Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Živi kamen - Lithops
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Živi kamen - Lithops

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
Korisnik
Poruka
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 14:28
nisam uopce pretjerivao sa zalijevao posto sam citao o njoj i vidio da je osjetljivija na visak vode od ostalih lithopsa. Neznam sto je poslo po zlu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 23:36
Još malo pa će svi moji lithopsi dobiti novi par listova i tad sam imao namjeru ih presaditi u veliku zajedničku teglu. Sad, na više mjesta gdje sam čitao preporuča se kraćenje korijena prilikom presađivanja. Da li je tko imao iskustva s tim?
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2013 u 16:54
Evo što sam dobio sa floraarta :)





I lapidaria margaretae, x2 Big smile

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2013 u 19:56
mememe, prekrasno!!!
može bit da su i moji kupljeni kod istog kaktusara (na flori) barem mi tako izgledaju. 
Također je upala i jedna lapidaria. Nemam fotić jer je posuđen pa ih ne mogu slikati al čim uspijem
stavit ću slike.
Svi su mi prethodni propali. Sad sam iščitala forum od susjeda gdje se dosta piše o njima i uzgoju pa se nadam da ću ih uspjeti održati. 
Uz dva kupljena sam našla sjeme pa sam dio ubacila u teglicu, pod foliju i lampu jer je vrijeme nikakvo. Iskustva nemam s sijanjem al ću probat po onom pročitanom.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2013 u 21:15

Lijepe lithopse si kupio! Thumbs Up

Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Sad, na više mjesta gdje sam čitao preporuča se kraćenje korijena prilikom presađivanja.  

mememe, ovo se vjerojatno šališ ? Wink

Na Flori sam vidio da lithopse prodaju Bešlić i Baljkas. Tvoji su vjerojatno od gosp. Baljkasa. Evo par njegovih savjeta o zalijevanju  lithopsa: U proljeće se lithopsi  počinju špricati. Počinju se zalijevati  sredinom  travnja pa sve do kraja rujna kada se prestanu zalijevati. Preko zime se ne zalijeva. Preko zime lithopse držimo u svijetlom i hladnom prostoru do 10 C. Ciklus zalijevanja počinje opet u proljeće tek kada se vanjski omotač  unutar kojega raste nova biljka skoro osuši.

Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2013 u 21:51
Vidiš Pinus, to sam pročitao na nekakvim američkim stranicama. Kad uhvatim malo vremena opet ću proguglati pa ti pokažem te linkove. I meni se čini malo ludim i rizičnim.

Bit će da sam kod gospodina Baljkasa kupio, prodavao ih je jedan jako simaptičan gospodin koji je osim sukulenata i kaktusa imao nešto sadnica ljutih paprika. Super mi je što su lithopsi posijani u visokim plastičnim posudama, zaboravio sam ga pitati gdje se mogu kupiti pa da ostatak posadim u takve pošto lithopsi imaju dug korijen (s obzirom na dužinu cijele biljke). 

Što se tiće ovih savjeta, točno tako se pridržavam, svejedno koji ode a da nemam pojma zašto točno.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2013 u 22:09
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2013 u 23:02
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 21:21
 
lithops - sijanci  Ž. Baljkasa Tongue
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 21:53
Pinus,jel si nabavio staklenik,sve mi se čini da će ti trebatiTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 22:32
Mk, neću još razmišljati o stakleniku. Stisnuti  ću sukulentiće. To ti je kao sa ženskim cipelama. Uvijek sa nađe prostora za još jedne. LOL

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 22:39
ma daj uvijek se nađe za jedne cipelice, to je točno ali one najstarije idu u zabačen kutak (žensko iskustvo), a ti nemaš baš nešto za zabačene kutke, zato razmišljaj o predlogu MK jer ne bi bilo pošteno da ovakva ljepota izbljedi, a ja sam sigurna da nećesmile55
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2013 u 16:11
Pinus, odlični su kamenčići od Baljkasa
Da li daju znakove da će cvjetati?
Naime, 9 mjesec bi trebao biti njihov po tom pitanju. 
Moji ne daju naznake, osim što su nabubrili gdje se spajaju
Sijanci polako napreduju al jako polako, za sad su ok
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2013 u 16:31
malci



Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2013 u 20:08
22. 9. 2013

marsha , odlično izgledaju tvoji sijanci Approve  
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2013 u 21:27
Pinus, hvala
Vidim kod tebe je cvjetno :) predobri su
Da li ima šanse da i ostali cvjetaju?
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2013 u 22:04
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Da li ima šanse da i ostali cvjetaju? 

neki već jesu a ova dva označena će sigurno Big smile 

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2013 u 22:41
Zbilja su krasni :-) do kad ih zalijevati? Sijance zalijevam redovito i tako cu nastavit cijelu zimu. Citala sam da bi tako trebalo godinu dana. Velike sam danas malo zalila al mislim da vise necu do proljeca poslije presvlacenja.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2013 u 07:00
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

do kad ih zalijevati? Sijance zalijevam redovito i tako cu nastavit cijelu zimu. Citala sam da bi tako trebalo godinu dana. Velike sam danas malo zalila al mislim da vise necu do proljeca poslije presvlacenja.
Ovako to radi Željko: 
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

 Evo par njegovih savjeta o zalijevanju  lithopsa: U proljeće se lithopsi  počinju špricati. Počinju se zalijevati  sredinom  travnja pa sve do kraja rujna kada se prestanu zalijevati. Preko zime se ne zalijeva. Preko zime lithopse držimo u svijetlom i hladnom prostoru do 10 C. Ciklus zalijevanja počinje opet u proljeće tek kada se vanjski omotač  unutar kojega raste nova biljka skoro osuši.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 19:30

Evo i bijelih! Kao da su se dogovorili. Prvo su cvjetali samo žuti, poslije samo bijeli.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.