Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamioculcas
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamioculcas

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 17>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 10:29
Čitam vaše postove i zaista mi nije jasno kako to da su vam grančice istrunule u vodi. U uredu sam odrezala 4 grančice koje su se već bile pokunjile od prevelikog zalijevanja i stavila ih u vodu. Pustile su korjenje i ja sve 4 grane posadila u istu teglu jer se zamioculas voli gurati u posudi, a i ljepše i bujnije izgleda. Čekala sam nekoliko mjeseci i istjerao je 2 nove grane, a od jutros vidim proviruje iz zemlje još jedna. Tongue
Kolegice u uredu su isto napravile kad su vidjele moj eksperiment i njihove grančice isto pustile korjenčiće u vodi, posadile su ih i sad čekaju podmladak.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 10:52
Neće pa neće Confused...Granu koju sam stavila u vodu sam nakon što je skoro istrulila posadila u zemlju i sad ni makac...Čak sam i vrbu stavila pokraj, vrba istjerala ali zamić ne Thumbs%20Down.A prema uputama , on bi itekako trebao uspijevati kod mene pošto u kući imam jako malo svijetla a i ostale uvjete sam prilagodila njemu, bar ove koje su svi nabrajali.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 10:57
Lana "živa istina" zbilja sa Zamiom nemožeš "fulati" što se razmnožavanja tiče. S presađivanjem već da, pogotovo ako neznaš da se on voli "tiskati".
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 11:09
Ivna,jednom će uspjeti.Neki nikako ne mogu ljubičice zapelcati,tako u vodi,pa odmah list posade u zemlju.
Probaj oba načina sa zamiom.Probaj i listom.Mislim da je Voki pričao ,ili netko drugi,da se i listićem može razmnožiti.Wink
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 11:22
Ivna da te utješim, i ja sam samo jednu grančicu bila posadila u zemlju i čekala dvije godine da druga potjera. Sada opet moram čekati da potjera i treća.
Mali je čudan ili lijen...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 21:52
Curke, hvala na ohrabrenju, bit ću ja ipak tvrdoglavija od njega pa da vidim onda Approve...
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 05:43
Dobila sam ga i ja i pročitala na ovoj temi puno vaših savjeta i iskustava. Nadam se da neću puno griješiti (meni je puno zaljevanja kronična dijagnoza Embarrassed)
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 07:37
hoya super ti je prinova. Morat ćeš se ipak suzdržati što se tiče polijevanja. WinkOva biljka definitivno ne voli puno vode. Pretpostavljam da svoje zalihe crpi iz podzemnog gomolja. Što ju manje gledaš bolje napreduje. Btw nisi jedina koja voli proći kanticom i dodati barem malo vodice.Wink
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 20:40
Kako znati kada ju presaditi? Mislim s obzirom da kažete da se voli tiskatSmile.
Ja svoju nisam presađivala od kad sam ju kupila.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:37
Mačak,ja sam svog presadila kad je tegla pukla sa strane,od gomolja.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 23:40
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Mačak,ja sam svog presadila kad je tegla pukla sa strane,od gomolja.


Ok, može još čekati znači, Big%20smilemoj je iskrivio teglu, više nije okrugla, već ovalna.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 12:23
ja sam svoga presadila odma cim sam ga kupila... nevolim onu zemlju u kojoj cvijece bude u ducanima... a ni posude :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
Maya:) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maya:) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 21:09
Pozdrav svima! Nova sam tu na forumu, a ukljucila sam se bas zbog ove slatke biljcice! Smile Vidim da pricate da se voli gurati u vazi... Naime, meni stoji u onoj plasticnoj vazi, a zajedno s njom je u ukrasnoj vazi. E, kad sam izvadila tu plasticnu skuzila sam da je popucala-znaci premala je (iako nije nista narastao a imam ga vec 5 mjeseci). Sad me brine u kako veliku vazu da ga presadim, a da ne bude prevelika? Bas zbog tog guranja o kojem svi pricate!Confused
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 21:32
Za broj do dva veću.
Npr ako je stara vaza 10cm, presadi ga u 12 ili 14 cm veliku teglicu.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 20:58
da ja sam isto presadila u malo vecu samo teglu bas kako ti je macak reko broj ili dva veca od predhodne 
Per aspera ad astra.



Na vrh
Maya:) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maya:) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 00:17
Tnx, to sam i napravila!
A i moram se pohvaliti da sam kupila jos jednog zamicaClap neki dan, i sto je najbolje, veci i gusci je od onog kojeg vec imam, a kostao je manje! I sad imam dvije biljcice, tako da se malo druze! Jeei! Thumbs%20Up
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 13:09
jupiiiii, nakon samo pet tjedana, moja grančica zamije, ožilila je u vodi - imam četiri mala korjenčića.
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 02:48
ljudi! jel podnose zamici spricanje lisca s vodom?
vijecito sam zbunjena s tim spricanjem na koje biljke pozeljno,a koje se ne smije..
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 12:32
Zamić pušta žile u vodu?Znam di ga ima.Idem u krađu.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 13:23
massha podnosi spricanje lisca vodom ja ga svaki dan spricam
Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.