Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lespedeza thunbergii - Desmodium penduliflo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lespedeza thunbergii - Desmodium penduliflo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 17:09
Carol, da nije bilo Mire, i da nije bilo šetnjice sa Silvy jednog kišnog dana, ja nikada nebi imala lespedezicu!!  Prošle godine sam ljeti danima šetala kraj nje i nisam je primjetila!!  Ali ju je Jagoda znala, kakva je to biljčica pa smo imale prave smjernice, i samo je trebalo pričekati pravi trenutak!!!Wink

Do sada si već valjda počela zalijevati ahimentesa, pa već i tvoji rastu, ili .....  čekaju povoljan trenutak??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 00:14
Free ista priča..Wink
 
Evo i moje mlade
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 00:17
Evo cvijeta i podjeljene reznice na kavi u Nubaru Smile
 
Rijeka

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2012 u 00:27
Mira jel to ona mlada toliko narasla, ili je to druga - svatovska ??



Uploaded with ImageShack.us

Moja je predugo bila u tegli !! Nije imala vremena narasti !!  Al možda bude imala vremena procvasti !!!  Ima duž cijele grane pupoljke !!   Jel je moram prek zime zaštititi ili bolje izvaditi iz vrta i u tegli s njom u zimski vrt ?
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2012 u 14:06
u, koje tebe brige more u pola noći!Wink
Gospođa kod koje kupujem za naše forumašice, tebe i sebe veli da ne treba ničim zaštititi!
Dobro podnosi zimu, voli dobro drenažno tlo!
Kao valja skratiti granu na cirka 40-50 cm zimi, al ja bi to ipak napravila u proljeće!
I za cvijet se ne brini...veli da cvate do kasno u jesen!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2012 u 19:18
MiroK .....danas sam tvoju reznicu bocnula u zemlju
Fre....pogledaj prvu stranu i muhlin opis biljke....(-20do -30°C)
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2012 u 14:49
smile213    Moon, neznam kako mi je promaklo ovo za minuse, ali moram ti reči da si me jako razveselila !!!  Jer sad imam dvije (ok, druga još nije sasvim moja, al bu !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 15:26
E, sad, moja se lespedeza osušila- bila sam izvan sebe kad sam ju vidjela, a sada, čitajući ove postove vidim da joj nije ništa, da je to normalno. 
Iz zemlje raste prekrasna mladica.
 
Jedino nisam sigurna da li sam ju prekasno s teglom unijela u podrum, pa je smrzla od prvog snijega i minusa, ili joj je to ipak prirodan proces pa svejedno gdje se nalazila ona odumre.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 17:59

Moje su sve 3 ostale vani !!  Zato sam je i nabavila jer ona za razliku od svega ostaloga na kaj imam ćef ...ostaje vani !!!

I naravno sada nestrpljivo čekam prve zelene listiće u proljeće !!  A od jučer opet pada snijeg !!  A do poćetka proljeća ima još samo .....6 dana !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 18:01
Moja djevojčica (slikana prije par dana)


Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 11:48
Molim malu pomoć- savjet!
Neki dan kad sam sadila lespedezu na stalno mjesto ( mlada biljka, kupljena prošlu jesen, držana preko zime u podrumu ), slučajno sam otkinula jedinu grančicu, oko 40 cm, koja je potjerala iz prošlogodišnje granje.
Da li da ju ipak posadim, hoće li ponovno potjerati nove grane iz korjena, ili da ipak kupim novu??
Hvala!
LP
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 17:48
sunceee, moja je tek promolila grančicu za 2 cm...ne boj se, posadi korijen...sigurno će nova grančica odnekud niknuti!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2013 u 18:23


Uploaded with ImageShack.us

I moja je mlada grančica nastradala od lopate, od dvije male lespedeze, jednu sam vadila za dragu tikvić,  njezina je već veća od 30cm, a moja kojoj sam nehotice otkinula mladicu, baca drugu mladicu!! Sunceee, Ostavi je samo u zemlji, bacit će ona grančice !!



Uploaded with ImageShack.us

Zato je ova koju mi je kupila Lovro na VŽ placu prekrasna !
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2013 u 20:55
Moja je opet lijepo krenula i cvjeta. Slika naknadno.
Rijeka

Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2013 u 21:33
Potjerala je i moja nakon par dana nove grane iz korijena- a ja ko malo dijete hodala svaki dan oko nje i gledala ju, divila se čudu prirode... kao netko tko je potpuno prolupao.
 
Sad već ima pupoljke ali ne znam da li će cvasti jer su joj se donji listovi naglo počeli žutjeti i otpadati.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 12:42
može li se lespedeza razmnožavati reznicama i sada, za vrijeme cvatnje?
grane su pune cvjetića pa ne znam koliko bi bilo učinkovito

Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 22:46
Natalija najbolje je odvojiti u proljeće od matične biljke jednu stabljiku,a može se sijati i sjeme u zatvorenom i grijanom prostoru prije zadnjeg mraza.Ne brini,moja se pokrenula s mjesta i od jedne male stabljike je dosta narasla pa će ih biti u proljeće.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 06:19
fala draga, ali pitam zato jer sam nedavno jednu uzela kao poklon, sad je toliko rascvjetana i krasna da mi se teško odvojiti od nje pa ću je zadržati Clown
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 08:38
Moja djevojčica.....


.... i njen neobičan vrh (srasle grančice)


Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 19:41
To nije djevojčica nego prekrasna djevojkaTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.