Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamioculcas
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamioculcas

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 11:31
Istina je da ova biljka ne traži puno svjetla, ali jednog imam kod kuće u dosta tamnom uglu, a drugi je u uredu gdje ima puno svjetla (ali ne sunca) i ipak je očita razlika. Ovaj kod kuće jako rijetko tjera nove grane, dakle stagnira. Ovaj u uredu kojeg sam sama zakorijenila od odrezane grane raste neprekidno. Trenutno izbacuje 6 novih grana, dakle prema mom iskustvu ipak ovaj koji ima više svjetla puno bolje napreduje od ovog u sjenovitom prostoru, a njegujem ih potpuno jednako. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 09:25
Ovo je čudesan cvijetak ili bi bilo bolje reći jaaako mušićav LOL...Ovih dana kad sam konačno izgubila svaku nadu da će potjerati nove stapke , ugledam dvije odjednom da niču, mirovao je od 10.01.2011 Smile, naime tada sam ga nako što je polako "umirao" presadila u jako malu posudu sa jednom jedinom granom koja mu je preostala...Nisam vjerovala nakon toliko vremena da je ipak odlučio potjerati, sve ovo vrijeme je izgledao kao da sam u zemlju ubola jednu plastičnu cvjećkicu Big%20smile ne reagirajući na bilo šta! Stvarno ga treba ostaviti i zaboraviti na njega ili se jednostavno jaaako naljutiti na njega, moj zamić je očiti primjer da ta teorija mora upaliti Wink...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 18:48
Svaki cvijet treba svjetla i bolje uspijeva na svjetlu pa i oni za koje kažemo da mogu biti u sjeni. Naglasak je da mogu, što ne znači da im neće biti bolje kad imaju više svjetlosti. To sam naravno negdje pročitala. Piše i ovo: cvojeće koje može rasti i uspijevati u većoj sjeni u kući dobro je tijekom nekog perioda staviti i na više svjetlosti kako bi dobilo dodatne snage da ponovno bude lijepo tijekom mjeseci koje će provesti u dijelu prostorije koje je s manjkom svjetlosti.
 
ivna...malo ga zaplašiš i on krene s rastom LOL, samo neka raste i napreduje i neka je u manjoj posudi, što se više nagurava s korijenjem, rijetko zalijevanje i rast će
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 20:25
Moon, ima logike i za ovo prvo a bogme i za ovo drugo što si napisala LOL...
Od kad sam ga prije skoro dvije godine presadila u posudu malo veću od čaše jogurta ne mičem ga, e pa ako mu je lijepo tako, ja ga puštam da se gužva i dalje Wink...
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 21:21
Imam ih još,neki manji,nekima je samo ostalo par grana,stvarno su mušićavi,ovog nisam zalila možda dvaput ove zime.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 15:29
Jaco, divan primjerak zz biljke. Sta ti je ovo sareno, pored? Jako je simpaticno.
 
ciao, NIna
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 18:44
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Jaco, divan primjerak zz biljke. Sta ti je ovo sareno, pored? Jako je simpaticno.
 
ciao, NIna
 
Dok se Jaca ne javi, to je Polyscias BalfourianaBig%20smile
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 17:26
Hvala, Moon.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 21:11
[QUOTE=nbjelovu]Jaco, divan primjerak zz biljke. Sta ti je ovo sareno, pored? Jako je simpaticno.
 
ciao, NIna
[/QUOTE
Nina taj cvijet imam negdje tri god.,onda su me držale takve biljke...baš su mi bile zgodne .Moon nam je odgovorila naziv,ni ja nisam znala.
Imam još jednu što raste s drvenastog dijela---za nju mislim da se zove Radermachera sinica,neka me netko ispravi ako je krivo ime.
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 10:38
http://s1105.photobucket.com/user/temzi/media/SAM_1768.jpg. -
moj ZZ podario jedan cveteksmile64
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 00:00
Imam pitanje za poznavaoce ove biljke. Posadila sam granu sa desetak listova u zemlju direktno, grana je debljine prsta. Stoji tako mjesec dana u odlicnom stanju i nepromijenjen, pa sam bila sigurna da uspijeva. Radoznalost mi nije dala mira i izvucem granu iz zemlje, kad ono taj dio u zemlji posvijetlio skroz, nije tamnjikav kao ostatak grane, a unutra par cm dubine-supalj?! U toj supljini su vidljive kao neke tamnije niti. Sta se to desava, ako trune zasto je posvijetlio? Valjda treba da potamni? I cvrsto je. Nista ne kontam
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 00:24
Strpljenja
Pred dvije godine posadila sam isto tako,ali meni su svi listovi otpali.
Iščupala sam i vidjela na dnu nekakvo zadebljanje i par žilica,opet sam zagrnula zemljom....
Pred mjesec dana nije dao mira i ja opet malo počupala,zadebljanje malo veće....opet u zemlju i sada čekam.....
Ja sam strpljiva
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 10:13
Ako imate puuuuuuuuno strpljenja popikajte pažljivo otkinute listiće u lagano vlažnu zemlju,ne na direktno sunce, i čekajte.Na dnu peteljke lista će se oblikovati mali gomoljčić, a dalje treba čekati da dostigne odgovarajuću veličinu da potjera novu granu.Čudesno.smile127
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 22:10
Ajoj Vijolica, dvije godine i nista, sad si me dotukla i ovako bi od muke     
Ma ja cekam jos dva mjeseca "brat bratu" sto bi narod rek'o, i ako se ne desi nista leti to meni napolje. Znaci dacu mu ukupno 3 mjeseca da ugledam spolja neku promjenu.
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 00:24
Temzi,hvala,ovo nisam znala,svakako ću pokušati
Kaćunak,nemoj biti tako zločesta
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 00:30
Smotana ja prerano sam stisla "odgovori"
Kačunak nemoj biti tako zločesta daj mu šansu možda te ugodno iznenadi.
Moj strpljivo stoji ponekad dobije malo vodice,kruha ne traži,dok on samnom i ja s njim
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 00:39
Vijolice slažem se sa tvojim komentarom,svakako treba biti naoružan strpljenjem kod razmnožavanja ove biljke,a nakon dvije-tri godine kad krene ne da se obuzdati.Kada ispuni teglu gomoljima samo šiba nove grane,kod mene zauzima mjesta više od jednog ormara smile96
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 00:54
Svako koliko ga presađuješ?
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 10:04
Više ga ne presađujem već 5-6 godina,jer je to fizički nemoguće,eventualno malo dosipam zemlje po vrhu.Prezahvalna biljka,niti jede,niti pije, a raste ko lud.Prije dvije godine sam mu morala drastično prorijediti grane jer  više nije imao kuda rasti,sav se uvijao i rušio.
 
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 23:21
U pravu ste, nema sumnje... Njima se ne zuri nikud, kao ljudima.
Ajd ubijedile ste me i spasile jednom Zamiju zivot!
Temzi, ovo je definitivno najljepsi primjerak ove biljke koji sam ikada vidjela

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.