Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamioculcas
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamioculcas

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 17>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 13:54
dobro je i ovo znati
mene je zapravo zbunilo to što smo MM i ja najprije njegovoj  mami kupili tu biljčicu za poklon
onda nam se svidila toliko da smo vrlo malo nakon toga i sebi kupili jednu
e sad, kod svekrve je tako velika i lijepa narasla, a naša se nije ni makla s mjesta
obzirom su kupljenje u istoj cvjećari u par dana razmaka, mislila sam da će jednako napredovati, ali eto nisu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 00:02
kad se naj manje budes nadala iznenadice te sa novim granama Wink
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 06:15
alkemičar ni moj zamić ništa nije narastao od dana kad smo ga kupili, tako dont worry. možda su ti u svekrve bolji uvjeti pa se tamo počeo razvijati a u tebe to tek slijedi...valjda će s ljepšim vremenima početi i on jačati
Na vrh
irena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 11:38
Zanima me dali postoje niske i visoke vrste.Kupila sam manju,oko 30cm otprilike.Ona pušta nove grane,ali ništa veće od postojećih.Zbunjuje me i to jer mi se čini da ne raste grana kad se razlista,nego raste samo kad je još skupljena.Ili griješim?
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 11:54
irena kod mene je počela rasti jedna grana a ostale miruju, ali stvarno ne znam jel postoje niske i visoke sorte.
Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 14:53
Mimar, pa nije baš dobro da mu "krumpirići" vire iz zemlje. Ipak je u tom dijelu najosjetljiviji. Trebalo bi ih nekako zaštiti dodatnom zemljom.

Slučajno spazih ovu temu i moram napomenuti da se nalazi na krivom mjestu ( bez obzira kakvi će me komentari dočekati ). Zamioculcas je sukulentna biljka i trebala bi biti u podforumu o Sukulentima i kaktusima bez obzira što sliči na lisno dekorativnu biljku. Embarrassed

BTW: Biljke su vam jako lijepe i jako zdravo izgledaju.
@alkemičar - ne znam zašto, ali svekrvama uvijek biljke koje nam se sviđaju bolje uspjevaju. To je izgleda neko " prokletstvo " LOL da bi snahe bile ljubomorne. Šalim se.... zaista je najbitnije na kakvoj je poziciji i da se češće prska nego zalijeva. Vodu ne podnosi i obožava biti zanemarena biljka. Jedina razlika između više i manje osvjetljenog mjesta je u boji listova ( što je na tamnijoj poziciji i listovi su mu tamnije boje ).
Koliko sam ja upoznata, ne postoje patuljaste vrste Zamije. Možda je tvoja jako mlada biljka pa izgleda patuljasto. 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 15:28
Evo opet nešto novo o Zamiji Sviđa mi se ono "obožava biti zanemarena", a je se čudim kako kod moje kćeri fantastično izgleda, uvijek je "barutana".
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 21:43
zamiju obožavam upravo zato što je jedina opstala u jednom dosta tamnom kutu dnevne sobe, a čar mi je baš u tim njenim tamnozelenim listovima.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 06:30
meni baš u tamnijem nije uspijevao, nije mu bilo jednostavno ugodno, al taj hodnjik gdje je bio baš je taman. iza nove godine sam ga prebacila na svijetlije mjesto, al sada su mu svijetliji puno nego inače, pa više ne znam šta da radim.
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 08:39
Lana, ona je bas zahvalna biljcica stavi je tamo gde ima kolko-tolko svetla i bice ok a listovi ce biti tamniji a ako ima vise svetla onda svetliji a kad se vreme ustali(temperature) ako mozes iznesi je napolje i ne na jako sunce u hladovinu Thumbs%20Up
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 08:49
problem je što mi u tom hodnjiku ima vrlo malo/nimalo prirodne svjetlosti, lucky bambooi mi u tom hodnjiku super uspijevaju, pa sad ne znam da li zamić treba više ili manje svjetlosti od njih.dracena mi je tamo skoro završila nesretno (a npr. znam da lucky bamboo isto pripada u dracene, a one su mi tu odlične) pa sad ti budi pametan
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 10:36
 
Želim čuti vaše komentare!
Ovu jednu stabljiku imam od prošle godine, i ništa ali ništa se ne događa.Ne raste, ne ugiba???
Šta da joj napravim da mi potjera još koji izdanak?
Pomoć!!!
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 10:44
takva je i moja (tj. dio od one stare šta mi je pokojna) ne miče se već 4 mjeseca.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 12:40
Pa šta da radimo s njima, sigurno postoji kvaka?!Exclamation
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 13:58
Zamija je upravo takva, zna dugo vremena šutjeti, a onda odjednom krene s novim granama. Za nju je karakteristično da se voli gurati. Ne voli biti u prevelikoj posudi.
 
evo je moja s novim granama (odozada su još dva mala izdanka koja se ne vide)
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 15:48
Prelijepa je!!!
Kada će moja biti takva,valjda u drugom životu!!!???
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2008 u 14:00
Od jučer imam zamćeka!smile83
Išla jučer po špeceraj i našla na akciji i spasila. Sve sam detaljno proučila o odgoju malečkoga. Mjesto ga u kući čeka već godinu dana.

Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 23:48
SmileSmile..i ja sam danas kupila jednog...Kod mene ga je mjesto cekalo i vise od godinu dana SefleraWink..sad cu dobro prouciti temu o njemu,a u subotu ga slikajem pa je ubacujem..Smile!
Oh,kako mi je drago sto je s mnom!!!smile120
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 16:46
E napokon da i ja mogu nekom pomoci:)

Ova bilja mora bit sputana, znaci ako joj korijenje ispuni cijeli "lonac" tek tada krene s rastom

do tada ce stagnirat i nece rasti. Cim ona napuni teglu odma ce krenuti jako brzo rasti.

Također, ne voli prehranjivanje uopce
tada se pojave crne fleke po stabljici i to joj šteti.

Zato nikakva gnojenja, nit mazanje listova s sjajem itd

osim toga zalijeva se bas ono kad je zemlja suha..
ja ga zalijevam kad i kaktuse:D pa onda mozete mislit koliko rijetko:D

eto...
slika...moj trenutno stagnira jer sam ga nedavno presadila buduci da je stvarno u premalenoj tegli bio(rusio mi se stalno jer je bio pretezak:) )



Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 17:08
Meow..jako je lijep i Hvala ti na savjetima...ja sam mom ocistila liske s pivom, neznam da li sam pogrijesila .. ali moram prizanti da je zalijem s vremena na vrijeme..ne bas tako rijetko kao ti.. ..ali kako vidjoh da nikad nisam ubacila sliku ovdje,evo kako izgleda :



Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.