Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Živi kamen - Lithops
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Živi kamen - Lithops

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 20:16
Pre dobri su Pinus a da otkriješ u čemu je kvaka pa da cvjetaju, sramim se stvit moja dva kad vidim tvoje a da ne kažem od cvijeta nema ni c a za više nemogu ni pomisliti
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 21:01

Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Pre dobri su Pinus a da otkriješ u čemu je kvaka pa da cvjetaju

 @aralija, nema neke tajne. Svi oni cvjetaju sami od sebe. A ako treba nekog pohvaliti onda je to Željko Baljkas. Osim kvadratne zelene tegle gore desno sve su ostalo njegovi sijanci. Možeš si samo mislit kako to izgleda kod njega u njegovom stakleniku kada procvatu njegovi „kamenčići“. Big smile

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 21:40
Aralija, zašto se sramiš ? Pa ti imaš divne sukulente, za poželiti. Stavi i litopse. Kad bi stavljali slike samo naj, naj, jako malo slika bi bilo !
Da ja imam i jednoga, pokazala bih ga, ali nemam, ne idu mi i dobro.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 16:27
Kako su vam prezimili Lithopsi?

Od 8 teglica jedan u jednoj je propao. Ostali se svi otvaraju. 



ovo su sijanci koji jakoooo sporo rastu, neku propadaju al neki se još drže. Nadam se da će mi bar 3-4 najjača opstati

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2014 u 18:05
sijanci Ž. Baljkasa, 1. 10. 2014

 Ovih dana kod mene cvatu samo bijeli lithopsi.  Prije desetak dana su cvali samo žuti. LOL
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2014 u 18:43
Možda im je netko ukrao boju.

Možda je to zaštita, da se ne križaju.

Možda je to.....ko bi znao.

Ali svakako su ti slatki.
Eksotika je kul
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2015 u 10:37
pozdrav svima, imam dosta iskustva sa manje zahtjevnim sukulentima, ali u mesembima sam newbie, a jako su mi dragi
imam neke lithopse iz bauhausa, a sad sam nabavila još lapidariu i fenestrariu, mogu li to sve stavit u istu posudu s obzirom na uvjete koje traže?
također me zanima gdje kupujete taj kvarcni pijesak, a da imaju neko manje pakiranje, a ne baš 5 kila?
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2015 u 10:51
Tangerina u pet shopu sam kupovala kvarcni šljunak 2-3 mm, pakovanje je 2,5 kg, koristi se za akvarijske podloge. Možda imaju i kvarcni pijesak, nisam gledala. 
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2016 u 07:38
kako ustvari treba posaditi fenestrariu? kad je googlam, nailazim na slike gdje je cijela biljka iznad tla, i neke gdje je dijelom u zemlji, a samo gornjim dijelom viri, kao lithopsi.

i još jedna stvar, nabavila sam mladu fenestrariu i frithiu pulchru prošlo ljeto, tad su bile otprilike jednake veličine. Sada je fenestraria barem duplo veća, je li i drugima frithia pulchra sporo raste? 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2016 u 08:34
20. 3. 2016

Fenestrariu namam ali da ju imam posadio bi ju na isti način kao što sam posadio frithiu.

Frithiu imam zadnjih 6 mjeseci. Koliko vidim i moja sporo raste ali zato često cvate,  evo ovih dana kod mene po treći put  Smile :
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.