Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamioculcas
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamioculcas

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 17>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 10:45
U svezi rasađivanja ne znam,to će TeaK reći za koji tjedan.Ja sam ga izvadila,malo otkinula za TeaK-u,i sve ostalo vratila u veću teglusmile187
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 12:35
A ja kažem da je sad sasvim dobro i u dobrom društvu. Ostaviti ću ga do daljnjega u toj maloj teglici , kavu nek pije sa benjaminima, guzmanijama i ostalim biljnim svijetom. Tko kaže da mora komunicirati samo sa svojom vrstom?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 19:45
TeaK,vidjevši koje korjenje ima i kakve gomolje stvara,mislim da je bolje da ju ovih dana(čim prije) ipak presadiš u višlju(ne mora šira puno biti) teglu.Sad se još nije privikla na ovu teglu,nije korjenje još pustila,i mislim da bi bilo bolje sad je posaditi u adekvatnu teglu nego je mučiti za 2-3 mjeseca.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 20:01
smile176 odmah sutra, ako ti tako kažeš. Ja mislila kako kažete voli gužvu - da ju ne šokiram prostranstvima.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 20:41
Ma ne trebaš je sad u neku veliku jako posaditi,samo da je malo višlja tegla jer ima jako korjenje. A kaj se šoka tiče,mislim da joj bude kasnije veći šok jer se sad još nije "privikla" na ovu tegluWink
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 21:28
Kako Vi kažeš! Ja to sutra obavim.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 08:36
Pročitao sam da listovi mogu da se ožile i da se tako dobiju nove biljčice.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 08:44
Kako se to ožile listovi Voki? Daj mi pojasni(da rasadnik napravim od njihLOL
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 09:07
Nije mi ovde ta knjiga, ali sutra ti detaljno prepišem iz te knjige.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 09:09
Voki briši PPne mogu ti poslati poruku(knjige su pod"sajmovi,izložbe,okupljanja")smile187
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 11:02
Voki,u pravu si ;)
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 16:39
Vrlo jednostavno se ožiljuje. Otkineš list, sačekaš da se rez malo posuši i staviš u vodu. Priznajem da je mojem listu (grani) trebalo pola godine, ali se ipak na kraju isplatilo.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 07:34
Shasha našao sam knjigu o kojoj sam ti pričao, stavio sam i sliku u literaturu. U knjizi kućne biljke Pola Vilijemsa (Mladinska knjiga) piše da je Zamioculcas zamiifolia - Zamija jednostavna za uzgajanje i da joj je dovoljna osnovna nega. Povremeno podnosi sušu, može se desiti da na suvom vazduhu (zraku) listovi otpadaju, ali i otpali listovi u vlažnoj zemlji puštaju koren i kroz 2 godine imaćete nove, male biljke.
Zamija je istočnoafrička biljka koja istovremeno liči na paprat i na sukulentu. U svom prirodnom okruženju cveta belim i zelenim cvetovima, ali kao kućna biljka ne cveta. Podnosi prilično dubok hlad, ali bolje raste na jakoj filtriranoj svetlosti. Treba je štititi od direktnog sunca. Raste tokom čitave godine, pa joj zimi odgovara temperatura iznad 15-18 stepeni. Treba voditi računa da biljka ima dovoljno vlage tokom čitave godine.
Jučer sam vidio kod nas u cvećarama ima Zamije po ceni od 5 eura.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 08:53
Negdje sam pročitala da je znak viška vlage kad niži listovi počnu žutjeti. Isto tako da joj manje smeta manjak vlage, jer od previše vlage listovi trunu.
Inače manji primjerci su kod nas u baumaxu oko 50 kuna.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 14:31
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

U svom prirodnom okruženju cveta belim i zelenim cvetovima, ali kao kućna biljka ne cveta.
 
Voki, ovo kaj si pročitao mogu demantirati tvrdnjom kako je jednom mom prijatelju Zamija procvala na prozorskoj dasci. Na žalost nemam fotku da vam to i pokažem.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 14:38
Verujem ti kika, kod nas na poslu jedan filadendron svake zime cveta sa velikim crvenim cvetovima. slični su kao cvetovi kale ili spatifiluma, samo veći. Ako pogoduju uslovi i te biljke koje "obično ne cvetaju u sobnim uslovima" mogu doneti iznenađenje svojim vlasnicima. Kod mene cveta i sobna palma za koju isto piše da ne cveta u sobnim uslovima.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 14:51
Zamija ti ima cvijetove također slične Filadendronu  samo što su pri površini zemlje.  Najsličniji su mi Kozlacu (Arumu).
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 12:32
Hvala Voki i kika na pomoći,znači ako list otpadne ja ga pelcamWink.
Kika to bi negdje na istočnom prozoru  ga trebala držati!? Negdje di mu neće sunce spržiti listove?
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 15:23
Da, svakako ga pazi od sunca. Negdje na jednom CD-u imam slikicu svoje grane kako pušta žile. Kad je nađem, postavit ću je ovdje.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2007 u 21:10
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

U svezi rasađivanja ne znam,to će TeaK reći za koji tjedan.Ja sam ga izvadila,malo otkinula za TeaK-u,i sve ostalo vratila u veću teglusmile187



imamo novu grančicu smile83smile126smile126smile126smile126
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,273 sekundi.