Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamioculcas
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamioculcas

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 17>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 21:54
ja nisam znala da voli da bude stisnuta i presadila sam čim sam je kupila...al za sad mi lijepo raste ..moram stavit sliku
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Rouge View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Rujan 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rouge Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 12:40
najdraže su mi potpuno neplanirane kupovine dragih biljčica. :)
u dućanu, maloprije pod pauzom, slučajno vidim prekrasni zamioculcas za 20 kn. nisam odoljela i odmah kupila 2 biljčice. evo ih stoje pokraj mene u uredu sada i čekamo odlazak doma da se presadimo. :D
hepi sam kao malo dijete. :)
uslikam ih i ovaj puta definitivno, kako sam već ranije napisala, stavim fotkice i nje i noline i malog fikusića (od milja moj fajkus) i anturijuma i kućne srećice.
sve moje cvijetno blago. :)
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 12:20
Prošlo je više od godinu dana odkada moj zamić nije dobio list.A mala ukorijenjena grančica samo stoji i ništa.
Ovo je zamić u jednom trgovinskom centru.Ogroman je makar na fotki ne izgleda.A cvijet prvi put vidim.
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 00:05
   moja zamija...svaki listic koji joj pozuti ili otpadne zakopajte pokraj nje i istjerat ce nova grancica...samo puno strpljenja jer mi se cini da je ova biljka jaaako lijena...bar kod mene Smile
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 00:14
moj lijepo raste,stovise cak brzo...nema par mjeseci da sam ga kupila i pravo se razrasto..zaljevam ga jako rijetko,svakih 20-25 dana

Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 16:03


Poceo je da zuti ne znam dali mu je vruce jer imam centralno grijanje. Treba li ga presaditi jer ima dosta novih korijena?
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 20:27
ey bonsai...koliko ja znam odkad ga imam -zute listove zakopam i iz njih pusti nove grane..dosta sporo napreduje ali ide...a presadivat nemoj...mozda ti se javi jos netko...Embarrassed
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 23:46
Originalno poslano od člana *Bonsai* *Bonsai* napisao:


Poceo je da zuti ne znam dali mu je vruce jer imam centralno grijanje. Treba li ga presaditi jer ima dosta novih korijena?
Njemu toplina i suhi zrak ne smeta koliko mu smeta previše vode, tad počne žutit lišće. Ja sam prvog kupila prije desetak godina, kad je bio novitet na našem tržištu i najveću grešku koju sam tad ućinila bilo je presađivanje u puno veću vazu, jer je korijenje ispunilo vazu u kojoj je kupljen. Nije napredovao, samo je vegetirao nekoliko godina. Kad mi je pukao film, izvukla sam ga iz zemlje, presadila u teglicu tako ga je korijen jedva u nju stao, nagurala samo par šaka pjeskovite zemlje i smjestila ga van pod krošnju magnolije do jeseni. Oporavio se, izrasao ogroman, tako da mi je sad problem zimi gdje ga držati.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 14:05
 irenaidani, i  bebolina puno hvala poslusat cu vase savjete smile95
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 01:27


Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Ogromni zamio, star oko 10 godina, sam jućer presadila u manje tegle!! Jer nisam znala da se mora gužvati!!  Listiće stavila na pelcanje u posebnu teglu, lisne peteljke posebno, i par viljčica u svaku teglu!!  I još stavila na zakorjenjivanje u staklenu vazu 10 lisnih peteljki!!  Naoružana ogromnim strpljenjem čekam prve korjenčiće u vazi ali i prve lisne grane za par mjeseci!!!


Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 22:25
Kiki-ko, ja sam čekala skoro dvije godine da mi ukorijenjena grančica pusti prvi list. Sada imam čak dvije grančice u teglici, jeeeeLOL, baš sam si važna, hehehe.
Potvrđujem informacije da ne voli vlagu, a suhi zrak mu uopće ne smeta.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 00:52
Saro, dvije godine čekanja  ????   Čitala sam da sporo kreće ali tako sporo!!!
Dobro da ima par mladica sa korjenjem, pa će me veseliti njihove mlade grančice dok listovi i stabljike potjeraju!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 08:04
Čitam ovu temu jer sam u siječnju dobila 2 zamića.Odmah sam ih presadila ,od jednog sam odvojila jedan gomolj s 4 grane koje su mi se činile da su nekako sa strane.Tako imam i trećeg koji se zasad dobro drži.
Maloprije ponukana ovom temom,pregledam ih ja,kad jedan pušta novu granu.Tek viri vrh iz zemlje,ali to mu je prva grana otkad je kod mene.toliko sam se obradovala da sam morala nekome ispričati(tj. napisati).
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 08:06
Originalno poslano od člana Nina22 Nina22 napisao:

Čitam ovu temu jer sam u siječnju dobila 2 zamića.Odmah sam ih presadila ,od jednog sam odvojila jedan gomolj s 4 grane koje su mi se činile da su nekako sa strane.Tako imam i trećeg koji se zasad dobro drži.
Maloprije ponukana ovom temom,pregledam ih ja,kad jedan pušta novu granu.Tek viri vrh iz zemlje,ali to mu je prva grana otkad je kod mene.toliko sam se obradovala da sam morala nekome ispričati(tj. napisati).


Bravo nina. Moj još uvijek miruje. Možda zbog manje svjetla.
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 08:48
Moj ima dosta svjetla,blizu je prozora,ali sunce ne dolazi na njega.Kažu da može dugo stati isti,ali kad krene brzo rasteMalo sam bolje pogledala kad nije jedna grana nego 3.Na slici se vide 2,još su sitne,ali mene su tako obradovale.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 11:13
Prije 2-3 godine kupila sam zamija i presadila ga u veću teglicu - neznalica.
Stajao mi je u DB na polici, na svjetlu, ali ne na dir. suncu. Ni makac. Četiri lista stajala su i stajala, čak su počeli žutiti. Zalijevala sam ga slabo, tj. 2 puta na mj. i prskala.
Stavila sam ga u spavaću s., na prozorsku dasku (škure su poluotvorene), ostao je na 2 lista.
Tek prije 2 tjedna su počeli izbijati novi listovi. Tongue
Nisam ga htjela presađivati u manju teglicu da vidim kada će početi tjerati nove grančice.
U međuvremenu sam kupila novi, stoji u kupljenoj maloj teglici, savija je i buja. Pošpricam ga i mjesečno malo zalijem. Stoji mi u toplom DB, nije na svjetlom mjestu. Smile
Učimo Wink
Slikice naknadno.
Puno strpljenja i uspjeha svima smile57
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 21:18
Jupi1 I moj baca tri nova lista!
Baška Voda
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 21:22
Clapbravoooo...strpljen-spasenWink
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 21:39
Bravo Cikas
Na oba moja ima novih listova,ova biljka mi se sve više i više sviđa
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 21:55
I ja je obožam, ne triba puno svitla a to mi je veliki problem za drugo cviće ali zato njemu prija.
Baška Voda
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,609 sekundi.