Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cupressocyparis Leylandii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cupressocyparis Leylandii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 13:05
Ja sam ga kupila u MBM-u Lučko pretprošle godine. Da li ga sada imaju u ponudi neznam. Na PP ću ti poslati telefon kontakt osobe tako da se možeš informirati telefonski. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2010 u 22:16
Cimicifuga možeš li reći gdje prodaju Cupressocyparis Leylandii u Zagrebu ? U stvari gdje si ga ti kupila?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 22:13
Ja sam ga pretprošle godine nabavila u Zagrebu. Izabrala sam njega upravo iz razloga što brzo raste, podnosi rezidbu i nije zahtjevan. Naime  trebala mi je zimzelena biljka koja će popuniti jedno neugledno mjesto između betona cisterne i stepenica, sjeverna strana, uglavnom sjena, tlo prestrašno, svugdje okolo u zenmlji beton...
I zbilja se pokazao kao brzorastuća biljka, a izgleda da se sasvim snalazi i u ovim, za rast nepovoljnim uvjetima.




Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 21:13
Cupressocyparis Leylandii – Najbrže rastuće crnogorično drvo ?

Evo otvaram temu o još jednoj zanimljivoj četinjači. Prošlu jesen sam prvi puta kupio četinjače preko kataloške prodaje. Kupio sam 5 kom Cupressocyparis Leylandii 2001 ( firma Bakker, cijena 5 kom - 24 €, visina 20-30 cm) U našim rasadnicima je nema za kupiti (tako mi izgleda jer je nigdje nisam vidio) a recimo u V. Britaniji čini 10 % prometa ukrasnog crnogoričnog drveća.

Cupressocyparis Leylandii je jedna od najbrže rastućih zimzelenih biljaka. Naročito je popularna u zapadnoj Evropi kao biljka za visoku živicu. Kada je riječ o stvaranju privatnosti nema mu premca među drvećem. Samo pazite to je drvo koje naraste do 40 m za recimo 40 god. Dvostruko impresivno! Ako ga sadite za živicu tada je potrebno redovito (2 puta godišnje) orezivanje. Kao i većina četinjača ne potjera novu rast iz starog drva zato je redovito održavanje, čitaj orezivanje obavezno.
Lijep je kao samostalno ukrasno drvo i lagano se orezuje kao topiari.

Nastao je slučajnim križanjem čempresa Cupressus macrocarpe i Chamaecyparis nootkatensisa. Kao hibrid Cupressocyparis leylandii nije sterilan pa sve sadašnje drveće Leylandii čempresa potječe od nekolicine prvih primjeraka uzgojenih u Americi početkom 20 st. Evo slika mojih Lejlandica. Rastu u sjeni susjedove kuće. Sunce ih grije od 14 sati nadalje tako da položaj za njih nije najbolji. U prvoj godini su narasle za kakvih 20 cm.


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.