA, pravu kraljicu imaš !
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2014 u 23:11
Rajski vrtovi Embarrassed
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2014 u 23:17
Predivna je!!!
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2016 u 00:32
Slikano sredinom rujna prošle godine

Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2016 u 21:03
NinettA, krasna ti je Lespedeza. Moja je mlada, ali svake godine je sve bujnija.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2016 u 01:05
Carol još jednom hvala, i ova je mlada, ima samo dvije godine
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 23:26
Moje su preseljene, podjeljene na sve strane, koliko god se moglo... Hoće li sve ovo preživjeti, vidjet ćemo ubrzo.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2017 u 01:38



Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2017 u 16:56
Svoju sam lespedezu posadila na rubu padine uz samu terasu, ali nisam bila zadovoljna jer bi grane pale niz padinu i zapravo ju nismo sa terase gotovo niti vidjeli. Zato ju zadnje dvije godine uzgajam uspravno. Zabila sam uz samu lespedezu dva malo razmaknuta metalna zeleno plastificirana kolca dužine cca 2 - 2,5 m i čim u proljeće potjeraju mlade grane, pažljivo (da se ne otkinu od glavne grane) ih zavežem za kolac. Pola grana rasporedim uz jedan, a pola uz drugi kolac. Grane privezujem plastificiranom zelenom plosnatom žicom i ne stisnem ih uz kolac da ne budu pregusto jedna uz drugu. Kako rastu u vis, tako glavne grane privezujem uz kolac. One izrastu do vrha kolca pa nešto i više. Grane koje puštaju sa strane ne diram i one vise slobodno u prostoru. Neke od njih izrastu toliko dugačko da dodiruju zemlju pa sam neke pri zemlji i skraćivala. 
I kada nije u cvatu taj lepršavi prozračni grmić lijepo izgleda, a kada procvjeta, "to vam je onda prava fešta od jaji, ajme!!"... U naravi izgleda puno ljepše nego na slikama i presretna sam jer mi je uz samu terasu na kojoj uglavnom boravim, a k tome, cvjeta u jesen kada je većina cvijeća već pri kraju cvjetanja.
Nisam puno slikala ove godine, ali evo jedne slikice da vidite kako izgleda taj grmić u uspravnom stanju. Ima i dio grma sa lijeve strane stupa, ali nije stao u sliku.
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2017 u 14:06
Nineta cimicifuga prekrasne su, još da se mogu teleportirati u vaše vrtove...smile120
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2017 u 17:44

Catalpa, kad procvate Lespedeza možeš se teleportirati i do mojeg vrta, a možeš i "došetati" puno prije,kad zatopli.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2017 u 18:10
Carol draga, drage volje bude li mi vrijeme dopustilo smile78
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2018 u 15:25
I ove godine moja lespedeza nije grm padajućih grana, već preko dva metra visoki grm sa mnoštvom pokrajnih grančica koje su prepune sitnih cvjetića. 

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2018 u 11:06
Negdje sam već napisala, ali nisam dovoljno naglasila jednu karakteristiku kod lespedeze o kojoj se treba voditi računa. Naime, početkom zime uputno je grane lespedeze skratiti na jedno 50 - 60 cm visine. Naime, te će grane ionako zimi uginuti od hladnoće, a skraćivanjem grana spriječit ćemo da se od naslaga snijega ili leda ne potrgaju u donjem dijelu iznad zemlje.

U proljeće podrežemo grane na otprilike 10 - 15 cm dužine od mjesta gdje izrastaju iz glavne grane, sve ovisno o tome gdje se naziru novi mladi izboji. Uvijek treba odrezati granu tako da ostanu oka za nekoliko mladih izboja.

Pišem ovo upravo zbog tih mladih izboja. Sa njima treba postupati vrlo pažljivo jer se i pri malom pomicanju odmah otkinu od matične grane. Više puta mi se dogodilo kada sam nešto uokolo lespedeze radila da sam nehotice pomaknula granu i ona je odmah otpala. Posebno moram biti pažljiva kada ih odmah po izbijanju, dok su još jako savitljive, privezujem uz štap da rastu okomito. Jedino sam ove godine imala sreću da mi niti jedna nije otpala, ali sam si dala truda pa sam ih odmah po izbijanju usmjeravala. Lani sam ih počela privezivati kada su već bile pola metra dugački izboji i oni su tada već manje savitljivi pa mi se nekoliko grana otrgnulo.

Još da dodam, moja lespedeza ima samo izjutra nešto sunca, na jakoj je vjetrometini i na rubu padine. Sve ove godine nisam ju gnojila, dodala sam nekoliko puta nešto svoga komposta i par puta ju zalijem za vrijeme najvećih suša. Kao što iz slika vidite kako izgleda, biljka je očito nezahtjevna i po pitanju položaja gdje raste i po pitanju tla u kome raste. Jedino ne voli rasti u vlažnim područjima.


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2018 u 20:39
Moja lespedeza



...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2018 u 00:07


Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.