Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Živi kamen - Lithops
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Živi kamen - Lithops

 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Živi kamen - Lithops
    Objavljeno: 25 Rujan 2010 u 20:50
Pozdrav...zanima me dali netko zna nešto o sijanju lithopsa...planiram nabaviti par sjemenkica tako da me zanima nešto o sijanju...imam jednu vrstu...a i jedno pitanje za experte...na dnu lithopsa je nešto kao opeklotina...ako netko zna o ćemu se radi molim da napiše...iako mislim da toka neće biti kada se ponovno "porodi"...hvala...pozdrav...

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2010 u 15:09
Zar nitko nema ovu biljku???
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 20:24
imam ja ne znam što bi to bilo ali sigurno nije opasno pusti pa ćeš vidjeti samo ne zaljevaj previše zapravo ne trebaš uopće osim ako primjetiš da se smežurao.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 12:17
Prekrasni su...gdje si ih nabavila?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 20:31
Cvjećarna Zrinjevac u Importane centru u Zagrebu. Inače su Bešlićevi.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 20:46
aha...hvala....upravo sam dobio 30 sjemenkica različitih lithopsa...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 20:09
gdje ste nabavili sjemenke?
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 20:20
Ima na aukcijama.hr, meni su nikli ali nisu preživljeni pikiranje....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 21:47
ja sam prije nekoliko dana kupila jednog, zalila ga i već nakon 2 dana izgnjilioConfused
dali mi netko može reći svako koliko se zaljevaju i koliko?
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 17:43
Evo moj stoji na kiši i izgleda dobro, a zalila sam ga prije dva dana.
 
Moj je kod mene jedno mjesec dana .
 
Tek sam sinoč pročitala da ne voli vodu .
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 20:21
Pa lithopsi se ne moraju zalijevati oni crpe vodu iz vlastitih listova prilikom presvlačenja potroše stari par listova. Baš ako bi bili smežurani može ali čisto malo.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 22:20

Ja imam ovakav jel to isto ?

 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 08:06
Anči ovaj tvoj sukulent jako sliči na Lithopsi ali on to nije. To je Pleiospilos nelli. Lithopsi nisu tako „veliki“. Najlakše je prepoznati Lithopsi po tome što raste u zemlji zakopan do vrata.
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 08:55
onda sam i ja pogriješila, moj je kao od anči39!
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 15:34
Hvala Pinus sad znamo što je Tongue
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 19:26


Nedavno sam kupio 4 mala lithopsa (6 cm tegle). Bešlić me je ugodno iznenadio. Uz one krasne euphorbie u vrtne centre je poslao i lithopse. Litopse sam presadio u suhi mineralni supstrat kojem sam dodao malo starog odležanog komposta. Držim ih na južnoj prozorskoj polici dnevne sobe. Kada bi bilo dobro prvi puta zaliti litopse ?
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 20:08
Bolje ih je ne zalijevati uopće u ove zimske dane. Ja sam nedavno svoja četiri malena zalila sa par kapi, jučer sam i zadnji bacila-prvo je došlo do promjene boje a zatim su postali sluzavi-ljigavi, grozan osjećaj kad ih dotakneš. Onim većim sam dolila vode u podmetke i pucaju od zdravlja. Stoje na prozorskoj dasci, iznad radijatora.
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 20:18
Gricka hvala, znači do proljeća ništa vode makar su na sunčanoj (ovisno o vremenu) toploj 20 – 22 C, prozorskoj polici dnevne sobe.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2011 u 08:58

Čitam na internetu savjete o uzgoju lithopsa i često naiđem na ovakav savjet. - Od studenog do ožujka ne zalijevati da bi samo par rečenica dalje pisalo : ne dozvoliti da se zemlja oko korijena potpuno posuši. Objašnjenje: „dlakavi korijenčić lithopsa mora ostati stalno živ“. Znači nema zalijevanja ali usprkos tomu supstrat se oko korijena ne smije posušiti !!??
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2011 u 22:35
Ja moje male zalijem malčice s vremena na vrijeme jer su na toplom a supstrat je pijeskovit. Sami će ti reči ako primjetiš da su se smežurali zalij malo.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.