Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Živi kamen - Lithops
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Živi kamen - Lithops

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
Korisnik
Poruka
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 16:10
@Zvjezdana - dok su tako mali trebaju imati vlage i trebaju stalno biti pokriveni folijom, osim kad prozračuješ da ne nastane plijesan. Kako je opisala sanjalica4 je ok način, barem iz onog što sam čitao. Ja ću pričekati još nekih mjesec dana da posijem.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 10:18
Hvala za info..vlažim ih čim se malo posuše nadam se da mi neće uginuti... baš su mi smješni ko male točkice zelene :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 23:03
Zadivljena sam ! Ja uopce nisam znala da ovakovo nesto postoji ! To sad vidim i cujem prvi put ! Fascinirajuce !    Clap
Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2012 u 09:36
Originalno poslano od člana anči39 anči39 napisao:

Ja imam ovakav jel to isto ?

 
i ja imam pleiospilos nelii i bas ga volim nisam imala pojma sto je kada sam ga kupila a onda me odusevio, stalno se rastvara u još novih..
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 20:58
Odlučio sam sve lithopse koje imam posaditi zajedno u veliku posudu od terracotte, desetak primjeraka. Supstrat kupovna zemlja pomiješana s puno kvarcnog pijeska i dosta perlita. Sad vidim da će mi dosta "lufta" ostati u tegli, zna li tko di bih mogao sad kupiti u zg pokoji primjerak, prošao sam centar grada i bauhaus i nisam našao?
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 21:59
nisam ih vidjela nigdje pod zadnje stvarno neznam gdje bi ih mogao naći... jedino kod bešlića?
Per aspera ad astra.



Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 13:12
vidjela dam ih prije tri tjedna u mbm lučko..bilo ih je dosta!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 13:38

Bešlić prodaje svoje kaktuse u MBM-u. Ovi kamenčići sa slike su isto tako Bešlićevi i kupljeni ovu jesen u MBM- u. Ne znam kakvu cijenu ima kod sebe u svom kaktusarniku no cijenu u MBM-u ima nižu nego kod internetne prodaje svojih kaktusa.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 12:49
niknula su mi još tri znači sad ih je 5 :) možda još koji nikne jer posula sam sjemenke po zemlji ali špricanjem su se vjerovatno zabile malo dublje u zemlju pa im treba dok se ne probiju gore... mad aja sma zadovoljna i sa 5..nadma se da će poživiti

Pinus fora su ti ovi veliki sad skidaju košuljice ili? tako ću i ja svoje pijeskom istaknuti ali kad malo porastu sad su još male točkice zelene
Per aspera ad astra.



Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 12:00
niklo ih je 9 u međuvremenu lijepo napreduju ovi što su prvi niknuli tako da se nadma da neću nešto zeznuti
Per aspera ad astra.



Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 17:18
ima ih i u bricu
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 14:27
koji grad?
Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 20:52
kaštela, sorry nisam odmah stavila
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 23:18
Meni je MBM jako daleko ; mozete mi reci gdje je Beslic ?
Naravno ako nije tajna !
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 07:03
bešlić je u žažini, kod siska, a imaš i stranicu s mogućnosti internet kupovine

ali sačekaj koji proljetni sajam, mislim da ih gore kod vas bude i više u sezoni, sigurno će biti kaktusara
a lithopisa su ljetos imali u baumaxu, zna se dogoditi da ih i drugi trg. centri imaju, samo treba pogoditi pravo mjesto u pravo vrijeme

ja ih samo gledam - za sada

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 07:10
Kaktusi Bešlić d.o.o.,   Žažina bb, 44272 Lekenik, Telefon: 044 752-273

Za ovu reklamu ću zahtijevati 30 % rabata kada ga posjetim. Zadnjih nekoliko mjeseca ima blokirane (?) internetne stranice.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 08:01
a ja sam mislila da je do mog komp. što ne mogu na bešlićevu stranicu - često se dogodi da mm nekim radovima/programima... blokira pristup nekim stranicama
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 18:49
IMam namjeru večeras posijati lithopse i po netu piše da treba tretirati fungicidom. Kod kuće imam Antracor fungicid, aktivni sastojak propineb. Da li je to upotrebljiv fungicid za ovu namjenu?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 21:24
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

IMam namjeru večeras posijati lithopse i po netu piše da treba tretirati fungicidom. Kod kuće imam Antracor fungicid, aktivni sastojak propineb. Da li je to upotrebljiv fungicid za ovu namjenu?
Ja koristim captan.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 21:36
Čujem da je captan zakon. Navodno da boljeg fungicida od captana nema. Samo ga je teško nabaviti. Ja sam koristio previcure.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.