Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kiwi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kiwi

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 23:35
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Dobila sam od Lorice odsječene grane kiwija. Sad moram čekati i vidjeti jesam li uspjela obje vrste izabrati ( muški i ženski)Smile

Lijevo je muški civjet, desno ženski.




Bravo Smrcko! Muški cvijet kiwija ima istaknute prašnike (muški reproduktivni organi ) dok je tučak ( ženski reproduktivni organ ) zakržljao i nalazi se na dnu cvijeta, skoro neprimjetan. Obrnuto, ženski cvijet ima istaknut tučak i sitne prašnike kao što se vidi na slici. Odlična slika!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 18:21
Ako nekog brine raste i u slavoniji bez problema. Ove god, 7kg, u 100kom.Dva ž. i jedan m.
Na vrh
alias View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Siječanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alias Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 20:22
Pozdrav, odlučio sam se na kupnju kiwija,ali u rasadnicima su cijene velike (60 kuna jedan kiwi) i još nema ni pola metra.. Zato sam prošnjufao i vidio da se može kalemit na divlje grožde,tako da ako kalemim stavljam slike .. držte mi palčeve ako kalem uspije
Na vrh
seneka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seneka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 21:46
Neznam gdje si to pročitao ali to se kosi sa zdravim razumomThumbs%20Down
SvaštaUnhappy
Na vrh
samba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 12:24
Spremam se kupit kivi, 2 ženske i jednog muškog. Ovdje kod mene gdje sam gledala biljčice su poprilično male, oko 30 cm, a i skupe. Imate kakav savjet? Koliko velike i gdje kupiti? hvala
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 00:43
Ja sam 2010 godine kupio u tržnom centru muški i ženski kivi bili su veliki tek nekih 5 cm mada sada kod nas ima na pijaci da se kupe u paru muški i ženski visine nekih 1 metar. Pošto ja živim u kontinentalnom dijelu u Bosni i Hercegovini kod Tuzle prvu godine dok su biljčice bile posve male držao sam u saksijama a u proljeće 2011 sam ih posadio vani. Znamo kakava je bila zima 2011/2012 kod nas je početkom februara te 2012 godine jedno veče bilo - 25 C i moj kivi je preživio oko stabla sam stavio malo više stajskog đubriva sa slamom da mu štiti korijen. Ovu zimu je još bolje podnio. Bitno je napomenuti da kivi traži mnogo vode tako da ga je neophodno zalivati preko ljeta.
Evo mog kivija star 3 godine






jedino imali smo neki dan led pa je malo oštećen
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2016 u 20:20
Evo jedan video o razmnozavanju kivija iz semena Tongue.




p.s. Da li neko ima muski kivi actinidia arguta?


Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2016 u 16:30
Ovako izgledaju kalemlemovi kivija kod mene ove godine Big smile.


Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2017 u 19:16
Dobio sam dva korena kivija u vreme kada je vec krenula vegetacija, u ovom videu mozete videti kako oni sada izgledaju 2 meseca kasnije.


Na vrh
Blesava baka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Srpanj 2020
Lokacija: beograd
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Blesava baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2020 u 07:59
Nova sam na forumu.Dobila sam tri kivija (muška i ženska) stara 15 godina. Kuća gde su rasli je srušena a vlasniku je bilo žao da niko ne uzme stabla. Stabla su visoka oko 2 m i orezana i izvadjena iz zemlje pre dan dva(znači juli mesec) Interesuje me kako ih posaditi i zaštititi da bi sledeće godine pustili nove izdanke. Molim za savet na koju dubinu da ih posadim i sve što je potrebno uraditi da bi ih sačuvala. Nemam baš iskustva u ovome. Hvala svakom ko pomogne.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2020 u 19:11
Treba ih posaditi na istu dubinu kao i ranije. Zalijevati redovno, porezati korijenje prije sadnje. Sad je lose vrijeme za presadjivanje, usred vegetacije, preveliki su. Ja bih ih posadila u posude koje bih drzala u polusjeni, jer ako ih posadite na trajno mjesto, to bi trebala biti suncana pozicija, a na suncu tesko da bi se primili. Sretno u zahtjevnom poslu.
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.